А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вінорелбін медак (Vinorelbin medac)

міжнароднаназвa: vinorelbine;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, від безбарвного доблідо-жовтого кольору;

склад: 1 флакон містить 10 мг вінорелбіну у виглядівінорелбіну тартрату;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій, азот.

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Код АТС L 01 CA04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вінорелбін є протипухлиннимзасобом сімейства алкалоїдів рослинного походження. На молекулярному рівніпрепарат впливає на динамічну рівновагу тубулінів у мікротубулярній системіклітини. Вінорелбін перешкоджає полімеризації тубуліну, впливаючи тільки нааксональні мікротубуліни при високій концентрації. Спіралізація тубулинувідбувається в меншому ступені, ніж при дії вінкристину. Вінорелбін блокуємітоз на фазі G2-M, що призводить до смерті клітини в інтерфазі або принаступному мітозі.Фармакокінетика.Після внутрішньовенних болюсних ін’єкцій абовливань у пацієнтів концентрація вінорелбіну у крові характеризуєтьсяекспонентною кривою кліренсу, що виявляється фазою елімінації з довготривалимперіодом напіврозпаду.У крові визначалися середні фармакокінетичні параметри. Кінцевий періоднапіврозпаду настає в середньому через 38±10 годин. Концентрація плазми євисокою і досягає максимуму при кровотоці через печінку 0,72 л/год/кг(інтервал: 0,32 - 1,26 л/год/кг), при тому, що об’єм розподілу в стабільномустані є вищий, в середньому 21,2 л/кг. На підставі даних біопсії легень,проникнення вінорелбіну в легеневі тканини є значним, при цьому рівеньконцентрації в тканинах/плазмі досягає 300. Присутність вінорелбіну вцентральній нервовій системі не було виявлено. Зв’язування протеїнів є помірним(13,5%). Вінорелбін зв’язує кров’яні тільця, зокрема тромбоцити (78%). Лінійнафармакокінетика для внутрішньовенного застосування засобу була визначена дорівня дози 45 мг/м2.Метаболізм вінорелбіну головним чином здійснюється за допомогою CYP3A4цитохрому Р450. Усі продукти обміну речовин були визначені і усі вони виявилисяактивними за винятком 4-о-декатилвінорелбіну, що є основним продуктом обмінуречовин у крові. Складних сполук сірки і глюкурону не виявлено. Виведення зорганізму через нирки знаходиться на низькому рівні (2х ULN і \ або амінотрансферази >5 х ULN) застосовувалися дози до 20 мг/м2.Середній коефіцієнт очищення у двох окремих групах відповідав рівневі упацієнтів з нормальною діяльністю нирок. Таким чином, на фармакокінетичнівластивості вінорелбіну не впливають помірні і серйозні порушення діяльностінирок. Незважаючи на це, при лікуванні було рекомендовано користуватисяконсервативним підходом, скорочуючи кожну дозу на 1/3 і проводячи при цьомуспостереження гематологічних параметрів організму пацієнтів із серйознимипорушеннями діяльності нирок, оскільки максимальна доза, що застосовуваласятакими пацієнтами при проведенні досліджень, дорівнювала 20 мг/м2.

Показання для застосування. Рак молочної залози з метастазами,прогресуючий рак молочної залози, недрібноклітинний рак легенів III, IVступеня.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовується при лікуваннідорослих пацієнтів. Внутрішньовенно - тільки у вигляді інфузій. Вінорелбінзастосовується виключно під наглядом лікаря, який має досвід лікуванняхіміотерапією. Інтратекальне застосування протипоказане.Перед застосуванням у виді вливання(5 - 10 хвилин) препарат повинен бути розчинений у 20 - 100 мл фізіологічногорозчину або 5% розчині глюкози. Після проведення вливання потрібно промити венуізотонічним розчином об’ємом не менш 250 мл.При монотерапії звичайна дозастановить від 25 до 30 мг/м2 1 раз у тиждень.При поліхіміотерапії звичайна доза(від 25 до 30 мг/м2) може не змінюватись, але при цьому скорочуєтьсячастота до 1-го і 5-го дня кожного третього тижня або 1-го і 8-го дня кожноготретього тижня відповідно до плану лікування.

