А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Антифлу (Antiflu)

основні фізико-хімічні властивості: таблетка уформі капсули, блідо-жовтого кольору, з прозорим плівковим покриттям тавитисненим позначенням “Antiflu” на одному боці;

склад: 1 таблетка містить ацетамінофену 325 мг, фенілефрину гідрохлориду 5 мг,хлорфеніраміну малеату 2 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова,натрію кроскармелоза, кремнію діоксид, магнію силікат, магнію стеарат,гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, олія мінеральна, лак жовтийD&C # 10.Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковоюоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Ацетамінофен має знеболюючий, жарознижуючий іслабкий протизапальний ефект. Механізм дії пов’язаний з інгібуванням синтезупростагландинів, впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі.Фенілефрину гідрохлорид - a-адреноміметик, який за рахуноксудинозвужуючої дії зменшує набряк і гіперемію слизових оболонок верхніхдихальних шляхів і придаткових пазух носа. Хлорфеніраміну малеат – антигістамінний засіб класу алкіламінів,блокатор Н1-гістамінергічних рецепторів, він має протиалергійну дію,усуває ринорею, сльозотечу та свербіж в очах і носі. Фармакокінетика.Після перорального прийому ацетамінофен швидко всмоктуєтьсяз ШКТ, головним чином в тонкому кишечнику. Широко розподіляється в тканинах,зв’язування з білками становить менш 10%.Ацетамінофенметаболізуєтьсяголовним чином в печінці, більша частина зв’язується з глюкуроновою кислотою,менша – із сірчаною кислотою. Період напіврозпаду ацетамінофену становить 2 -2,5 години. Він подовжується в осіб із захворюваннями печінки. Виводитьсяацетамінофен з сечею (85% разової дози ацетамінофену виводиться протягом 24годин). Виведення істотно погіршується при порушеннях видільної функції нирок,що може призвести до накопичення в організмі ацетамінофену і продуктів йогометаболізму.Хлорфеніраміну малеат – блокатор Н1-рецепторів. Виявляєпротиалергійну дію, зменшує явища ексудації. При пероральному прийомі терапевтичнийефект настає протягом 1-ї години і триває 24 години. Хлорфеніраміну малеатметаболізується у печінці. Час напівелімінації хлорфеніраміну малеату становить8 годин. Продукти метаболізму і неметаболізована частина препарату виводятьсяіз сечею.Фенілефрин частково виводиться із сечею в незміненому вигляді, рештаінактивується в крові, печінці та інших тканинах за допомогою моноаміноксидази.Неактивні продукти частково виводяться нирками, частково печінкою у виглядіглюкуронідів.

Показання для застосування. Як симптоматичний засіб при грипі, гострихреспіраторних вірусних інфекціях і застудних захворюваннях з метою зниженнятемператури, усунення головного і м’язово-суглобного болю, набряклості слизовихоболонок верхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Приймати дорослим і дітям старше 12 років по2 таблетки кожні 4 години, запиваючи водою, але не більше 12 таблеток на добу.Дітям 6 – 12 років - по 1 таблетці кожні 4 години (не більше 4 таблеток надобу). Тривалість лікування - не більше 3 днів.

Побічна дія. З боку центральної нервової системи можливісонливість, розлади сну, збудження, головний біль, підвищення АТ, брадикардія,парестезія, тремор, сухість у роті, утруднене сечовиділення; з бокушлунково-кишкового тракту – біль в епігастрії, нудота, блювання. Можутьвиникати алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, набряк); тромбоцитопенія,ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до інгредієнтівпрепарату, виражені порушення функції печінки і нирок; діти до 6 років,алкоголізм.

Передозування. Можевиявлятися збудженням, запамороченням,розладами сну, в тяжких випадках – порушеннями функцій печінки і нирок,гепатонекрозом. Рекомендовані заходи: промивання шлунка, застосування активованоговугілля або ентеросорбенту, призначення метіоніну або N ацетилцистеїну,симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Не слід застосовувати препарат одночасно зінгібіторами МАО, седативними, снодійними засобами та препаратами, що містять алкоголь.Через можливість виникнення сонливості пацієнтам слід утримуватися відкерування транспортними засобами, роботи з небезпечними механізмами та іншихпотенційно небезпечних дій протягом 4 годин після прийому препарату. Приартеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, епілепсії, глаукомі, аденоміпередміхурової залози, порушеннях серцевого ритму, гіпертиреозі, розладахсечовипускання, серцевій недостатності, вагітності препарат слід застосовуватиз урахуванням ризик/користь. Під час лікування припинити годування груддю. З обережністю застосовувати у людей похилого віку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ацетамінофен уповільнює виведенняантибіотиків з організму. Гепато- і нефротоксичність ацетамінофену посилюєтьсяпри комбінуванні з барбітуратами, алкоголем. Тетрацикліни збільшують ризикрозвитку анемії і метгемоглобінемії при одночасному застосуванні зацетамінофеном. Посилює ефект непрямих антикоагулянтівОдночасне застосування Антифлу із снодійними, седативними засобами,нейролептиками, транквілізаторами, алкоголем істотно посилює пригнічуючий впливхлорфеніраміну малеату на центральну нервову систему.Одночасне застосування фенілефрину гідрохлориду з іншимиадреноміметиками або інгібіторами МАО може призвести до розвиткугіпертензивного кризу, аритмій.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-25єС усухому місці, недоступному для дітей. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 398 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я