А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Герпетад крем (Gerpetad krem)

міжнародна та хімічна назви: aciclovir; (9-(2-гідрокси)етоксиметилгуанін);

основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий однорідний крем безагломератів, без грубих грудочок або забруднень, з характерним запахом;

склад: 1 г крему містить ацикловіру 50 мг;допоміжні речовини: гліцерин моностеарат, диметикон 350 cps, спиртцетиловий, парафін рідкий, парафін м’який білий, пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування.Код АТС D06B B03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Ацикловір є фармакологічно неактивною речовиною, яка трансформується впротивірусний засіб тільки після проникнення у клітини, інфікованої вірусамизвичайного герпесу (HSV), вірусами vericella zoster (VZV) або вірусамиЕпштейна-Барра. Ця активація ацикловіру зазнає каталітичної дії з боку тимідинкіназивірусів HSV або VZV-ферменту, необхідної для реплікації названих вірусів, тобтовірусна тимідинкіназа, що є в клітинах, інфікованих вірусами герпесу,фосфорилює ацикловір в ацикловіру монофосфат, який має спорідненість з вірусноюДНК-полімерази, що в 10 - 30 разів перевищує спорідненість з клітинноюДНК-полімерази, і, таким чином, селективно інгібує активність вірусногоферменту.Крім того, віруснаДНК-полімераза вводить ацикловір до складу вірусної ДНК, унаслідок чоговідбувається обрив ланцюга при синтезі ДНК. Ці окремі стадії призводять загаломдо редукції розмноження вірусів. Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження показали мінімальнийрівень системної абсорбції ацикловіру після повторного місцевого застосуванняацикловіру.

Показання длязастосування. Простийгерпес шкіри, генітальний герпес (первинний та рецидивуючий), лабіальнийгерпес, оперізувальний лишай, вітряна віспа.

Спосіб застосування та дози. Крем слід наносити ватним тампоном тонкимшаром на інфіковані ділянки шкіри 5 разів на добу приблизно з 4-годиннимиінтервалами, за винятком нічного часу. При нанесенні слід спостерігати за тим,щоб не тільки видимі ознаки герпесу (пухирці, здуття, почервоніння) булипокриті кремом, а й на прилеглі ділянки був нанесений препарат. Тривалістьлікування становить загалом 5 днів. В окремих випадках лікування повиннотривати доти, поки пухирці не покриються кіркою або не загояться. Тривалістьлікування не повинна перевищувати 10 днів.

Побічна дія. Іноді спостерігаються почервоніння, сухість ілущення шкіри, яка оброблялася кремом. Після застосування крему можеспостерігатися печіння або поколювання на ділянках шкіри, яку обробляють.У поодиноких випадках застосування Герпетаду крему спостерігаєтьсяконтактний дерматит.

Протипоказання. Підвищена чутливість до ацикловіру або іншихкомпонентів препарату.

Передозування. Про передозування Герпетаду при місцевомузастосуванні повідомлень немає.Особливості застосування. КремГерпетад не рекомендують використовувати з метою профілактики рецидивівзараження вірусом герпесу. Для ефективності лікування препарат потрібнозастосовувати при перших ознаках захворювання (печіння, свербіж, відчуттянапруження та гіперемія шкіри). Якщо шкірні висипання досягли стадії гнояка абострупа, лікування кремом слід припинити.Руки слід ретельно вимити після застосування крему.Крем не застосовувати у ротовій порожнині, у ділянці очей і у піхві.ЛікуванняГерпетад кремом у генітальній або анальній ділянках при одночасномувикористанні презервативів із латексу може призвести через допоміжні речовини –парафін – до зниження міцності їх і тим самим до зниження ефективностіпрезервативу.Вагітність. Системний вплив ацикловіру при місцевомузастосуванні дуже незначний.Лактація. Обмежені дані вказують на те, що при системномузастосуванні препарат потрапляє в материнське молоко. Хоча кількість, якуотримує немовля внаслідок застосування матір’ю крему Герпетад, дуже незначна,застосовувати його слід у жінок, які годують груддю, тільки у випадках якщокористь від призначення Герпетаду крему перевищує ризик його застосування. Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.Даних немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки
Переглядів: 646 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я