Побічна дія.Як і всі лікарські засоби,Вінорелбін може сприяти появі побічних ефектів.Частота:

дуже часто (трапляються в більш ніж 1 з 10пацієнтів, що проходять курс лікування).

звичайно (трапляються в 1 - 10 з 100пацієнтів, що проходять курс лікування).

іноді (трапляються в 1 - 10 з 1000пацієнтів, що проходять курс лікування).

рідко (трапляються в 1 - 10 з 10 000пацієнтів, що проходять курс лікування).

дуже рідко (трапляються в менш ніж 1 з 10 000пацієнтів, що проходять курс лікування).Можливі серйозні побічні ефекти:Серйозні побічні ефекти, якіпровокуються застосуванням лікарського засобу людиною - це побічні ефекти, щопризводять до смерті, загрожують життю, вимагають госпіталізації пацієнта достаціонару або продовження його поточної госпіталізації, призведуть донедієздатності або вад розвитку. Дуже часто (>1/10) блювання, діарея, запалення слизової оболонки рота, знижений рівень спеціальних форм білих кров’яних тілець, знижений рівень червоних кров’яних тілець Звичайно (>1/100, 1/10 000, 1/10) почервоніння в ділянці місця ін’єкції, біль в ділянці місця ін’єкції, зміни кольору в ділянці місця ін’єкції, місцеве запалення вени, запор, нудота, випадіння волосся, втома, горячка, підвищення рівня ферментів печінки без клінічних симптомів Звичайно (>1/100, 1/10 000, <1/1 000) слабкість у нижніх кінцівках

Протипоказання.Препарат протипоказаний, якщо:відома гіперчутливість до вінорелбіну або інших алкалоїдів;кількість нейтрофілів <1500 мм2 або серйозна поточна абонедавно перенесена інфекція (протягом останніх 2 тижнів);вагітність та годування груддю.Передозування.При дослідженнях спостерігалися випадкові сильні передозування у разізастосування препарату людьми: такі випадки можуть призвести до недорозвиненнякісткового мозку, а іноді - до інфекцій, гарячки і функціональної кишковоїнепрохідності. Звичайно ініціюється проведення підтримуючої терапії, зокрема,переливання крові або широкомасштабне лікування за допомогою антибіотичнихзасобів. Антидот невідомий.

Особливості застосування. При застосуванні пацієнтами літнього віку не було виявлено ніякихособливостей, однак це не є доказом того, що в таких пацієнтів не будеспостерігатися підвищена чутливість до препарату.Безпека й ефективність застосування у дітей не досліджувалися.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування вінорелбіну в комбінації з іншими препаратами, щопригнічують діяльність кісткового мозку, призводить до посилення такої дії(пригнічення діяльності кісткового мозку). Оскільки процес метаболізмупрепарату включає головним чином CYP3A4, комбінування з індукторами абоінгібуючими речовинами цього ферменту може призвести до зміни фармакокінетичнихвластивостей вінорелбіну.Застосування препарату в комбінації з цисплатином (дуже частакомбінація) не впливає на фармакокінетичні властивості. Однак існує імовірністьзахворіти на гранулоцитопенію при комбінуванні застосування вінорелбіну зцисплатином, ніж при застосуванні вінорелбіну в якості монотерапії.

Умови та термін зберігання.Зберігативсухому, захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі від 2-8 0С. Термін придатності - 3 роки.Зберігати в оригінальній упаковці з метоюзапобігання проникненню сонячного світла. Не використовувати після закінчення термінупридатності, зазначеного на флаконі
Переглядів: 643 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я