А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гідазепам (Gidazepam)

міжнародна та хімічна назви: gidazepam; 1-(гідразинокарбоніл-метил-7-бром-5-феніл-1,2-дигідро-3Н-1,4-бенздіазепін-2-он;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватимвідтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить гідазепаму 0,02 г або 0,05 г;допоміжні речовини: цукор молочний (гранулак 200), крохмалькартопляний, кальцію стеарат, полівінілпіролідон.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анксіолітики. Похідні бензодіазепіну Код АТС N05BA24.

Фармакологічні властивості. Гідазепам належить до групи похіднихбенздіазепінів. Виявляє дію “денного” транквілізатора та селективногоанксіолітика. Відрізняється від інших бенздіазепінів наявністю вираженогоактивуючого ефекту, слабо вираженою міорелаксантною дією.Фармакодинаміка. Гідазепам має оригінальний спектр фармакологічноїактивності, поєднуючи анксіолітичну дію з активуючими і антидепресивнимикомпонентами при малій вираженості побічних проявів та низькій токсичності. Немає снодійного ефекту. Не прискорює стомлювання у процесі оперантноїдіяльності. У діапазоні від 50 до 200 мг на добу гідазепам має вираженутерапевтичну дію. Курсова доза 100 мг на добу - найбільш оптимальна.Використання більш високих добових доз (150 - 200 мг) супроводжуєтьсяпідвищеною денною сонливістю, відчуттям м’язової слабкості.Гідазепам виявляє дію “денного” транквілізатора. Його можнарекомендувати для лікування станів з астенічними, депресивними, фобічними таіпохондричними розладами у дозах 60 - 120 мг на добу.У хворих на алкоголізм у період терапевтичної ремісії в перші днізастосовування препарату відмічався м’який транквілізуючий та анксіолітичнийефект, значною мірою, зм’якшувалися психомоторне збудження, тривога ідратівливість. Найбільший вплив препарат виявляє на прояв абстинентногосиндрому та в рамках ремісії у хворих на алкоголізм.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо гідазепам швидко всмоктується ушлунково-кишковому тракті, ефект виявляється через 30 - 60 хв і триває 1 - 4год. Найбільше утримування гідазепаму відмічається у печінці, нирках і жировійтканині. Біологічна доступність достатньо висока.Показано, що уплазмі крові людини реєструється тільки дезалкілований метаболіт; незміненийпрепарат не виявляється навіть у слідових кількостях.Особливістю фармакокінетики гідазепаму є низька швидкість елімінації йогоосновного метаболіту при однократному прийомі таблеток препарату, що містять 50мг гідазепаму, період напіввиведення гідазепаму з організму становить 86,7 год,кліренс препарату - 3,03 л/год, MRT – 127,32 год.Особливість фармакокінетики гідазепаму дозволяє використовувати його яктранквілізатор із зниженим ризиком розвитку побічних явищ.

Показання для застосування. Гідазепам застосовують як “денний”транквілізатор, для лікування дорослих і хворих похилого віку при невротичних,психопатичних астеніях, при стані, який супроводжується тривогою, страхом,підвищеною дратівливістю, порушенням сну, а також при емоційній лабільності,для купірування абстинентного синдрому при алкоголізмі та підтримуючої терапіїпід час ремісії при хронічному алкоголізмі, при логоневрозах, мігрені.Гідазепам можна застосовувати в амбулаторній практиці.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Гідазепам приймають внутрішньо, нерозжовуючи, по 0,02 - 0,05 г, 3 рази на день, за необхідністю поступовопідвищуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту.Середня добова доза препарату при лікуванні хворих з невротичними,неврозоподібними, психопатичними, психоподібними станами становить 0,06 - 0,15- 0,12 г; при мігрені – 0,04 - 0,06 г. Для купірування алкогольної абстиненціїпочаткова доза Гідазепаму становить 0,05 г, середня добова доза – 0,15 г. Вищадобова доза при цих станах становить 0,5 г.Тривалість курсу терапії – від декількох днів до 1 - 4 місяців –визначається станом хворого і переносимістю препарату.

Побічна дія. При застосуванні Гідазепаму у великих дозах і припередозуванні його в окремих хворих можуть спостерігатися явища, які характернідля інших транквілізаторів – похідних бензодіазепіну: сонливість, млявість,м’язова слабкість, зниження швидкості реакцій. У цьому випадку дозу препаратупотрібно зменшити або останній відмінити.

Протипоказання. Виражена тяжка міастенія, порушення функцій печінки(цироз, хвороба Боткіна) та нирок, вагітність.Препарат не рекомендується для лікування пацієнтів віком до 16 років, оскількиклінічні випробування ефективності та безпеки цього лікарського засобу упацієнтів віком до 16 років не проводились.

Передозування. При передозуванні Гідазепаму спостерігаєтьсяпосилення побічних ефектів, властивих іншим транквілізаторам бензодіазепіновогоряду: сонливість, в’ялість, запаморочення, нудота, легка атаксія. Лікування. Симптоматичне.

Особливості застосування. Прийом Гідазепаму слід обмежити особам звідкритокутовою глаукомою, хронічною нирковою та печінковою недостатністю,алкогольним ураженням печінки. Препарат не слід приймати особам, професійнадіяльність яких потребує швидких психічних і рухових реакцій. При використанніГідазепаму під час лактації необхідно припинити грудне вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гідазепам сумісний з іншими психотропними,снодійними та протисудомними препаратами. Гідазепам потенціює дію фенаміну,5-окситриптофану. Посилює ефект алкоголю, снодійних препаратів, нейролептиків,наркотичних аналгетиків.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1044 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я