А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Герпевір (Herpevir)

міжнародна та хімічна назви: aciclovir;2-аміно-9-[(2-гідроксіетокси)метил]-1,9-дигідро-6Н-пурин-6-ону натрієвасіль;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого кольору;

склад: 1 флакон містить ацикловіру натрієвої солі стерильної у перерахунку наацикловір – 0,25 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби прямої дії. Код ATC J05A B01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат виявляє високий ступіньактивності відносно вірусів Herpes simplex 1 і 2 типів та вірусу Varicellazoster. Після проникнення в клітину, уражену вірусом, ацикловір підлягаєфосфорилюванню з утворенням ацикловіру трифосфату (перша стадія вказаного процесуздійснюється при наявності тимідинкінази вірусу). Ацикловіру трифосфат, щоутворився, виступає в ролі інгібітора і субстрата вірусної ДНК-полімерази, щозапобігає подальшому синтезу ДНК вірусу.Фармакокінетика. Період напіввиведення в осіб з нормальною функцієюнирок становить 2,9 год після внутрішньовенного введення. Ацикловір незначноюмірою (15,4%) зв’язується з білками плазми, виділяється з організму в основномув незмінному вигляді із сечею.

Показання для застосування. Профілактика і лікування герпетичнихінфекцій, що спричинені вірусами Herpes simplex та Varicella zoster (у томучислі генітального герпесу, герпетичного енцефаліту, оперізувального лишаю,генералізованого герпесу у хворих зі зниженим імунітетом), а також вітряноївіспи.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять внутрішньовенно повільно.Перед застосуванням вміст 1 флакона слід розчинити в 10 мл води дляін’єкцій або ізотонічного розчину натрію хлориду; вводити за допомогоюінфузійного насосу. Для приготування інфузійного розчину вміст двох флаконів extempore розчиняють у 100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або лактатногорозчину Рінгера; при необхідності введення дози, що перевищує 500 мг, додаютьадекватну кількість розчинника.Приготування інфузійного розчину для дітей, яким рекомендовані дози по10 мг і нижче, виконують у два етапи: спочатку вміст флакона розчиняють у 10 млводи для ін’єкцій або ізотонічного розчину хлориду натрію, а потім відповіднудозу додають до інфузійного розчину у співвідношенні 1:5 (наприклад, 4 мл у 20мл). Інфекція Дозування для дорослих та дітей віком старше 12 років Дозування для дітей віком від 3 міс до 12 років Простий герпес 5 мг/кг кожні 8 годин 5 мг/кг кожні 8 годин (250 мг/м2 поверхні тіла) Герпетичний енцефаліт 10 мг/кг кожні 8 годин 10 мг/кг кожні 8 годин (500 мг/м2 поверхні тіла) Вітряна віспа у пацієнтів з нормальним імунним статусом 5 мг/кг кожні 8 годин 5 мг/кг кожні 8 годин (250 мг/м2 поверхні тіла) Вітряна віспа у пацієнтів з імунодефіцитом 10 мг/кг кожні 8 годин 10 мг/кг кожні 8 годин (500 мг/м2 поверхні тіла) Профілактика інфекцій 5 мг/кг кожні 8 годин При порушеннях видільної функції нирок та в осіб похилого віку дозу зменшуютьіз врахуванням рівня виведення креатиніну з організму. Кліренс креатиніну Режим дозування 25–50 мл/хв (0,41–0,83 мл/с) Звичайна доза кожні 12 год 10–25 мл/хв (0,16–0,41 мл/с) Звичайна доза кожні 24 год 0–10 мл/хв (0–0,16 мл/с) Половина звичайної дози кожні 24 год і одразу після процедури діалізу

Побічна дія. При надто швидкому внутрішньовенному введенніацикловіру та дегідратації організму може спостерігатись тимчасове підвищення рівнясечовини та креатиніну в сироватці крові, тому вливання слід проводити повільноі забезпечити достатню гідратацію організму.Можливіенцефалопатія (порушення свідомості, збудження, тремор, судоми, психози, кома),шкірні висипання, головний біль, розвиток пропасниці, гостра ниркованедостатність, нудота, блювання. При потраплянні розчину у підшкірну клітковинувиникає місцева реакція подразнення тканин або флебіт.

Протипоказання. Герпевір® протипоказаний приіндивідуальній гіперчутливості, тяжких порушеннях функції нирок, годуваннігруддю.

Передозування. Симптоми: головний біль, неврологічні порушення,задишка, нудота, блювання, діарея, ниркова недостатність, летаргія, судоми,кома. Лікування: підтримка життєво важливих функцій. Ацикловір виводиться зорганізму при гемодіалізі, перитонеальний діаліз менш ефективний.

Особливості застосування. Препарат слід застосовувати з обережністю припорушенні функції нирок, у осіб похилого віку, а також при призначенні ввисоких дозах, особливо у пацієнтів з дегідратацією. Призначення препарату підчас вагітності можливе тільки при загрозливих життю інфекціях, коли очікуванакористь для майбутньої матері перевищує потенційний ризик для плоду. Ацикловірпроникає в грудне молоко, тому на час лікування препаратом годування груддюнеобхідно припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пробенецид при одночасному застосуванніпідвищує концентрацію ацикловіру в плазмі крові і подовжує період йогонапіввиведення. Одночасне застосування ацикловіру та мікофенолату мофетилуприводить до підвищення концентрації обох інгредієнтів в плазмі крові. Приодночасному застосуванні ацикловіру і нефротоксичних препаратів сліддотримуватися обережності.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності – 3 роки.Приготований розчин може зберігатися при кімнатній температурі небільше 12 годин
Переглядів: 2012 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я