А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гідрокортизонова мазь 1 % (Hydrocortisone unguentum 1 %)

хімічна назва: гідрокортизон;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого з жовтуватим відтінком абосвітло-жовтого кольору;

склад: 10 г мазі містять гідрокортизону ацетату 0,1 г;допоміжні речовини: ланолін безводний, пентол, вазелін, кислотастеаринова, ніпагін, ніпазол, вода очищена.

Форма випуску. Мазь 1 %.

Фармакотерапевтична група. Гормони кори надниркової залози та їх синтетичніаналоги для застосування у дерматології. АТС D07АА02.

Фармакологічні властивості. Мазь має протизапальну, антиалергічну та протисвербіжнудію, зумовлену дією гідрокортизону ацетату, який входить до її складу.

Фармакокінетика. Після нанесення препарату на шкіру гідрокортизоннакопичується в епідермісі, в основному в зернистому шарі. Незначна частинагідрокортизону метаболізується в епідермісі, більша – абсорбується через шкірніпокриви в системний кровотік і метаболізується, головним чином у печінці.Метаболіти і незначна частина незміненого гідрокортизону виділяються із сечеюабо з жовчю.

Показання для застосування. При запальних та алергічних захворюванняхшкіри немікробного походження: різні форми екземи, себорея, псоріаз, алергічнідерматити, нейродерміти, особливо ті, що супроводжуються свербежем.

Спосіб застосування та дози. Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянкишкіри 1–3 рази на день. Тривалість курсу лікування залежить від характерузахворювання та ефективності терапії. Вона становить, як правило, 6–14 днів. Запоказаннями лікування може бути продовжено. На обмежених ділянках дляпідсилення ефекту можуть бути використані оклюзійні пов’язки. При застосуванні мазі у лікуванні дітей від 1 року та старше необхіднообмежувати загальну тривалість лікування і виключати заходи, які ведуть допідсилення резорбції та засвоювання стероїду (зігріваючі, фіксуючі й оклюзійніпов’язки), тому що у дітей пригнічення функції кори надниркових залозрозвивається швидше, а також може зменшуватися продукція гормонів росту.

Побічна дія. При використанні Гідрокортизонової мазі 1 %(особливо у хворих з індивідуальною непереносимістю) може виникати гіперемія,набряк, свербіж у межах ділянки ураження. При довгому лікуванні можливий такожрозвиток вторинних інфекційних уражень шкіри, атрофічних змін у ній,гіпертрихозу.При довгомувикористанні мазі, особливо на великих ділянках ураження, можливий розвитокгіперкортицизму як виявлення резорбтивної дії гідрокортизону ацетату. В цихвипадках препарат відміняють.

Протипоказання. Інфекційні захворювання шкіри: туберкульоз, мікози,піодермія, виразкові пошкодження шкіри. Засіб не призначають вагітним і дітямдо 1 року. Препарат не застосовують для лікування очних захворювань; слід уникатийого потрапляння в очі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджена.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Відсутні.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 2005 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я