А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Азитро (Azitro)

міжнародна назви: azithromycin;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, вкриті оболонкою,по 250 мг - круглої форми двоопуклі, по 500 мг – овальної форми з розподільчоюрискою на одному боці;склад: 1 таблетка містить азитроміцину 250 мг або 500 мг;допоміжні речовини: МКЦ, повідон, натрію лаурилсульфат, тальк,натрію крохмальгліколят, натрію кроскармелоза, магнію стеарат,гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Макроліди. Азитроміцин. Код АТС J01F А10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Азитроміцин має широкий спектр антимікробної дії.До препарату чутливі грампозитивні коки: Streptococcus pneumoniae, S.pyogenes, S. agalactiae, S. viridans, стрептококи груп С, F і G,Staphylococcus aureus; грамнегативні бактерії: Нaemophylusinfluenzae, H. parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordatella pertussis, B.parapertussis, Legionella pneumophila, H. ducrei, Campylobacter jejuni,Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis; деякі анаеробнімікроорганізми: Bacteroides bivins, Clostridium perfinges,Peptostreptococcus spp., а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae,Ureaplasma urealyticum і спірохети Тreponema pallidum і Borrelia burgdoferi.Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі до еритроміцину.Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується з травного каналу,що обумовлено стiйкiстю в кислому середовищі і лiпофiльнiстю. Максимальнаконцентрація в сироватці крові досягається через 2,5 - 3 год і становить 0,4мг/л при прийомі внутрішньо 0,5 г азiтромiцину. Препарат добре проникає вдихальні шляхи, органи і тканини урогенiтального тракту, зокрема, упередмiхурову залозу, у шкіру і м'які тканини. Концентрація препарату втканинах і клітинах у 10 - 15 разів вища, нiж у сироватці крові. Великаконцентрація в тканинах і тривалий період напiввиведення обумовлені низькимзв'язуванням азитромiцину з білками сироватки крові, а також здатнiстюпроникати в еукарiотичнi клітини і концентруватися в середовищі з низьким рН,що оточує лiзосоми. Це в свою чергу визначає великий об'єм уявного розподілу(31,1 л/кг) і високий плазмений клiренс. Доведено, що фагоцити доставляютьпрепарат у місця локалізації інфекції, де і вивiльняють його. Швидке і повнепроникнення азитромiцину в клітини і накопичення у фагоцитах, з якими вінтранспортується в осередки запалення, сприяє антимiкробнiй активностіпрепарату. Незважаючи на високу концентрацію в фагоцитах, азiтромiцин істотноне впливає на їх функцію. У бактерицидних концентраціях в осередках запаленняпрепарат зберігається протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози, щодозволило розробити нетривалі (3-х і 5-денні) курси лікування.Елімінація азитроміцину із сироватки крові відбувається у два етапи:період напіввиведення становить 14 - 20 год між 8 і 24 год після прийомупрепарату і 41 годину - в інтервалі від 24 до 72 год, що дозволяє застосовуватипрепарат один раз на добу. Біодоступність становить 37%.

Показання для застосування. Таблетки Азитро застосовуються при лікуванняінфекційних захворювань, спричинених чутливими до препарату збудниками:інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів: ангіна, фарингіт, тонзиліт,синусит, середній отит; інфекції нижніх дихальних шляхів: гострий бронхіт,хронічний бронхіт у стадії загострення, інтерстиціальна й альвеолярнапневмонії; інфекційно-запальні захворювання шкіри і підшкірної тканини(хронічна мігруюча еритема - перша стадія хвороби Лайма (борелiозу), бешиха,iмпетиго, повторно інфіковані дерматити); інфекції, що передаються статевимшляхом (неускладнений уретрит, цервіцит), інфекції шлунка та дванадцятипалоїкишки, спричинені Helicobacter pylori.

Протипоказання. Підвищена чутливість до азитроміцину. Вагітність іперіод лактації. Діти до 12 років.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Азитро приймають внутрішньо за 1год до або 2 год після прийому їжі. Препарат приймають 1 раз на добу.Дорослим та дітям старше 12 років при інфекційно-запальних процесахверхніх та нижніх дихальних шляхів, шкіри і підшкірної клітковини призначаютьпо 500 мг у перший день, потім по 250 мг з другого по п’ятий день або по 500 мгна добу протягом 3 днів. Курсова доза становить 1,5 г.При захворюваннях, що передаються статевим шляхом, а також уретритах,запаленнях шийки матки, спричинених трихомонадною або гонорейною інфекцією, Азитропризначають одноразово по 1 мг, тобто по 2 таблетки по 500 мг.При хронічній мігруючій еритемі: 1-й день - 1 г (2 таблетки по 500 мг)одноразово, 2 - 5-й день - по 500 мг на день.

Побічна дія. Побічні ефекти виникають зрідка. Найчастішеспостерігаються порушення з боку шлунково-кишкового тракту і печінки (нудота,блювання, метеоризм, діарея, біль у животі, транзиторне підвищення активностіпечінкових трансаміназ). Дуже рідко може з’явитися неприємне відчуття у ділянцісерця, ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, головний біль.

Передозування. При передозуванні виникає втрата слуху, сильнанудота, блювання і діарея.Лікування: симптоматичне. Специфічного антидота немає.

Особливості застосування. У зв'язку з особливостями фармакокінетики препаратупри зазначених показаннях не виникає необхідності для застосовування препаратупротягом більш тривалого часу, ніж це зазначено в інструкції. Для осіб літнього віку немаєнеобхідності змінювати дозу.Слід обережно застосовуватитаблетки Азитро у хворих з тяжкими порушеннями видільної функції нирок іпечінки у зв’язку з недостатньою кількістю досліджень.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Абсорбція азитроміцину суттєво незмінюється при одночасовому прийманні антацидних засобів або блокаторів Н2-гістаміновихрецепторів, але рекомендується, щоб інтервал між прийманням цих препаратівстановив не менше 2 год. Слід обережно призначати азитроміцин одночасно зтеофіліном, терфенадином, варфарином, карбамазепіном, фенітоїном, триазоламом,дигоксином, ерготаміном, циклоспорином, оскільки макролідні антибіотики можутьпосилювати ефект останніх.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від 15 - 25°С. Термін придатності - 3 роки. 
Переглядів: 1276 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я