А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вік медінайт (Wick medinait)

основні фізико-хімічні властивості: сироп зеленуватого кольору, з запахоманісу;

склад: 1мл сиропу містить: декстрометорфану гідроброміду 0,5 мг, доксиламінусукцинату 0,25 мг, парацетамолу 20 мг; допоміжні речовини:дигідрат цитрату натрію, моногідрат лимонноїкислоти, бензоат натрію, поліетиленгліколь 6000, сахарозу, гліцерин, анетол,Хінолін жовтий (E104), індигокармін (E132), очищена вода.

Форма випуску.Сироп. Фармакотерапевтичнагрупа.Комбіновані засоби, що застосовують при кашлі та застуднихзахворюваннях.Код АТС R05X. Фармакологічнівластивості.ФармакодинамікаПарацетамол має жарознижувальний ефект, що обумовлений гальмуваннямвпливу ендогенних пірогенів на центр терморегуляції у гіпоталамусі, маєцентральну та периферичну аналгезивну дію, інгібує синтез простагландинів.Препарат не має вираженого протизапального ефекту.Доксиламіну сукцинат має протиалергічну дію, зменшує чхання. Препаратзменшує головний та м’язовий біль. Декстрометорфану гідробромід полегшує кашель, пригнічує кашльовийцентр.ФармакокінетикаПри застосуванні перорально всмоктування парацетамолу швидке та практичноповне. Всмоктування відбувається загалом у тонкому кишечнику. Біодоступністьзалежить від прийнятої дози і становить 70–90% після прийому per os,максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 1/2 – 1 годину.Рівень розподілу досягає не більше 1л/кг. Зв’язок з протеїнами варіюєвід 20 до 50%. Понад 80% кон’югує з глюкуроновою або сірчаною кислотами. Приблизно 3%залишається у незмінному стані.Після прийому терапевтичної дози 90 – 100% парацетамолу знаходять унирках протягом першої доби. Період напіввиведення 1–4 години, тривалість дії –3-4 години.Печінкова недостатність: тривалість напіввиведення залишається майженезмінною у пацієнтів з незначним ступенем печінкової недостатності. В осіб зтяжкою печінковою недостатністью він збільшується.Ниркова недостатність: є лише окремі повідомлення відносно пацієнтів знирковою недостатністю, і зовсім немає ніяких посилань на збільшення періодунапіврозпаду. Однак, дозування слід адаптувати. У пацієнтів, що знаходяться підгемодіалізом, період напіврозпаду може зменшуватись на 40 – 50% після вживаннятерапевтичної дози парацетамолу.Особи похилого віку: період напіврозпаду може збільшитись.Декстрометорфан швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті.Метаболізується у печінці. Виводиться нирками як у незмінному стані, так і увигляді метаболітів.Доксиламін швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальнаконцентрація у крові спостерігається протягом 2,4 години після прийому. 90%препарату циркулює у крові у незмінному стані. Метаболізується у печінці.Частково у незмінному стані виводиться нирками. Показаннядля застосування. Вік Медінайт належить до комбінованих препаратів, які приймають присимптоматичному лікуванні застуди та грипу. Компоненти препарату зменшують ознаки застуди та грипу: головний та м’язовий біль, підвищенутемпературу, чхання, нежить. Вік Медінайт знімає набряк слизової оболонки носа,зменшує кашель.

Спосіб застосування та дози: Препарат приймають перед сном.Дітям віком від 12 років та дорослим: 30 мл з дозуючої склянки один разна добу (на ніч). Дітям 10-12 років: 15 мл з дозуючої склянки один раз на добу (на ніч).Тривалість курсу лікування – не більше 5 днів.

Побічна дія.Препарат, як правило, добре переноситься, побічні ефектиспостерігаються дуже рідко. Найчастіше зустрічаються: алергічні реакції увигляді почервоніння шкіри; рідко нудота та розлад травлення. Іноді (у літніххворих з важким перебігом серцевої недостатності) буває підвищення тиску таприскорення серцебиття. У поодиноких випадках прийом препарату може викликатисонливість чи порушення сну. Протипоказання.Препаратпротипоказаний при підвищеній чутливості до парацетамолу та спорідненихречовин; при тяжких функціональних порушеннях печінки (гострому гепатиті,захворюванні Жильбера); при тяжких функціональних порушеннях нирок (нирковомулітіазі, нирковій недостатності); при хворобах серця (у тому числі післясерцевого нападу, при підвищеному тиску); при тиреоїдиті; при діабеті; привагітності та лактації; дітям віком до 10 років.

Передозування.При передозуванні парацетамолу відзначаються ознаки гостроїінтоксикації з ураженням клітин печінки та канальців нирок. Симптоми: нудота,блювання, біль у животі, збільшення печінки, підвищення рівня трансаміназ,білірубіну.Може з’явитись сонливість, що переходить у збудження, порушення зору,кровообігу, судоми, гіпертензія, прискорення серцебиття. При найменших підозрах на інтоксикацію одним з компонентів сиропу “ВікМедінайт” необхідне негайне лікування, яке повинно включати наступні заходи:промивання шлунка (ефективне протягом перших двох годин), потім прийманняактивованого вугілля. Прийом внутрішньо ацетилцистеїну. Якщо вживаннявнутрішньо антидоту неможливе чи ускладнене (тяжке блювання, непритомність),його можна ввести внутрішньовенно. Потім слід визначити рівень парацетамолу уплазмі (не раніше ніж через 4 години). При судомах слід застосувати діазепам.

Особливості застосування.Обережність необхідна у разі:ниркової або печінкової недостатності, гемолітичної анемії, щосупроводжується дефіцитом глюкозо-6фосфат-дегідрогенази.Обережно застосовувати у літніх пацієнтів, що страждають назахворювання серцево-судинної системи, оскільки може виникнутисудинозвужувальний ефект (підвищення артеріального тиску, тахікардія).Алкоголь може підсилити гепатотоксичний ефект парацетамолу. В такихвипадках терапевтична доза парацетамолу може викликати ушкодження печінки.Тривале застосування аналгетиків, особливо у разі одночасного вживаннядекількох аналгетиків, може призвести до необоротного ушкодження нирок зризиком нефропатії.Під час лікування уникайте керування автотранспортом та обслуговуваннямашин. Може виникнути запаморочення та уповільнена реакція.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Вік Медінайт потенціює дію снодійних, антидепресантів,транквілізаторів, підвищує дію антибіотиків (особливо протитуберкульознихпрепаратів).Парацетамол збільшує в п’ять разів період напіврозпаду хлорамфеніколу.

Умови та термін зберігання. Термін придатності – 3 роки.Зберігайте сироп “Вік Медінайт” в недоступному для дітей місці. Сироп не можна використовувати після закінчення терміну придатності.Зберігати при температурі не вище +25°С
Переглядів: 1176 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я