А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вінкарельбін (Vincarelbin)

міжнародна та хімічна назви: Vinorelbinе;5’-норангідро-вінбластин бітартрат;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин блідо-жовтого кольору, вільний від механічнихвключень;

склад: 1мл розчину для ін’єкцій містить вінорельбіну бітартрату (в перерахунку наоснову) 10 мг;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Алкалоїди барвінка. Код АТС L01C A.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Вінорельбін являє собою напівсинтетичний алкалоїдбарвінка рожевого і належить до класу вінкаалкалоїдів. Цитостатична діязумовлена інгібуванням полімеризації тубуліну в процесі клітинного мітозу, щопризводить до блокуваня мітозу в фазі G2+M і спричиняє руйнування комірок вінтерфазі або при наступному мітозі. Впливає переважно на мітотичні трубочки, увеликих дозах — також на аксональні трубочки.Фармакокінетика. Кінетика препарату є трифазовою. Середній періоднапіввиведення в кінцевій фазі становить 40 год. Добре проникає у тканини.50-80% вінорельбіну зв’язується з білками плазми крові. Виводиться переважно зжовчю.

Показання для застосування. Неоперабельний недрібноклітинний рак легенів, метастазуючий ракмолочної залози, рак яєчників.

Спосіб застосування та дози. Вінкарельбін застосовується як в режимімонотерапії, так і в комбінації з іншими протипухлинними препаратами. Привиборі дози та режиму введення слід звертатися до спеціальної літератури.Вінкарельбін вводиться лише внутрішньовенно у вигляді 15-20-хвилинноїінфузії.В режимі монотерапії Вінкарельбін звичайно застосовується в дозі 25-30мг/м2 поверхні тіла один раз на тиждень. При цьому необхідну дозупрепарату розводять в 0,9% розчині натрію хлориду або 5% розчині глюкози доконцентрації 1,5-3,0 мг/мл. Після введення Вінкарельбіну вену слід промитишляхом додаткового введення 50-100 мл 0,9% розчину натрію хлориду.Вінкарельбін можна вводити лише при кількості нейтрофілів і1500клітин/мм3 .

Побічна дія. З боку системикровотворення: гранулоцитопенія,анемія.З бокушлунково-кишкового тракту:нудота, блювання, анорексія, запор.З боку ЦНС тапериферичної нервової системи:парестезії, зниження остеосухожильних рефлексів, слабкість у нижніх кінцівках,біль у щелепах, парез кишечнику, паралітична кишкова непрохідність.Місцевіреакції: біль абопочервоніння у місці ін’єкції; при потраплянні препарату під шкіру – целюліт,флебіт і, можливо, некроз.Інші: алопеція, утруднене дихання, бронхоспазм.

Протипоказання.Підвищеначутливість до вінкаалкалоїдів.Початковакількість нейтрофілів <1500/мм3.Вираженіпорушення функції печінки.Вагітність ілактація.Дитячий вік.

Передозування. Специфічного антидоту доВінкарельбіну не відомо. У разі передозування хворого слід госпіталізувати іпильно контролювати функцію життєво важливих органів. Симптоми передозування. Тяжка гранулоцитопенія зрозвитком нейтропенічної пропасниці і суперінфекції. Лікування. Переливання консервованої суміші гранулоцитів,введення колонієстимулюючих факторів для поліпшення гранулоцитопоезу,антибактеріальна терапія суперінфекції.

Особливості застосування.Заходи безпеки. Лікування Вінкарельбіном слід проводити під наглядомлікаря, який має досвід роботи з протипухлинними препаратами.Слід проводити пильне спостереження за клінічним аналізом крові (допочатку проведення терапії та перед кожним наступним циклом терапії) у хворих,які одержують Вінкарельбін. При зменшенні кількості гранулоцитів до 2х109/ллікування тимчасово припиняють.При порушенні функції печінки дозу Вінкарельбіну слід зменшити. Нерекомендується поєднувати з променевою терапією на область печінки.При порушенні функції нирок необхідний посилений нагляд за хворим.При появі ознак нейротоксичності лікування препаратом слід відмінити.При екстравазації інфузію препарату негайно припиняють, а залишок дозивводять в іншу вену. Можливий некроз тканин.Медичний персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватисязаходів індивідуальної безпеки, які застосовуються при роботі з токсичнимиречовинами. Під час терапії та протягом щонайменше 3 місяців після її припиненняслід вживати заходів для запобігання вагітності.При потраплянні Вінкарельбіну в очі їх слід ретельно промити великоюкількістю води.Безпека та ефективністьзастосування Вінкарельбіну у дітей не вивчалася.Спеціальні інструкції щодо застосування Вінкарельбіну у людей похилоговіку відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У разі сумісного застосування з Мітоміцином С можливий розвиток гостроїдихальної недостатності.Протипухлинний ефект Вінкарельбіну посилює Цисплатин.При застосуванні сумісно з Паклітакселом зростає ризикнейротоксичності.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі +2-4°C, узахищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3роки. Термін придатності розведеного розчину для інфузій становить 24 год прикімнатній температурі
Переглядів: 668 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я