А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Валдисперт (Valdispert)

міжнародна назва: valeriana oficinalis;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 125 мг: кругла, опукла з обох боків, білогокольору таблетка, вкрита оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 125 мг сухого екстракту коренювалеріани (співвідношення 3-6:1, розчинник для екстрагування: етанол 70 об %);допоміжні речовини: декстрин, целюлоза мікрокристалічна,лактози моногідрат, макрогол 4000, кремнію діоксид колоїдний безводний, магніюстеарат, шелак, гіпромелоза, тальк, магнію оксид легкий, акація, сахароза,повідон К 25, макрогол 6000, титану діоксид, кармелозний натрій, бджолинийвіск, карнаубський віск.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Снодійні і седативнізасоби. Код АТС: N05С М09.

Фармакологічні властивості. ФармакодинамікаУ результаті клінічнихдосліджень у пацієнтів з розладами сну встановлено, що екстракт коренявалеріани поліпшує результативність і якість сну, переважно за рахунокскорочення латентного періоду сну і збільшення фази сну без швидких рухів очнихяблук. Відзначалося відповідне поліпшення суб’єктивних параметрів сну,виявлених шляхом самооцінки й анкетування. Валеріана не здійснювала безпосередньої снодійної дії,а скоріше відновлювала макроструктуру сну. У пацієнтів з інсомнією позитивнийтерапевтичний ефект спостерігався у перші дні курсу лікування і збільшувавсяпротягом наступних 2-4 тижнів. Подальшіклінічні дослідження продемонстрували, що лікування валеріаною веде доослаблення симптомів роздратування і неспокою. Часто пов’язані з цим проблеми,такі як утруднення концентрації уваги і руховий неспокій, вдавалося значноюмірою подолати у хворих різного віку.Фармакокінетика.У літературі відсутні дані щодо всмоктування,розподілу, метаболізму і екскреції кореня валеріани у людини. Фармакокінетичнідослідження з коренем валеріани не проводилися. Однак відома клінічнаефективність валеріани і результати токсикологічних досліджень свідчать пронаявність всмоктування і дозволяють зробити висновок, що ні утворення токсичнихметаболітів, ні накопичення токсичних складових частин екстракту невідбувається.

Показання для застосування.Лікарський засіб рослинного походження Валдиспертпризначений для лікування тимчасового легкого нервового напруження іперіодичного утрудненого засинання.

Спосіб застосування та дози. Дорослі та діти віком старше 12 роківЯк снодійнийзасіб Валдисперт приймають по 3-5 таблеток, вкритих оболонкою (відповідає1125-3750 мг кореня валеріани), за півгодини до сну і, якщо необхідно, ще однудозу раніше ввечері.Для послаблення нервового напруження Валдисперт приймають по 3-5таблеток, вкритих оболонкою, 1-3 рази на день. Максимальна добова доза – 15 таблеток.Людипохилого вікуТака ж доза, що і для дорослих.Таблетки, вкриті оболонкою, слід приймати нерозжовуючи, запиваючи рідиною.

Побічна дія. При дотриманні рекомендаційщодо застосування препарату виникнення яких-небудь побічних дій не спостерігалося.

Протипоказання. Підвищена чутливість до валеріани або до іншихскладових частин препарату.

Передозування. Прийом 20 г коренявалеріани викликав появу легких симптомів (втома, спазми в черевній порожнині,відчуття стиснення у грудях, запаморочення, тремтіння рук і розширення зіниць),що зникали протягом доби. У разі виникнення будь-якихсимптомів при передозуванні Валдисперту рекомендується підтримуюча терапія.

Особливості застосування. Приймаючи до уваги обмежений клінічний досвід дітяммолодше 12 років застосовувати Валдисперт не рекомендується. Пацієнтам, що мали тяжке порушення функції печінкичи перенесли тяжке захворювання печінки в минулому, при прийомі Валдиспертуслід дотримуватись обережності.Через відсутність даних про ефекти Валдисперту підчас вагітності і лактації прийом препарату у цей період не рекомендується. Валдисперт не можна приймати безпосередньо (за двігодини і менше) перед керуванням автомобілем чи роботою з іншими небезпечнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Через можливе посилення депресивної дії на центральнунервову систему треба бути обережними при прийомі Валдисперту разом залкоголем, анксіолітиками, снодійними, наркотичними, транквілізаторами іседативними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальнійнепошкодженій упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не більше30°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 701 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я