А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гентаксан (Gentaxan)

основні фізико-хімічні властивості: аморфний порошок білого або білого зісвітло-жовтим відтінком кольору, без запаху;

склад: 1,0 г порошку містить гентаміцину сульфату в перерахунку на гентаміцин24 мг, L-триптофану 14 мг і цинку сульфату 10 мг, метоксану – достатнякількість для одержання маси порошку 1,0 г.

Форма випуску. Порошок для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики в комбінації з хіміотерапевтичнимипрепаратами. Код АТС D 06 С.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Гентаксан – комплексний антимікробний препаратпролонгованої дії для місцевого застосування, що містить аміноглікозидгентаміцину сульфат, кремній органічний сорбент – поліметилсилоксан (метоксан)і координаційну сполуку цинку з триптофаном. Гентаміцину сульфат – антибіотикширокого спектра дії з бактерицидним ефектом, активний відносно патогеннихгрампозитивних мікроорганізмів – Staphylococcus aureus, streptococcus,Mycobacterium spp. і грамнегативних мікрорганізмів – Pseudomonas aeruginosa,Aerobacter aeruginosa, Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp.,Serratia spp., Shigella spp., Salmonella spp., Citrobacter spp., Providentaspp., Yerinia spp. Поліметилсилоксан забезпечує сорбційно-дезінтоксикаційнівластивості та разом з цинктриптофаном потенціює антибактеріальні ефектиантибіотика та підтримує антимікробну концентрацію антибіотику в рані натерапевтичному рівні протягом 8 діб. Аплікаційна терапія Гентаксаном знижує на2–3-тю добу кількість мікроорганізмів у рані до мінімального рівня (102–103в 1 г), прискорює перехід фази гідратації у фазу дегідратації, попереджаєрозвиток можливих гнійно-септичних ускладнень. Завдяки сорбційним властивостямпрепарат поглинає токсичні продукти життєдіяльності мікроорганізмів,низькомолекулярних токсичних метаболітів тканин (піровиноградна та молочнакислоти, перекисні сполуки, продукти окислення амінокислот, поліпептиди, ліпідита ін.), продукти деградації фібрину. Механізм дії Гентаксану пов’язаний нетільки з пригніченням синтезу білку мікроорганізмів, але також з порушеннямліпідного шару клітинної стінки, внаслідок утворення комплексів. Гентаксанзменшує прояви місцевої та загальної інтоксикації внаслідок антибактеріальнихвластивостей, дренувальної та протинабрякової дії, нормалізаціїмікроциркуляції, газообміну, рН середовища в рані. Це сприяє очищенню ран відпродуктів ексудації та розпаду тканини, зникненню місцевих запальних реакцій,стимуляції росту грануляційної тканини, покращенню процесу загоєння, запобігаєутворенню келоїдних рубців. Гентаксан також очищає рани при опіках, зменшуєзапальні реакції при їх лікуванні, скорочує площу глибоких опіків, запобігаючируйнуванню тканин, прискорює формування грануляційного покриву при глибокихопіках та епітелізацію при поверхневих опіках, сприяє якісній підготовці ран доаутодермопластики.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування.– інфіковані хірургічні рани (післяопераційні нагноєння, флегмони,абсцеси);– травматичні інфіковані рани різної локалізації та генезу;– трофічні виразки, які виникають на фоні хронічної венозноїнедостатності, облітеруючого атеросклерозу, тромбофлебітів підшкірних веннижніх кінцівок;– опіки II–III А–III Б ступеня;– різні форми бешихового запалення;– пролежні;– рани у пацієнтів з різними захворюваннями, при яких знижуютьсярегенеративні процеси (цукровий діабет, імунодефіцит, променеве ураження);– профілактика сепсису при поширених гнійних процесах;– попередження утворення келоїдних рубців.

Спосіб застосування та дози. Гентаксан застосовують місцево. Препаратвикористовують протягом усього часу лікування ран до їх повного загоєння. Упочатковій стадії (1–5-й день) пов’язки міняють 1-2 рази на добу, післязменшення запальних процесів, очищення рани від гнійно-некротичних мас, появигрануляції та епітелізації рани – 1 раз протягом 1–2 діб. Гентаксан наносять наповерхню рани через пробку-крапельницю (отвір в пробці), знявши кришку, післяретельної хірургічної обробки, промивання рани розчинами антисептиків з обов’язковимподальшим підсушуванням, з таким розрахунком, щоб він рівномірним шаром (0,5–1мм) покривав поверхню рани. При великих ураженнях, наприклад при опіках,можливо одноразове застосування 8–12 г препарату. Після нанесення Гентаксанупроводять дренування за загальними правилами і накладають пов’язку. Припоширених ранових дефектах тканин допускається пухке тампонування марлевимисерветками. При частковому відходженні Гентаксану разом з виділеннями з рани тапов’язкою рану підсушують марлевими тупферами та додатково наносять препарат увищенаведеній разовій дозі без якихось інших маніпуляцій у рані.Для лікування опіків Гентаксан наносять на обпечену поверхню як у перші5-6 діб, так і в період секвестрації опікового струпа (до 15 діб). При цьомупрепарат фіксується на рані за допомогою асептичної пов’язки. Під часперев’язок Гентаксан треба повністю видалити з поверхні опікових ран задопомогою антисептиків або спеціальних шампунів для ран. Застосування препаратуможливо на будь-яких частинах тіла опікового хворого.При травмах – коли хірургічне обробляння рани не може бути виконано уповному обсязі – Гентаксаном засипають рану у дозі 0,5–4,0 г, залежно від площіураження, та накладають пов’язку на час, який не перевищує 24 годин.

Побічна дія. При застосуванні Гентаксану можливі побічні ефекти,зумовлені наявністю гентаміцину сульфату (алергічні прояви у вигляді еритеми,кропив’янки, контактного дерматиту, свербежу).

Протипоказання. Підвищена чутливість до гентаміцину сульфату таінших компонентів, які входять до складу Гентаксану.

Передозування. При передозуванні можливі алергічні реакції, щопотребують відміни препарату та проведення десенсибілізуючої терапії.

Особливості застосування. При місцевому застосуванні препарат не чинитьмісцево-подразливої дії, однак не можна допускати потрапляння Гентаксану в очі.Гентаксан можна наносити на поверхню ран тільки після ретельного хірургічногообробляння. Препарат запобігає прилипанню пов’язок та появі болю при їхзніманні.Гентаксан можна використовувати при лікуванні дітей, оскільки він єпрепаратом несистемного застосування, діє тільки поверхнево та не маєрезорбтивного ефекту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчена, але можливо посилення дії примісцевому застосуванні з антибіотиками, що мають бактерицидний ефект.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15 до 25 °С. Термін придатності – 3 роки.
Переглядів: 1532 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я