А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вігантол (Vigantol)

міжнародна та хімічна назви: colecalciferol; 24-метил-9,10-секохолеста-5,7,10-триєн-3Я-ол;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, жовтуватий, в’язкий розчин

;

склад: 1мл (приблизно 30 крапель) розчину містить 0,5 мг колекальциферолу, щовідповідає 20 000 МО вітаміну D3; допоміжні речовини: середньоланцюжкові тригліцериди;

Форма випуску. Розчин для перорального застосування, олійний.

Фармакотерапевтична група. Вітамін D та його аналоги. Код ATC А11СС05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Регулятор обміну кальцію і фосфору. Посилюєвсмоктування кальцію у кишечнику і реабсорбцію фосфору у ниркових канальцях.Сприяє формуванню кісткового скелета і зубів у дітей, збереженню структурикісток. Необхідний для нормального функціонування паращитовидних залоз. Береучасть у синтезі лімфокінів та АТФ.

Фармакокінетика. Після застосування колекальциферол адсорбується утонкій кишці. Період напіввиведення становить декілька днів. Виводиться з сечеюі калом.При порушенні функції нирок період напіввиведення може подовжуватися.Проникає через плацентарний бар’єр.

Показання для застосування. Профілактика і лікування рахіту, спазмофілія,остеомаляція та метаболічна остеопатія (зокрема, при гіпопаратиреоїдизмі).

Спосіб застосування та дози. Звичайна дозадля грудних дітей зметою профілактики рахіту становить 1-2 краплі на день, починаючи з другоготижня життя (для доношених дітей приблизно 500 МО на добу; в особливихвипадках, наприклад, у недоношених дітей, 1000 МО на добу). Сумарна доза,необхідна для профілактики рахіту протягом першого року життя, становить вокремих випадках 20 мл (два крапельні флакони). Протягом другого року життяможе виникнути необхідність у подальшому призначенні вітаніму D3, особливо взимовий час.Дорослі з метою профілактики остеомаляції приймають щоденно по 1-2краплі.Тривалість прийому визначає лікар.При лікуванні рахіту і остеомаляції доза становить 5 крапель 3 рази надень до одуження.Грудні діти, що страждають на спазмофілію, отримують по 10 крапель 3рази на день.Для лікування гіпопаратиреоїдизму призначають від 10000 до 200000 МО надобу (контроль кальцію сировотки кожні 3-6 місяців, коригування дози залежновід рівня кальцію сировотки).Грудним малюкам і маленьким дітям краплі дають в ложці молока або каші.Додавати краплі в пляшечку або в тарілку не рекомендується, оскільки при цьомуне можна гарантувати прийому усієї дози.Діти старшого віку і дорослі приймають Вігантол в ложці рідини.

Побічна дія. В окремих випадках, коли спостерігається підвищеначутливість до вітаміну D3 або при передозуванні препарату, можливе підвищеннявмісту кальцію в крові і/або сечі. Значне тривале підвищення вмісту кальцію вкрові може проявлятися як гострою (порушення серцевого ритму, нудота, блювання,психічні розлади, порушення свідомості),так і хронічною (втрата ваги,формування ниркових каменів, обвапніння м’яких тканин, зниження апетиту, сильнаспрага, поліурія) симптоматикою.

Передозування. Проявляється такими симптомами, які обумовлені восновному гіперкальціємією, як загальна слабкість, головний біль, анорексія,нудота, блювання , біль у животі, діарея або запори, запаморочення, шум увухах, атаксія, артеріальна гіпотензія, сонливість, депресія, амнезія,дезорієнтування, галюцинації, синкопе, кома. Порушення функції нирок можесупроводжуватися поліурією, полідипсією і альбумінурією. Може спостерігатисяобвапніння м’яких тканин, серця, кровоносних судин, нирок і легень.Лікування: відміна препарату, ліжковий режим, низькокалорійна дієта,надмірне вживання рідини, застосування послаблюючих засобів. При значнійгіперкальціємії – внутрішньовенне введення великої кількості ізотонічногорозчину натрію хлориду, введення фуросеміду або похідних етакринової кислоти,препаратів кальцитоніну, проведення гемодіалізу.

Особливості застосування. При застосуванні препарату у дітей не рекомендуєтьсяперевищувати дозу 400000 – 600000 МО на рік.При призначенні препарату рекомендується дотримуватися наступнихзастережних заходів: контроль за рівнем цукру у крові та сечі, при обмеженійрухомості (наприклад, при іммобілізаціях, накладених гіпсових пов’язок тощо),також у випадках, коли раніше спостерігалося повторне виникнення нирковихкаменів; при вже існуючих ниркових вапнистих каменях, від застосуванняпрепарату краще утриматись. При саркоїдозі вітамін D3 може призначатися тількипісля критичної оцінки стану хворого.При грудному вигодовуванні застосування препарату з особливоюобережністю, лише за призначенням лікаря.

Протипоказання. Гіперкальціємія і/або гіперкальціурія, періодвагітності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Вігантолуолійного розчину і тіазидів ризик виникнення гіперкальціємії зростає. Одночаснепризначення вітаміну D3 з метаболітами або аналогами вітаміну D можливе лише яквиняток і тільки під контролем рівня кальцію у сировотці крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С узахищеному від світла місці та в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 5 років
Переглядів: 787 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я