А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вікасол (Vicasolum)

міжнародна та хімічна назви: menadione, 2,3-дигідро-2-метил-1,4-нафтохінон-2-сульфонатнатрію;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або жовтувата рідина;

склад: 1 мл розчину містить менадіону (вікасолу) 0,0095 – 0,0105 г; допоміжні речовини: натрію бісульфіт або натрію пиросульфіт, 0,1 М розчинкислоти хлористоводневої, вода для ін’єкцій

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Вітамін К та інші гемостатичні засоби. Код АТС В02В А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вікасол (вітамін К) підвищує згортання крові внаслідокпосилення синтезу в печінці II, VII, IX i X факторів гемокоагуляції тастабілізації проконвертину. Фармакокінетика. У крові препарат знаходиться в плазмі у зв’язку зрізними фракціями білків крові. Основна кількість препарату накопичується впечінці, селезінці і серцевому м’язі, причому найбільша кількість (понад 60%)виявляється у мітохондріальній фракції і лише 15% – у надосадовій рідині. Усі природні і синтетичні варіанти вітаміну К в організміперетворюються у вітамін К2 (2-метил-3-фарнезилгераніл). Найбільшінтенсивно ці перетворення відбуваються в міокарді і скелетних м’язах; у нирках– трохи слабкіше. Метаболіти вітаміну К (моносульфат, фосфат і диглюкуронід –2-метил-1,4-нафтохінон) виділяються із сечею (до 70% введеної дози).

Показання для застосування. Вікасол призначають при кровоточивості тагіпопротромбінемії зумовлених жовтяницею, при гострих гепатитах, при капілярнихі паренхіматозних кровотечах. Після хірургічних втручань і поранень, кровотечахпри виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, виражених симптомах гостроїпроменевої хвороби, тривалих носових і гемороїдальних кровотечах. Препаратпризначають профілактично на останньому місяці вагітності для попередженнякровоточивості у новонароджених, а також при геморагічних явищах у недоношенихдітей, маткових передклімактеричних та ювенільних кровотечах, при спонтаннійкровоточивості, підготовці до оперативних втручань, при небезпеці кровотечі в післяопераційнийперіод, легеневих кровотечах, при геморагічних явищах на фоні септичнихзахворювань. Крім того, показаннями для призначення Вікасолу є кровотечі тагіпопротромбінемії зумовлені передозуванням феніліну, неодикумарину, іншихантикоагулянтів - антагоністів вітаміну К.

Спосіб застосування та дози. РозчинВікасолу вводятьвнутрішньом’язово. Препарат застосовують протягом 3 - 4 днів, потім роблять перерву на 4дні. Після перерви застосування подовжують протягом 3 - 4 днів. Добова дозаможе бути розділена на 2 - 3 введення. Добова доза для дорослих для внутрішньом’язового введення 1 мл – 1,5мл. Вищі дози для дорослих внутрішньом’язово: разова – 1,5 мл, добова – 3 мл. Перед операціямиз високим ризиком паренхіматозних кровотеч введення препарату починають за 2 -3 дні до операції. Діти: до 1 року – 0,2 - 0,5 мл; від 1 до 2 років – 0,6 мл; від 3 до 4років – 0,8 мл; від 5 до 9 років – 1 мл; від 10 до 14 років – доза як длядорослих (1,5 мл). Вища доза для новонароджених становить 0,4 мл/добу.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції. Тромбоемболія. Вікасолможе викликати локальну склеродермію.

Протипоказання. Вікасол протипоказаний при підвищеному згортаннікрові та тромбоемболії.

Передозування. При передозуванні виникає гіпервітаміноз К, щовиявляється гіперпротромбінемією, гіпербілірубінемією; в поодиноких випадках,особливо у дітей, розвивається токсикоз, що супроводжується судомами. Терапіясимптоматична.

Особливості застосування. З обережністю призначають у період вагітності.Потрібно враховувати, що при застосуванні Вікасолу може мати місце гальмуванняагрегації тромбоцитів. При гемофілії і тромбоцитопенічній пурпурі препаратнеефективний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вікасол несумісний з сульфаніламіднимипрепаратами, ПАСК, саліцилатами, оксикумарином. Зменшує або блокуєантикоагулянтну дію неодикумарину, феніліну.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці, при температурі 15-250С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 984 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я