А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вік вапораб (Wick vaporub)

основні фiзико–хiмiчнi властивості: мазь біла або ледь жовтувата з характернимзапахом;

склад : 100 г мазi мicтять: 2.82 г ментолу, 5.46 г камфори, 1.35 г евкаліптовоїолiї, 4.71 г терпентинової олiї;допоміжні речовини: горіха мускатного олія, кедрова олія, тим’яноваолія, вазелін білий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, які застосовують при кашлю та застуднихзахворюваннях.

Код АТС R05X.

Фармакологічні властивості.Після втирання у шкіруліпофільні ефірні олії поступово відділяються від вазеліну, який є ліпофільноюосновою мазі, завдяки чому повiтря навколо носа наповнюється запахом ефірноїолії і досягається тривалий ефект препарату .Ментол впливає на холодові рецептори шкіри та слизову оболонку, врезультаті чого виникає скорочення периферичних кров’яних судин, яке вподальшому супроводжується вазодилатацією. Ментол, при потраплянні, подразнює рецептори носоглоткової ділянки івикликає відчуття посилення повітряного потоку, оскільки зменшуєтьсязакладеність носа. Суміші, які містять камфору, олію евкаліпта (основним компонентом якоїє цинеол) і дистильовану терпентинову олію, здатні спричинити гіперемію, атакож мають секретолітичний ефект. Крім того, олія евкаліпта діє яквідхаркувальний засіб і має слабовиражений спазмолітичний ефект, а дистильованатерпентинова олія має антисептичну дію. Ніяких фармакологічних випробувань щодовпливу їх стійкої комбінації не проводилося.Було виявлено протикашльовий ефект і здатність полегшувати диханнячерез ніс з тривалістю впливу аж до 8 годин.

Показання для застосуванняПрепарат застосовується при загальних ознаках застуди, таких як риніт,кашель, охриплість, катаральне запалення верхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози ВІК ВапоРаб призначений тільки для зовнішнього застосування на шкіруабо у формі інгаляцій.

Застосування на шкіру:Дорослим і дітям старше 6 років препаратом ВІК ВапоРаб змащується шкiрагрудного відділу шиї та спини, а потім через 3–5 хвилин мазь обережновтирається легкими масажними рухами. Дітям від 2 до 5 років препаратом ВІКВапоРаб змащується тільки шкіра грудного відділу спини, але ні в якому разі необличчя та ділянки носа.Носіння вільного одягу полегшує інгаляцію парів. Особливорекомендується застосовувати препарат перед сном, оскільки в цьому випадкуефірні олії, що входять до складу ВІК ВапоРаб, випаровуються протягомтривалішого періоду.Дозування Зовнішнє застосування на шкіру:Дорослі і діти старше 12 років: Добова доза від 2 до 3 чайних ложок 2–4 рази на добу.Діти від 6 до 12 років:Добова доза від 1 до 2 чайних ложок 2–4 рази на добу.Діти від 2 до 6 років:Добова доза від 1/2 до 1 чайної ложки 2–3 рази на добу.

Інгаляції: Для особливо інтенсивного впливу ВІК ВапоРаб може такожзастосовуватися шляхом інгаляцій. Для дорослих і дітей (не молодше 6 років!): класти 1–2 чайні ложки ВІКВапоРаб у миску або інший посуд з великою поверхнею. Підігріти 1\2 літра води(але тільки не в мікрохвильовій печі) і, коли вода стане дуже гарячою, проте щене киплячою, налити її в посуд, де є препарат. Пар, що утворився, готовий дляінгаляцій протягом 10–15 хвилин. Протягом цього часу воду не потрібно додатковопідігрівати, також підігрів не варто здійснювати вдруге після її використання.Під час інгаляцій дітей не можна залишати без нагляду. Якщо протягом від 3 до 6днів лікування не спостерігається ніякого значного поліпшення стану, якщокашель триває або погіршується, а також при виникненні жару або свистячогокашлю, необхідно викликати лікаря, оскільки може бути наявним більш серйознезахворювання. ДозуванняІнгаляції:Дорослі і діти (старше 6 років): 1–2 чайні ложки для приготуванняінгаляційного розчину.

Побічна дія У поодиноких випадках можливе виникнення шкірних реакцій (свербіж,почервоніння шкіри, висип, набряк шкіри) або контактної алергії (наприклад,контактного дерматиту).У поодиноких випадках інгаляції ментоловмісними ефірними оліями можутьвикликати подразливий кашель.

Екстренні симптоми, заходи іспособи захистуПри виникненні контактного дерматиту необхідно зняти залишки мазі задопомогою паперової серветки, змоченої попередньо деякою кількістю якоїсь рослинноїолії, і більше не використовувати препарат. У разі необхідності призначитистандартну терапію алергічних шкірних реакцій. При випадковому потраплянні препарату до носової порожнини або наобличчя немовляти чи дитини, що спричинило порушення дихання (в результатіларингоспазму), необхідно вжити відповідних заходів інтенсивної терапiї. Якщо існує небезпека камфорної інтоксикації (тобто після випадковогоорального застосування великої кількості препарату) призначається стаціонарнелікування. У випадку появи пригніченого дихання, можливо, буде необхідновдатися до інтубації і — при необхідності — іншого способу полегшення диханняза умови надання інтенсивної допомоги.

Протипоказання.

Препарат протипоказаний :при відомій алергії до одного з компонентів мазі;при ушкодженій або запаленій шкірі або відкритих ранах на ділянкахзастосування;при бронхіальній астмі;у вигляді інгаляції при гострому запаленні легенів;дітям, яким ще не виповнилося 2 роки; для інгаляцій у дітей, які не досягли 6 річного віку.

Передозування.Описані серйозні епізоди з блюванням та фатальним кінцем у немовлят ідітей при застосуванні ментолу через ніс. У поодиноких випадках, інгаляціяконцентрованих парів ефірних олій у немовлят і дітей спричиняла зупинкудихання, можливо, в результаті спазму голосової щілини. У тримісячної дитинизовнішнє застосування ментоловмісного препарату призвело до метгемоглобінемії.Застосування ментоловмісного порошку для дітей, які страждають від дефіцитуглюкозної 6-фосфатної дегідрогенази, підвищує ризик захворювання на жовтяницю.Гостра цинеолова інтоксикація виявляється у порушеннях ЦНС.

Особливості застосування.Тільки для зовнішнього використання або інгаляцій.Увипадку інгаляцій: препарат не повинен використовуватися з киплячою водою аборозігріватися у мікрохвильовій печі!Не існує даних щодо репродуктивної токсичності і канцерогенності всіхнаявних інгредієнтів, проте, тест на канцерогенність ментолу дав негативнийрезультат. Було проведено лише неповне вивчення мутагенності деякихінгредієнтів. Наявні на сьогодні результати не вказують на мутагенний вплив.У період годування груддю не бажано застосовувати даний препарат уділянці молочних залоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія поки що невідома.Якщо Ви приймаєте які-небудь iншi лікарські препарати,обов’язково повідомте про це лікарю! Під час лікування Вік Вапораб не приймайтеніяких інших лікарських засобiв (у тому числі й тих, що вiдпускаються безрецепта) без попередньої консультації з лікарем. Неконтрольоване лікування можезашкодити Вашому здоров’ю.

Умови та термін зберігання. Термін придатності-3 роки. Зберігати при температуріне вище +25°С , у місцях, недоступних для дітей
Переглядів: 2377 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я