А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гентаміцин (Gentamicin)

міжнародна та хімічна назви: Gentamicin; суміш сульфатів антибіотиків,продукованих Micromonospora purpurea - гентаміцинів С1, C2 іC1A;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору;

склад: 1 г мазі містить гентаміцину сульфату 1 мг; допоміжні речовини: парафін, вазелін білий.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики для місцевого застосування. Гентаміцин.Код АТС D06A X07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат містить аміноглікозиднийантибіотик гентаміцину сульфат з широким антимікробним спектром. Виявляєбактеріостатичний ефект стосовно більшості грампозитивних і грамнегативнихмікроорганізмів, у тому числі протею, кишкової і синьогнійної паличок,клебсієли, стафілококу та ін.; менш ефективний стосовно стрептококів; не діє наанаеробні бактерії, гриби і віруси.Фармакокінетика. Аміноглікозидний антибіотик гентаміцин, що входить доскладу мазі у вигляді сульфату, погано проникає крізь шкіру і слизові оболонки,тому практично не має резорбтивної дії. Тривалість ефекту після одноразовогонанесення зберігається 8 - 12 годин, що означає 1 - 2 разове застосування надобу залежно від тяжкості ушкодження і характеру перебігу захворювання.

Показання для застосування. Препарат застосовують:у хірургії для місцевого лікування ран у другій фазі раньового процесуз метою профілактики гнійних ускладнень;у комбустіології для лікування опіків ІІ - ІІІ А ступеня в другій фазіраньового процесу й обморожень;у дерматології для лікування інфекційних захворювань шкіри (піодермії,поверхневі фолікуліти, фурункульози, дерматити, акне, екземи, виразки та ін.),що викликані чутливими до гентаміцину бактеріями;при побутових травмах для лікування невеликих ран і подряпин, ран згнійно-некротичними масами і для зменшення набряку.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують зовнішньо місцево.Після стандартної обробки ран і опіків мазь накладають безпосередньо на раньовуповерхню, після чого накладають стерильну марлеву пов’язку, або ж мазьнакладають на пов’язку, а потім на рану.Для лікування ран препарат застосовують 2 - 3 рази на день, длялікування опіків - 2 - 3 рази на тиждень. Доза препарату залежить від площіраньової поверхні. При опіках великої поверхні добова доза мазі не повиннаперевищувати 200 г (200 мг антибіотика). Тривалість лікування залежить віддинаміки загоєння ран, форми і важкості захворювання і звичайно становить 7 -14 днів.При лікуванні дерматологічних захворювань препарат наносять тонкимшаром на уражену ділянку 2 - 3 рази на день або на марлеву пов’язку з наступноюаплікацією на уражене місце протягом 1 - 2 тижнів.При наявності на виразках і ерозіях ексудату їх попередньо промиваютьрозчинами фурациліну (1:5000), перекису водню (3%) або борної кислоти (1 - 2%).

Побічні ефекти. При застосуванні препарату можуть виникнутиалергічні реакції у вигляді шкірної висипки, а також спостерігатисямісцевоподразнювальна дія (гіперемія, сверблячка).

Протипоказання. Застосуванняпрепарату протипоказане приалергії до препарату та у першій фазі розвитку раньового процесу.

Особливості застосування. Не рекомендується тривале використання мазі і навеликих площах, оскільки це може призвести до прояву резорбтивної дії, щоособливо небезпечно для пацієнтів із нирковою недостатністю. У матерів, щогодують, не можна наносити на шкіру молочної залози до годування. Допустимозастосування для лікування вагітних, але тільки короткочасне і на невеликихділянках шкіри, якщо очікуваний ефект терапії перевищує потенційний ризик дляплода. Новонародженим препарат призначають тільки за життєвими показаннями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному використанні з іншимиантибіотиками аміноглікозидного ряду і високою резорбцією із раньової поверхніможе зростати ототоксичність. При резорбції можуть посилюватись релаксуючівластивості міорелаксантів.

Упаковка. По 15 г або 40 г у тубах алюмінієвих, вкладених у картонні пачки.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С внедоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 760 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я