А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Валеріани екстракт (Valerian extract)

міжнародна назва: valerian;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті оболонкою жовтогокольору, з двоопуклою поверхнею. На поперечному розламі видно ядро, оточенедвома шарами оболонки;

склад: 1 таблетка містить валеріани екстракту густого у перерахуванні насуху речовину 20 мг;допоміжніречовини: магнію карбонат, крохмаль картопляний, тальк, желатин, цукор, аеросил,титану діоксид, віск бджолиний, парафін, олія соняшникова, тропеолін 0.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТС N05C M09.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Виявляє помірно вираженийседативний ефект. Дія препарату зумовлена вмістом ефірної олiї, значну частинуякого становить складний ефір борнеолу і ізовалеріанової кислоти. Седативнівластивості мають також валепотріати і алкалоїди - валерін і хатинін. Препаратполегшує настання природного сну, сприяє відновленню нормальної структури сну.Седативна дія виявляється повільно, проте достатньо стабільно. Має слабкуспазмолітичну та жовчогінну дію, посилює секреторну активність слизовоїоболонки травного тракту, сповільнює серцевий ритм і розширює коронарні судини.Регуляція серцевої діяльності опосередкується через нейрорегуляторні механізмита прямий вплив на автоматизм і провідну систему серця.Лікувальна дія виявляється при систематичному і тривалому курсовомулікуванні. Препарат практично не спричинює відчуття втоми, не впливає нарозумову і фізичну працездатність.Фармакокінетика. Не описана.

Показання для застосування. Стан збудження; розлади сну, пов’язані з надмірнимзбудженням; неврози серцево-судинної системи і спазми шлунково-кишкового тракту(часто у поєднанні з іншими заспокійливими і серцевими лікарськими засобами).

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають у разовій дозі 1 - 2таблетки 3 рази на день. При безсонні призначають 2 таблетки за 30 хв до сну.Тривалість лікування у кожному випадку встановлюють індивідуально.

Побічна дія. В окремих випадках можливі реакції підвищеноїчутливості. Дуже рідко можливі біль у ділянці живота, шкірні алергічні реакції.При застосуванні у дозах, що перевищують рекомендовані, можливі в’ялість,пригніченість, слабкість, зниження рівня працездатності.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату та йогокомпонентів, вагітність і період годування груддю.

Передозування. Тривале застосування і передозування можутьспричинювати відчуття пригніченості загального стану, головний біль,сонливість, нудоту, надмірне сповільнення серцевого ритму. Ці явища зникаютьпісля вiдмiни препарату. Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. Застосування препарату не призводить до розвиткулікарської залежності.Дітям препарат у цій лікарській формі не призначають.Пацієнтам, діяльність яких пов’язана з необхідністю високоїконцентрації уваги, швидких психічних і рухових реакцій, препарат слідзастосовувати за дві години до роботи. З обережністю препарат застосовують при печінковій недостатності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат потенціює дію снодійних,седативних засобів, спазмолітиків, етанолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місціпри температурі не вище 25 оС. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1546 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я