А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Озеро, пляж і сонце! Як вберегтися від опіків на сонці?

Відпочинок - це, напевно, найкраща винагорода за тяжкі робочі будні. Особливо влітку, коли за вікном сонце, тепла погода, всі ходять загорілі, показують фотографії з моря чи навіть відпочинку на озері, за містом. Але є одна прикрість, яка багатьох переслідує після засмаги під пекучими променями: згоряння. Особливо важко тим, у кого біла шкіра. В їхньому випадку важко, навіть, добитись гарної рівномірної засмаги, яка б довго трималась. Чому так? А це така особливість пігментації: чим її менше, тим менше вона потребує.

Так що ж  робити, коли Ви згоріли на сонці? Не варто одразу ж вдаватись до використання медичних препаратів (навіть мазь має протипоказання), оскільки є купа народних методів, дієвість яких неодноразово перевірена. Ото ж, почнемо.

1. Розбити сирі яйця і ними помазати всі зони опіків. Тримати доти, доки вони не висохнуть, а потім легенько змити водою кімнатної температури без мила або гелю для душу. Це вважається одним з найкращих методів, який знімає навіть прямі опіки вогнем і забезпечує повного уникнення слідів на шкірі. Це також стосується і лущення шкіри. Тому сирі яйця - це найголовніша допомога.

2. Домашній кефір або сметана. Часто використовують, але дія слабша, ніж у яєць. Кисло-молочні бактерії безумовно запобігають опікам, але з їх допомогою не вдасться уникнути здирання верхнього епітелію. Хоча, в перші моменти це не так важливо, оскільки думаєш тільки проте, щоб збити температуру і втамувати той біль, який виникає в результаті надмірної дії сонячних променів. А він, погодьтесь, нестерпний. І все б ще не так страшно, якби не те, що не можливо нормально ні лягти, ні спати, ні повернутись, ні одягнутись... Коротше кажучи, караул!

3. Холодний кавун. Метод менш поширений, але подейкують, що допомагає. Напевно через те, що в ньому великий вміст води і сік має якісь регенеруючі властивості. Оскільки опіки - це і пряме обезводнення організму (а зокрема шкіри), то нема нічого дивного у тому, що кавун може допомогти.

Є люди, у яких третій (верхній) шар епітелію взагалі відсутній. Це, як правило, у недоношених дітей. Він просто не встиг розвинутись. В такому випадку шкіра дуже чутлива і різко реагує на будь-які подразники. І сліди від ударів, подряпини та гематоми сходять дуже довго. Але це не так страшно, просто їм слід уникати сонячних променів у найгарячішу пору доби і слідкувати за тим, щоб якнайменше реагентів попадало на шкіру.

Ну от, короткий інструктаж проведений. Тепер можна спокійно їхати засмагати. Головне - берегтись.

Переглядів: 0 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я