А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гідросалуретил (Hydrosaluretil)

міжнародна та хімічна назви: гідрохлоротіазид;(6-хлор-3,4-дигідро-2Н-1,2,4-бензотіазидин-7-сульфонамід-1,1-діоксид);

основні фізико-хімічні властивості: білі двовипуклі таблетки діаметром близько8,2 мм;

склад: 1 таблетка містить 50 мг гідрохлоротіазиду;допоміжні речовини: лактоза, кукурудзяний крохмаль, стеарат магнію,авіцел, тилоза МН-50.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Діуретики.Гідрохлоротіазид. АТС С 03А А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Гідросалуретил єсульфонамідною похідною і належить до діуретичних засобів середньої ефективності.Порушує реабсорбцію іонів натрію, хлору та води в дистальних канальцях нефрону.Збільшує виведення іонів калію, магнію, бікарбонату, затримує в організмі іоникальцію. Знижує підвищений артеріальний тиск. При нецукровому діабетігідрохлоротіазид знижує об’єм сечі і підвищує її концентрацію. В ряді випадківпрепарат знижує внутрішньоочний тиск при глаукомі. Зменшує виділення кальцію ізсечею і тим самим перешкоджає утворенню кальцієвих каменів.Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується втравному тракті. Діуретичний ефект гідрохлоротіазиду настає через 2 години,досягає свого максимуму через 4 години і продовжується до 12 годин.Гідрохлоротіазид проникає через плацентарний бар’єр, погіршує кровопостачанняплаценти, може проникати в грудне молоко, тому його не слід призначати вперіоди вагітності і лактації.

Показання для застосування. Артеріальнагіпертензія (як монотерапія або в комбінації з іншими гіпотензивними засобами);серцева недостатність, набряки, що спричинені серцевою, нирковою або печінковоюнедостатністю.

Додаткові показання. Нецукровий діабет;ідіопатична гіперкальціурія при сечокам’яній хворобі (для профілактикиутворення кальцієвих каменів), затримка рідини при ожирінні, субкомпенсованіформи глаукоми.

Спосіб застосування та дози. При лікуванніГідросалуретилом слід підбирати мінімально ефективну дозу препарату. Добовудозу краще приймати одноразово вранці, після їди. При артеріальній гіпертензії,як правило, на початку лікування звичайно призначають 25-50 мг на добу одноразововранці або в 2 прийоми, а для підтримуючої терапії - по 25 мг на добу або черездень. При набряковому синдромі добова доза звичайно становить 25-75 мг, рідше -100 мг. Можливе щоденне застосування препарату, однак частіше його призначаютьчерез 1-2 дні. При нецукровому діабеті на початку лікування звичайно приймаютьпо 100 мг препарату на добу в 2-4 прийоми з подальшим зниженням дози.Максимальна добова доза препарату – 200 мг. З метою профілактики утворенняниркових каменів доза препарату - по 50 мг 2 рази на добу. Дітям звичайнопризначають препарат у добовій дозі з розрахунку 2 мг/кг маси тіла 2 рази надобу. Дітям до 2 років залежно від маси тіла призначають по 12,5-37,5 мг(ј -ѕ частини таблетки) на добу, у віці від 3 до 12років – по 37,5-100 мг (ѕ - 2 таблетки) на добу.

Побічна дія. В рідких випадкахприйом препарату може супроводжуватися диспептичними розладами, запамороченням,підвищеною втомлюваністю, слабкістю, гіпокаліємією, гіпомагніємією,гіпонатріємією, гіперурикемією, гіперкальціємією, гіперглікемією, нейтро- ітромбоцитопенією, шкірними проявами медикаментозної алергії, розладами зору,панкреатитом.

Протипоказання. Виражені порушенняфункції нирок, печінкова недостатність, тяжкі форми подагри і цукровогодіабету, вагітність, підвищена чутливість до Гідросалуретилу та іншихсульфонамідів, допоміжних компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. При одночасному застосуванніГідросалуретил посилює дію інших гіпотензивнихзасобів, а також недеполяризуючих міорелаксантів, знижує ефективністьпероральних гіпоглікемічних препаратів. Одночасне призначення Гідросалуретилу зглюкокортикостероїдами призводить до підвищеного виділення з організму іонівкалію. При одночасному застосуванні Гідросалуретилу і барбітуратів, діазепаму,етанолу підвищується ризик виникнення ортостатичної гіпотензії. У пацієнтів,які отримують лікування препаратами літію, діуретичні засоби можуть спричинитипідвищення рівня літію в крові. При поліурії, що спричинена препаратами літію,діуретичні засоби можуть виявити парадоксальний антидіуретичний ефект.

Передозування. Можливий розвитоксухості у роті, нудоти, загальної слабкості, артеріальної гіпотензії,тахікардії, запаморочення на фоні порушень водно-електролітного балансу. Прицьому показане поповнення втрат води та електролітів.

Особливості застосування. З обережністюпризначають препарат хворим на подагру і цукровий діабет. При триваломулікуванні слід дотримуватися дієти, багатої на іони калію. При нирковійнедостатності необхідно контролювати електролітний баланс і кліренс креатиніну.Виражена втрата води та електролітів при тривалому лікуванні діуретичнимизасобами у високих дозах може загострити симптоми ниркової недостатності. При необхідності призначення препарату в періодлактації годування груддю рекомендується припинити.

Умови та термін зберігання. Зберігати прикімнатній температурі в сухому місці, недоступному для дітей. Термін зберігання – 5 років
Переглядів: 638 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я