А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вінпоцетин-фармак (Vinpocetine-farmak)

міжнародна та хімічна назви: vinpocetine; етиловий ефір3a,16a-аповінкамінової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка зеленуватарідина;

склад:1 мл розчину містить 5 мг вінпоцетину;допоміжні речовини: гліцин, бетаїну гідрохлорид,етилендіамінтетраоцтової кислоти динатрієва сіль, пропіленгліколь, вода дляін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропнізасоби. Код АТС N06В Х18.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вінпоцетин-Фармак поліпшуємозковий кровообіг і мозковий метаболізм. Ефект реалізується за рахуноккомплексного механізму дії. Вибірково та інтенсивно підсилює мозковий кровотікі церебральну фракцію хвилинного об’єму крові, знижує опір судин головногомозку, не впливаючи на параметри загального кровообігу (артеріальний тиск,хвилинний об’єм крові, частоту пульсу, загальний периферичний опір судин). Підсилюєнасамперед кровопостачання ураженої, ішемізованої ділянки головного мозку, неспричинюючи феномена «обкрадання»; при цьому кровопостачання інтактної ділянкине змінюється. Поліпшує мікроциркуляцію в головному мозку, гальмує агрегаціютромбоцитів, знижує підвищену в'язкість крові, збільшує деформівністьеритроцитів і блокує поглинання ними аденозину. Підвищує переносимість гіпоксіїклітинами головного мозку, сприяючи транспорту кисню до тканин унаслідокзменшення спорідненості з ним еритроцитів. Підсилює поглинання і метаболізмглюкози, який переключається на енергетично більш вигідний аеробний шлях,стимулює також і анаеробний метаболізм глюкози шляхом гальмуванняфосфодіестерази та активації аденілатциклази, що приводить до підвищенняконцентрації цАМФ у мозковій тканині. Підвищує вміст катехоламінів у тканиніголовного мозку.Фармакокінетика. Терапевтична концентрація вплазмі при внутрішньовенному введенні – 10-20 нг/мл. Легко проникає крізьгістогематичні бар'єри, у т.ч. через гемато-енцефалічний бар'єр. Об’ємрозподілу – 5,3 л/кг. Метаболізується в печінці з утворенням декількохметаболітів, основними з яких є аповінкамінова кислота і гідроксивінпоцетин,які є фармакологічно активними. Період напіввиведення - 4,74-5 год.Екскретується із сечею і жовчю, в основному у вигляді метаболітів, кон’югованихіз глюкуроновою кислотою.

Показання для застосування. Гостра недостатність мозкового кровообігу (транзиторнаішемія, прогресуючий інсульт, завершений інсульт, стани після інсульту тачерепно-мозкової травми, мультиінфарктна деменція, атеросклероз церебральнихартерій, післятравматична та гіпертензивна енцефалопатія).Психічні і неврологічні розлади при гострійцереброваскулярній недостатності (порушення пам'яті, запаморочення, головнийбіль, афазія, апраксія, рухові розлади).Судинні захворювання очей, насамперед спричиненіангіоспазмом судинної оболонки і сітківки (у т.ч. дегенеративні захворюваннясудинної оболонки, сітківки або жовтої плями; артеріальні і венозні тромбозиабо емболії; вторинна глаукома).Погіршення слуху судинного або токсичного генезу, старечатуговухість, хвороба Меньєра, кохлеовестибулярний неврит, запамороченнялабіринтного походження.Вазовегетативні симптоми клімактеричного періоду.

Спосіб застосування та дози. Застосовують тількивнутрішньовенно, у вигляді повільної крапелинної інфузії. Початкова добова доза для дорослих - 20 мг вінпоцетину (2ампули) у 500-1000 мл розчину для інфузій (0,9% розчин натрію хлориду, 5%розчин глюкози, розчин Рінгера). За необхідності і добрій переносностіпризначають повторні (2-3 рази на день) повільні краплинні інфузії, поступовопідвищуючи дозу протягом 3-4 днів до максимальної – 1мг/кг/ на добу.Максимальна добова доза для дорослих – 1 мг/кг/ на добу. Курс лікування – 10-14днів. Після досягнення клінічного поліпшення перед відміною ін'єкцій дозупоступово знижують і переходять на прийом препарату у формі таблеток.

Побічна дія. Транзиторна гіпотензія; тахікардія,екстрасистолія, уповільнення внутрішньошлуночкової провідності, запаморочення,відчуття жару, гіперемія шкіри обличчя, нудота, тромбофлебіт у місці введення.

Протипоказання. Гіперчутливість, гостра стадіягеморагічного інсульту, виражена ішемічна хвороба серця, тяжкі форми аритмій,вагітність і період лактації.

Передозування. При застосуванні препарату в дозі, щоперевищує вищу добову дозу в два рази, будь-яких явищ непереносності невиявлено.

Особливості застосування. Слід дотримуватися обережностіпри призначенні декомпенсованим хворим із брадикардією, в яких на ЕКГ спостерігаєтьсяподовження інтервалу QT. При геморагічному церебральному інсультівведення допусається тільки після стихання гострих явищ (звичайно через 5-7днів).У похилому і старечому віці чутливість мозкових судин дорелаксуючої дії препарату зростає, що зумовлено сенсибілізацією при старіннісистеми “аденілатциклаза - цАМФ”.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фармацевтично несумісний згепарином, тому їх не можна вводити в одному шприці; при одночасномупарентеральному призначенні цих препаратів можливе підвищення ризику розвиткукровотеч. Даних про взаємодію вінпоцетину з іншими лікарськими засобами дотепернемає.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі від 15°С до 25°С. Термінпридатності - 2 роки
Переглядів: 618 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я