А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Вентер (Venter)

міжнародна назва: cукральфат;

основні фізико-хімічні властивості: овальні таблетки білогокольору, з насічкою посередині на обох боках;склад: 1 таблетка містить сукральфату 1 г;допоміжні речовини: крохмалькукурудзяний, тальк, діоксид кремнію колоїдний безводний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікуванняпептичної виразки та гастроезофагальної рефлюксної хвороби. Код АТС А02В Х02.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Сукральфат захищаєслизову оболонку шлунка, але дуже мало впливає на кислотність шлункового соку.Сукральфат не має системної дії. Тільки невелика кількість прийнятогосукралфату всмоктується і потім виводиться нирками.Сукральфат зв’язується з білкаминекротичної тканини в місці виразки, утворюючи захисне покриття, що запобігаєперетравлювальній дії пепсину, кислоти шлункового соку і жовчних солей.Сукральфат приблизно на 30% знижує активність пепсину.Сукральфат прискорює лікуваннядуоденальної виразки і виразки шлунка, лікує невеликі і помірні запаленнястравоходу. Він запобігає рецидивам дуоденальної виразки і утворенню стресовихвиразок, а також поглинанню фосфатів з шлунково-кишкового тракту.Фармакокінетика.Абсорбуєтьсяменше 5% сукральфату, внаслідок чого, препарат не має системних впливів.Абсорбована частина препарату виводиться нирками.

Показання для застосування. Вентер рекомендований длялікування хронічного гастриту, як допоміжний засіб для лікування виразки шлункаі дуоденальної виразки, для профілактики рецидивів дуоденальної виразки.Вентер також рекомендований для зниженнягіперфосфатемії у пацієнтів з уремією, які перебувають на діалізі.

Спосіб застосування та дози. Вентер треба приймати напорожній шлунок, за півгодини або за годину до їди. Таблетки можна ковтатицілими, запиваючи водою, або розчинити їх в 1/2 склянки води і випити одержанийрозчин.Виразка шлунка або дуоденальна виразка: 1 таблетка –перед кожним основним прийомом їжі (сніданок, обід, вечеря) і 1 таблетка –перед сном. Лікар може також призначити по 2 таблетки 2 рази на добу. Якщо це єнеобхідним, лікування можна продовжити, але його тривалість не повиннаперевищувати 12 тижнів. Препарат слід приймати протягом 4 - 8 тижнів або дотого часу, коли аналізи підтвердять загоєння виразки. Профілактика рецидивів дуоденальної виразки: по 1таблетці двічі на добу.Діти. За необхідності дітям від 4років можна призначати від 0,5 г до 1 г сукральфату 4 рази на добу (за 1 годину докожного основного прийому їжі і перед сном), тобто від 40 мг до 80 мг на 1 кг маси тіла вчотири прийоми. Пацієнти з нирковою недостатністю.Немає потреби в зміні дозування. Є ризик накопичення алюмінію в організміпацієнтів з хронічною нирковою недостатністю або пацієнтів, які перебувають надіалізі.

Побічна дія. Найбільш поширенимпобічним ефектом сукральфату можливий запор. Інші побічні ефекти, такі якшлунково-кишкові порушення (діарея, нудота, блювання, метеоризм, сухість уроті), свербіж, висипання, кропив’янка, головний біль, біль у спині, безсоння,сонливість, вертиго і запаморочення, можуть з’явитися, менше ніж у 0,5 %пацієнтів.

Протипоказання. Вентер не повинні приймати пацієнтиз гіперчутливістю до сукральфату або інших компонентів препарату.

Передозування. Малоймовірно, що разова, хоча й велика,доза сукральфату спричинить інтоксикацію. Більшість пацієнтів не відчуваютьніякого неспокою після прийому надто великих доз сукральфату. Кілька пацієнтівповідомили про нудоту, блювання і біль в шлунку. Лікування – симптоматичне.Тривале використання великих доз, особливопацієнтами з пригніченою функцією нирок, може спричинити накопичення алюмінію ворганізмі.

Особливості застосування.Попередження та застереження.Невелика кількість алюмінію, яка міститься всукральфаті, поглинається з кишково-шлункового тракту. Цей алюміній добревиводиться здоровими нирками, але він може накопичуватися в організмі пацієнтівз тяжкими порушеннями функції нирок. Ризик накопичення підвищується припаралельному застосованні інших ліків, що містять алюміній (наприклад, деякихантацидів). Акумульований алюміній може мати токсичну дію. Дія сукральфату на дітей до 4 років вивченанедостатньо, тому не рекомендується використовувати препарат для лікуваннядітей такого віку.Вагітність і годування груддю.Немає повідомлень про те, щосукральфат загрожує здоров’ю плода або дитини. Ці ліки можна приймати під часвагітності тільки тоді, коли потенційний ризик для плода обґрунтовуєтьсякористю для матері. Немає даних про виділеннясукральфату в грудне молоко, тому його треба обережно призначати в періодлактації.Вплив на здатність керуватиавтомобілем та іншими технічними засобами.Немає повідомлень про те, щосукральфат впливає на здатність керувати автомобілем або іншими технічнимизасобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можна призначати антацидипід час лікування сукральфатом, проте їх слід приймати, як мінімум, запівгодини до прийому сукральфату або через півтори години після.Ліки, що містять алюміній(наприклад, деякі антациди), можуть спричинити накопичення алюмінію в організміпацієнта із зменшеною здатністю виводити алюміній.Сукральфат може зменшити засвоєннядеяких ліків, таких як тетрациклін, циметидин, ранітидин, фторохінолони,дигоксин, теофілін подовженого виділення, варфарин, кетоконазол, L-тироксин,хінідин і фенітоїн. Ці ліки треба приймати, як мінімум, за 2 години до прийомусукральфату.Сукральфат може зв’язуватись здеякими білками, що містяться в їжі та інших ліках. Пацієнтам, яких годуютьчерез шлунковий зонд, треба давати сукральфат окремо від їжі та інших ліків.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відвологи та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 оС.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1141 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я