А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Віаль (Vial)

міжнародна та хімічна назви: tetryzoline; 4,5-дигідро-2-(1,2,3,4-тетрагідро-1-нафталеніл)-1Н-імідазол.

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, без запаху;

склад: 1 мл очних крапель містить тетризоліну в перерахуванні на 100 %речовину 0,5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію дигідрофосфат дигідрат,динатрію фосфат додекагідрат, натрію хлорид, динатрієва сільетилендіамінтетраоцтової кислоти (динатрію едетат), вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові і протиалергічні засоби.Симпатоміметики, що застосовують як протинабрякові засоби. Тетризолін. Код АТСS01G A02.

Фармакологічні властивості. Фармакодінаміка.Тетризолін при зовнішньому застосуванністимулює альфа-адренорецептори симпатичної нервової системи, що викликаєзвуження судин зі зменшенням набряку тканин; зменшує печію, подразнення,свербіж, болючість і сльозотечу. Не впливає на розмір зіниці. Судинозвужувальна дія розвивається через декілька хвилин післязакапування в око і триває до 4 годин. Фармакокінетика.Тетризолін практично не всмоктується примісцевому застосуванні в терапевтичних дозах.Показаннядля застосування. Подразнення очей, свербіж, набряк і гіперемія кон’юнктиви, печія,сльозотеча, ін'єктованість склер, які зумовленіхімічними і фізичними факторами (пил, косметичні засоби, дим, плавання ухлорованій воді, дія яскравого світла, носіння контактних лінз). Алергічнікон’юнктивіти.

Спосіб застосування та дози. Щоб відкрити флакон, необхідно загвинтити доупору кришку, при цьому шип на її внутрішньому боці повинен проштрикнутикрапельницю флакона. Дорослим та дітям віком понад 6 років закапують по 1-2краплі в кон'юнктивальний мішок ураженого ока 2 або 3 рази на добу. Безперервне застосування препаратау рекомендується не більше 4 днів.

Побічна дія. Cистемної дії зазвичай не спостерігається.При тривалому використанні можуть виникати місцеві реакції у виглядіреактивної гіперемії, подразнення кон’юнктиви, нечіткості зображення, рідко -розширення зіниці.Можлива індивідуальна непереносимість препарату.Протипоказання.Підвищеначутливість до тетризоліну та інших компонентів препарату. Глаукома,епідермально-ендотеліальна дистрофія рогівки. Дитячий вік до 2 років.

Передозування. При використанні препарату згідно з інструкцієюпередозування очних крапель неможливе.Ризик виникненнясимптомів передозування, зумовлених загальносистемним всмоктуванням препарату,високий у дітей молодшого віку, особливо при проковтуванні крапель.Симптоми: розширення зіниці, нудота, тахікардія, аритмія, артеріальнагіпертензія, порушення дихальної функції і розумової активності. Надмірневсмоктуванняпохідних імідазолу, які мають альфа-адреноміметичні властивості, може призвестидо пригнічення центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю,зниженням температури тіла, брадикардією.Лікування:При проковтуванні крапель призначають активоване вугілля, промивання шлунка,інгаляцію кисню, жарознижувальні і протисудомні засоби. Симптоматичнелікування. Специфічний антидот невідомий.

Особливостізастосування. Передзастосуванням крапель у дітей віком від 2 до 6 років необхіднопроконсультуватися з лікарем. Якщо протягом 48 годин ознаки подразнення очейзберігаються, слід припинити застосування препарату.Контактні лінзиперед закапуванням слід зняти, враховуючи можливість зменшення їх прозорості.Дуже частезастосування препарату може викликати почервоніння очей.Хворим на тяжкісерцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія,феохромоцитома) з порушенням обміну речовин (гіпертиреоз, цукровий діабет), атакож хворим, які приймають інгібітори моноаміноксидази або інші препарати, щоздатні підвищити артеріальний тиск, слід призначати препарат тільки в тихвипадках, коли можлива користь переважає потенційний ризик. З обережністюзастосовують препарат при вагітності і в період лактації, враховуючи незначнуможливість розвитку загальних реакцій. Рідко післязастосування препарату спостерігається розширення зіниці і виникає затуманення зору,яке може вплинути на здатність керувати автомобілем або механізмами. Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Застосування Віалю можливе в комбінації з іншими очнимикраплями, але не раніше, ніж через 15 хвилин після закапування препарату.Тетризолін несумісний з інгібіторами моноаміноксидази.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності – 2роки. Відкритий флакон використати протягом 28 діб
Переглядів: 861 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я