А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гербіон сироп первоцвіту (Herbion cowslip syrup)

основні фізико-хімічні властивості: коричневий сироп із специфічним запахом ісмаком. Можливий невеликий осад, типовий для натуральних речовин;

склад: 5 мл (1 мiрна ложка) сиропу містять:Primulae radix aqeous extract (1 : 3,3)(екстракт кореня первоцвіту водний) - 1,03 г,Thymi herba aqeous extract (1 : 3,3)(eкстракт водний трави чебрецю звичайного) - 2,06 г,Levomentholum(левоментол) - 0,62 мг;допоміжні речовини: cахароза, метилпарагідроксибензоат,пропілпарагідроксибензоат.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Експекторанти в комбінації з препаратами інших груп. Код АТСR05C A50**.

Фармакологічні властивості. Гербіон® сироп первоцвітузастосовується при кашлі та застудних захворюваннях. Препаратміститьводні екстракти кореня первоцвіту, трави чебрецю і левоментол. Фармакодинаміка.Сапоніни, активні складові екстрактупервоцвіту, мають відхаркувальну дію. Вони стимулюють слизову оболонку шлунка,що завдяки вагусному рефлексу приводить до збільшення бронхіальної секреції тапокращує відхаркування шляхом розріджування мокротиння у бронхах. Завдякисурфактантній активності, яка виявляється в утворенні мономолекулярної плівки,сапоніни потрапляють з горла до слизової оболонки дихальних шляхів. Томусапоніни можуть діяти локально, розріджуючи густий слиз бронхів і сприяючи йоговиділенню.Трава чебрецю діє яквідхаркувальний засіб і бронхоспазмолітик. Така дія зумовлена вмістом ефірноїолії, основна частина якої виділяється легенями. На шляху до легенів ця травасприяє секреції слизу, полегшує відхаркування і водночас справляє спазмолітичнудію на гладкі м’язи дихальних шляхів і тому усуває спазм. Основний компонентефірної олії тимол також виявляє антисептичну активність.Левоментол справляє антисептичну тазнеболюючу дію, зменшує запалення слизової оболонки, а також підтримує дію ефірноїолії чебрецю, і його часто використовують при лікуванні бронхіту та синуситу. Фармакокінетика. Фармакокінетичні дані сиропу в цілому недосліджувались. Відома лише фармакокінетика окремих складових препарату. Післяперорального прийому препарату відбувається швидке всмоктування основногокомпонента ефірної олії екстракту чебрецю – тимолу. Його максимальнаконцентрація в плазмі досягається через 1,97 години. В організмі тимолрозпадається до сульфату та глюкуроніду. У плазмі міститься в основному сульфат,а не вільний тимол. Частина тимолу або ефірної олії чебрецю виводитьсялегенями. Протягом доби із сечею виводиться 16% тимолу у вигляді глюкуроніду тасульфату.Левоментоллегко розчиняється в жирах і тому добре всмоктується через слизову оболонкукишечнику в кров, звідки потім потрапляє в печінку. У печінці він спочаткугідроксилюється, а потім зв’язується з глюкуроновою кислотою. Виділяється разоміз жовчю та сечею. Протягом доби із сечею виводиться від 35% до 50% пероральноїдози левоментолу.

Показання для застосування.Препарат Гербіон® сироп первоцвіту рекомендується як відхаркувальнийзасіб при запаленні дихальних шляхів, що супроводжується тяжким виділенняммокротиння; при гострих респіраторних захворюваннях, що супроводжуютьсяспастичним кашлем; подразнюючому кашлі при фарингіті, трахеїті.

Спосіб застосування та дози.Дітям від 4 до 10 років рекомендується 1мірна ложка сиропу 3 рази на добу.Дітям від 10 до 16 років рекомендується по 1– 2 мірні ложки сиропу 3 рази на добу.Дорослі та діти старше 16 років приймають по2 мірні ложки сиропу 3 – 4 рази на добу.Сироп рекомендується запивативеликою кількістю чаю або іншого теплого напою.Курс лікування – 5 –7 днів.

Побічна дія.При прийомі рекомендованих доз побічна дія майже не спостерігається.Дуже рідко можуть виникати порушення з боку шлунково-кишкового тракту (нудота,діарея), особливо при прийомі доз препарату, що перевищують рекомендовані.Рідко у людей з підвищеною чутливістю до компонентів препарату можеспостерігатися алергічна реакція.У разі появи побічної дії застосування препарату слід припинити.

Протипоказання.Гербіон® сироп первоцвіту не рекомендується застосовувати пацієнтам зпідвищеною чутливістю до будь-якої речовини, що входить до складу цьогопрепарату, при запаленні слизової оболонки шлунка, виразковій хворобі шлунка,не бажано призначати дітям віком до 4 років.

Передозування.Прийом дуже великих доз препарату може спричинити порушення з боку шлунково-кишковоготракту, такі як нудота, блювання, діарея. Терапія симптоматична.

Особливості застосування.Препарат містить цукор, тому не може бути рекомендований хворим нацукровий діабет. Не рекомендується застосовувати пацієнтам з чутливістю до фруктози, ізсиндромом порушення всмоктування глюкози-галактози або з природженим дефіцитомсахарази-ізомальтази. Парагідроксибензоати можуть спричинювати кропив’янку,контактний дерматит.Вагітність і лактація.Безпека цього препарату при йогозастосуванні в періоди вагітності та лактації остаточно не встановлена, томуйого не рекомендується призначати в I триместрі вагітності, а протягом останніхмісяців вагітності та в період лактації препарат можна застосовувати лише завідсутності інших засобів лікування.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханічними засобами.Препарат не впливає на здатністькерувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Не встановлена.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці
Переглядів: 1547 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я