А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Алакс (Alax)

основні фізико-хімічні властивості:круглі, двоопуклі таблетки, вкриті рожевою оболонкою, коричневі збілими вкрапленнями на зламі;

склад:діюча речовина: 1 таблетка містить: алое порошкоподібний – 35 мг, сухийекстракт кори крушини – 42 мг;допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза з силікагелем 0.5%,лактоза,натрієва сіль карбоксиметилцелюлози, магнію стеарат,полівінілпіролідон;склад покриття: цукор, тальк, гуміарабік, кошеніль червона ( Е124),каполь 1295.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Послаблювальні засоби.Код АТС A06А B20

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Антраноїдні сполуки, що утримуються в алое, а також в корі крушини,спричиняють послаблювальну дію. Механізм послаблювальної дії пояснюється впливомна моторну функцію ободової кишки шляхом пригнічення стаціонарних скорочень(спазмів) та стимуляції пропульсійних скорочень. Це викликає прискореннякишкового транзиту (прискорення проходження калових мас), внаслідок чогозменшується резорбція рідини. Додатково, у результаті активного виділенняхлоридів виводяться вода та електроліти. Послаблювальний ефект настає через 6 -10 годин після прийому препарату.Фармакокінетика Антраноїдні глікозиди, які мають b-глікозидний зв’язок, є вихідними сполуками,які у верхній частині шлунково-кишкового тракту не піддаються ні розкладанню,ні поглинанню. Лише в товстій кишці вони перетворюються ферментамибактеріальної флори та частково слизової оболонки у вільні аглікони (емодини),які є метаболітами, що володіють послаблювальною дією. Абсорбції підлягає лише20 - 25% пероральної дози. Біодоступність емодинів значно нижче абсорбції, томущо вони швидко окислюються до реїну і невідомого метаболіту. Максимальнізначення емодинів в сироватці крові досягаються через 1,5 - 3 години з моментувведення. Максимальні концентрації в сироватці приблизно в 3 рази вищі законцентрацію в яєчниках та в 10 разів вищі за концентрацію в яєчках.Більшість метаболітів перетворюється в клітинах слизової оболонкикишечнику та виводиться безпосередньо з калом, частина піддається резорбції івиводиться у вигляді глюкуронідів або сульфатів із сечею.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування гострих і хронічних запорів, як атонічних,спричинених послабленням чи атрофією перистальтичних рухів, так і спастичних,спричинених спазмами гладкої мускулатури кишок.

Спосіб застосування та дози.Доросліі діти віком від 12 років: 1 - 2 таблетки перед сном або протягом дня, запитисклянкою рідини. Вживати протягом 7 - 10 днів.

Побічнадія.В поодиноких випадках може проявитися спастичний шлунково-кишковийбіль, особливо у пацієнтів з синдромом надчутливого кишечнику, – тоді слідзменшити дозу. Дуже рідко можуть виникати порушення серцевої діяльності увигляді аритмії, особливо при одночасному застосуванні серцевих глікозидів,сечогінних засобів і кортикостероїдів.

Протипоказання.Непрохідність кишечнику, ентерити, коліти, хвороба Крона (термінальнийілеїт) виразковий коліт, апендицит, запалення сечового міхура, глаукома, вагітність,годування груддю, діти віком до 12 років.

Передозування.Симптоми:спастичний біль у животі та тяжкий пронос, що може викликати втрату рідини таелектролітів. Лікування:симптоматичне із застосуванням заходів регідратації, необхідно забезпечити моніторингелектролітів крові.

Особливості застосування.Тривалий прийом Алаксу (зловживання) сприяє виникненню залежності зможливою необхідністю застосування більших доз, порушень водно-електролітноїрівноваги (головним чином, гіпокаліємії), атонії ободової кишки з порушенням їїфункції. Гіпокаліємія, в свою чергу, може викликати циркуляторні танервово-м’язові розлади, особливо у випадку прийому серцевих глікозидів,сечогінних засобів та кортикостероїдів. Вагітністьі лактація Не застосовувати в період вагітності та годування груддю.Вплив на спроможність керувати засобами транспорту Препарат не впливає на спроможність керувати транспортними засобами.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами:Не застосовувати з тіазидними сечогінними засобами і кортикостероїдами,це підвищує ризик втрати іонів калію. Не призначати одночасно з серцевимиглікозидами, протиаритмічними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігатипри температурі не вище +25˚С.Зберігати в оригінальній упаковців нeдocтyпнoмy для дiтeй мicцi.Термін придатності - 3 роки.
Переглядів: 963 Мітки препарату: алакс разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я