А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Валідол-дарниця (Validol-darnitsa)

хімічна назва: 5-метил-2-(2-пропіл)циклогексанолта [5-метил-2-(2-пропіл)циклогексил]-3-метилбутаноат;

основні фізико-хімічнівластивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, з плоскоюповерхнею, рискою та фаскою, з характерним запахом ментолу. На поверхнітаблеток допускаються сіруваті вкраплення та порошкоподібний наліт;

склад: 1 таблетка містить0,06 г валідолу або розчину ментолу в ментиловому ефірі кислотиізовалеріанової;допоміжні речовини: цукор-пісок абоцукор-рафінад, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Різні комбінованікардіологічні препарати.Код АТС C01E X.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Валідол – складна речовина, щоутворюється при розчиненні ментолу у ментиловому ефірі ізовалеріанової кислоти.При сублінгвальному прийомі дія препарату обумовлена ефектами ментолу та ефіруізовалеріанової кислоти. Перший – подразнюючи чутливі нервові закінчення наслизовій оболонці ротової порожнини, викликає рефлекторну судинорозширюючу дію.Другий – стимулює у центральній нервовій системі утворення та вивільненняенкефалінів, ендорфінів, динорфінів і пептидів, що регулюють відчуття болю. Вцілому розвивається покращання регіонального кровообігу, зменшує вираженістьбольових відчуттів. Препарат діє заспокійливо.Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується уротовій порожнині і вже через декілька хвилин досягає максимуму концентрації усистемному кровотоці. Частково трансформується у печінці. Продуктитрансформації виділяються з організму через кишечник з жовчю. Препарат унезміненому вигляді виділяється з організму із сечею та видихуваним повітрям.

Показання для застосування. Функціональнікардіалгії ангіоневротичного характеру, неврози, істерія, морська та повітрянахвороба.

Спосіб застосування та дози. Валідол-Дарницярозсмоктуть під язиком до повного розчинення, по 1-2 таблетки.Добова кратність і тривалість прийому препаратувизначаються залежно від ефективності лікування і в середньому становить 2-4таблетки на добу.

Побічна дія. При тривалому застосуванніВалідолу-Дарниця зрідка можуть спостерігатися легка нудота, сльозотеча,запаморочення, які швидко минають самостійно.

Протипоказання. Підвищена чутливістьдо компонентів препарату, виражена артеріальна гіпотензія, дитячий вік до 2років.

Передозування. Малоймовірно, взв’язку з низькою токсичністью компонентів препарату, але при навмисномуприйомі препарату у великій кількості можливий розвиток гіперчутливості.Лікування. Промивання шлунка, прийомдесенсибілізуючих засобів.

Особливості застосування. У випадках, коли більу ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно виключити гострийкоронарний синдром.З обережністю препарат застосовують для лікуваннявагітних і жінок, що годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Валідол-Дарниця полегшує головний біль, спричинений застосуваннямнітратів, підсилює дію седативних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати унедоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі від 8єС до 15 єС. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1628 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я