А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вім-і (Vim-i)

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленого кольору зхарактерним запахом;

склад: 100 г бальзамумістять ментолу кристалічного 35 г, цинеолу 35 г,метилсаліцилату 7 г, камфори 3 г;допоміжні речовини: парафін, барвник хлорофіл, ароматична медична олія,спирт етиловий 96%.

Форма випуску. Бальзам.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому там’язовому болях. Код АТС М02А Х10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат належить до групи засобів, що стимулюютьрецептори слизових оболонок і шкіри. Бальзам має протизапальні,місцевозігріваючі, антисептичні, анестезуючі властивості, також розширюєкапіляри, покращуючи кровопостачання та незначною мірою знижує кров’яний тиск,діє на рефлекторні центри центральної нервової системи, проявляючи стимулюючийефект. Дія бальзаму проявляється послабленням запального процесу та рефлекторнимусуненням відчуття болю (головного, суглобового, м’язового), спричиненогогрипом, застудними захворюваннями, хворобами органів опорно-рухової системи.Аналгетична дія з відволікаючим ефектом обумовлена стимулюваннямчутливих рецепторів шкіри і рефлекторним впливом на суглоби, м’язи і деяківнутрішні органи.Активними компонентами препарату є ментол, цинеол, метилсаліцилат ікамфора.Ментол виявляємісцевоподразнюючу, аналгезуючу, відволікаючу, протисвербіжну, антисептичну,заспокійливу дії. Ефект в основному обумовлений рефлекторними реакціями,пов’язаними із подразненням чутливих нервових закінчень: подразнення рецепторівшкіри стимулює утворення і вивільнення ендогенних біологічно активних речовин(енкефалінів, ендорфінів, пептидів, кінінів), які беруть участь у регуляціїбольових відчуттів, проникності судин та інших процесах, що забезпечуютьзнеболювальну, відволікаючу і протисвербіжну дії. Антисептична активністьпроявляється невибірковим ураженням мікробних клітин. Подразнюючий (відволікаючий)ефект сприяє зниженню больових відчуттів. Місцева дія супроводжується звуженнямсудин, відчуттям холоду, яке переходить у відчуття легкого печіння іпоколювання. Шкірно-вісцеральні рефлекси (рефлекторна дуга не зачіпає головниймозок) поліпшують трофіку тканин (відповідно до зон іннервації). Рефлекторнозмінює тонус судин як поверхневих, так і глибоко розташованих у тканинах івнутрішніх органах.Цинеол має слабкі місцеві протизапальні й антисептичні властивості.Метилсаліцилат – похідне саліцилової кислоти, належить до групинестероїдних протизапальних засобів, має протизапальну, аналгезуючу дії. Віннеселективно інгібує циклооксигеназу, знижує синтез простагландинів. Нормалізуєпідвищену проникність капілярів, поліпшує процеси мікроциркуляції, зменшує набрякі інфільтрацію запалених тканин. Добре проникає через шкіру, має протизапальнуі знеболювальну дію. Застосовується для тимчасового полегшення сильного болю.Камфора виявляє антисептичну, місцевоподразнюючу, аналептичну,антиагрегаційну дії. Рефлекторно збуджує судиноруховий і дихальний центри,виявляючи аналептичну активність. Виявляє периферичну вазопресорну активність.Інгібує агрегацію тромбоцитів. Виділяючись з організму через дихальні шляхи,сприяє відхаркуванню. При місцевій аплікації має відволікаючі здатності.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показаннядля застосування. Лікуваннясимптомів грипу, застудних захворювань (нежить), захитування, больовий синдромта запалення при захворюваннях опорно-рухового апарату (артрити,артрозо-артрити, спондиліт), при травмах, вивихах, при м’язовому, головному тазубному болях, укусах комах (для усунення місцевого запалення шкіри, болю тасвербежу).

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують лише місцево і дляназальної інгаляції. При головному болю, застуді, грипі, захитуваннінеобхідно втирати бальзам у скроні, потилицю та ніздрі; при гематомах, вивихах,артриті, укусах комарів та інших комах бальзам необхідно нанести на хворемісце, трохи втерти. Дорослим і дітям (віком від 5 років) застосовуватипрепарат до 2 - 3 разів на добу. При проведенні назальної інгаляції при застуді, нежиті, грипі необхідно2 - 3 краплі бальзаму розчинити у 50 - 100 мл гарячої води. Вдихати протягом 5- 10 хв. Застосовувати 2 - 3 рази на добу. Дітям інгаляційно застосовувати зобережністю, оскільки можлива рефлекторна зупинка дихання.При грипі, ангіні, головному і зубному болях,радикуліті, болю у суглобах препарат можна застосовувати, втираючи в точкиакупунктури.При болях у м’язах і суглобах нанести на ділянкум’язів або суглобів тонким шаром і обережно втирати до повного висихання.Тривалість лікування залежить від індивідуальних особливостей перебігузахворювання у пацієнта і визначається досягнутим терапевтичним ефектом тачутливістю до препарату, але не більше 7 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (почервоніння шкіри,шкірні висипання, свербіж).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Епілепсія, судомна готовність. Діти до 5 років.

Передозування. Повідомлення про випадки перевищення доз незареєстровані. Можливо у дітей і при нанесенні на великіділянки.Симптоми: головний біль, дзвін у вухах,розлади зору, нудота, блювання, пронос, біль в епігастральній ділянці,гіпертермія, гіпокаліємія, гіперглікемія.Лікування: корекція електролітного і водногобалансу, призначення адсорбуючих засобів і сольові проносні засоби, форсованийдіурез, зовнішнє охолодження тіла; у тяжких випадках – переливання крові,гемодіаліз.

Особливості застосування. Не допускається наносити препарат навідкриті рани, а також слід запобігати потраплянню бальзаму в очі, також неможна приймати його внутрішньо.Не наносити на великі ділянки тіла, оскількиможлива системна дія метилсаліцилату.Вагітність і лактація.З обережністю застосовувати препарат у період вагітності та лактації,при схильності до алергічних реакцій на лікарські засоби. Жінкам, які годуютьгруддю не слід наносити препарат на груди.При інгаляційній формі застосування у дітей можлива рефлекторна зупинкадихання.Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами. Препарат не має негативної дії на здатність керувати автомобілем тамеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна застосовувати одночасно з іншимипрепаратами для місцевого лікування артриту та артеріальної гіпертензії.Посилює дію антикоагулянтів, метотрексату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термінпридатності – 3 роки
Переглядів: 803 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я