А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Валеріанинастойка (Tincturavalerianae)

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідиначервоно-бурого кольору з сильним ароматним запахом та пряним, гіркуватимсмаком;

склад: 1 флакон містить настойки коренівз кореневищами валеріани (1:5) – 30 мл або 25 мл;допоміжнаречовина: спирт етиловий 70%.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативніпрепарати.Код ATC NO5C MO9.

Фармакологічні властивості. Біологічно-активні речовини,що містяться в коренях та кореневищах валеріани (ефірна олія, валеріановакислота, борнеол, алкалоїди, дубильні речовини, цукри), зменшують процесизбудження в центральній нервовій системі, посилюють ефекти інших седативних,снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

Показання до застосування. Валеріани настойкузастосовують при функціональних розладах діяльності центральної нервовоїсистеми (підвищена емоційна збудливість, дратливість, розлади сну тощо),серцево-судинної системи (нейро-циркуляторні дистонії), а також при спазмахорганів шлунково-кишкового тракту.

Спосіб застосування і дози. Валеріани настойкуприймають внутрішньо. Дорослим рекомендується вживати по 20-30 крапель 3-4 разина день до досягнення стабільного лікувального ефекту, дітям з 12 років – ізрозрахунку 1 крапля на 1 рік життя.

Побічна дія. Препарат, як правило,переноситься добре, проте у деяких хворих можуть спостерігатися пригніченняемоційних реакцій, сонливість, зниження працездатності.При індивідуальній підвищеній чутливості можливийрозвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж тощо).

Протипоказання. Валеріани настойкапротипоказана хворим на депресію та інші розлади, що супроводжуютьсяпригніченням центральної нервової системи, а також при індивідуальнійнепереносимості будь-якого з компонентів препарату.Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт,настойку не рекомендується вживати жінкам у період вагітності та годуваннягруддю, дітям до 12 років.

Передозування. При передозуванні препаратуможливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморечення,сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слухута зору, серцебиття.Негайне припинення вживання препарату і вчасно вжитізаходи екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугіллятощо) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявівпередозування.

Особливості застосування. Під час застосуванняпрепарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи зпотенційно-небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Валеріанинастойка має здатність потенціювати дію серцевих, седативних, снодійних,аналгетичних та спазмолітичних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5років
Переглядів: 1654 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я