А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Проблеми на фармацевтичному ринку - відносні

Більшість зараз нарікають на високі ціни препаратів (особливо іноземного виробництва) і обмежений асортимент в аптеках. Також виникають претензії щодо тенденції продажу все більшої кількості ліків виключно за рецептом. Давайте ж розберемося, чи дійсно це проблема, чи паніка з приводу того, що нас у чомусь обмежують.


Кожна палка має два кінці. В даному випадку, на ситуацію можна дивитись з обох сторін. Розглянемо ситуацію з цінами та асортиментом. На ринку існує два види мед-продуктів: вітчизняні та з-закордону. Між ними, як правило, є відповідники. Тобто, те, що везуть з інших країн виробляється і в нас, просто не завжди під тою ж назвою. Але складники всюди однакові. Іноземні препарати дорожчі з кількох причин: українці більше довіряють не українським фахівцям, в ціну входить перевезення і розмитнення. Таким чином і з'являється різниця в ціні.


Щодо асортименту, то дійсно інколи виникає проблема роздобути ті чи інші ліки. Але така ситуація у всьому світі, у всіх країнах діє лінія продажу під замовлення. Україна ще не досягла рівня країн “першого світу”, але вона така не одна. Тому на це можемо нарікати не тільки ми, а ще дуже багато держав.


Багато ліків містять в собі складники наркотичних речовин або їх доповнюючі, особливо сильні обезболюючі. Якісь більше, якісь меньше, але... В результаті їх не завжди купують за призначенням (наркозаллежні або підлітки, які не мають достатньо грошей на наркотики, але хочуть відчути хоч би наближену їх дію). Тому держава почала скорочувати продаж таких ліків без рецепта в цілях запобігання і поширення наркоманії в Україні. Це дуже правильна тактика, особливо з огляду на ситуацію в нашій державі. Проте і тут є свої недоліки: люди, які дійсно потребують таких ліків, але не спроможні постійно звертатись до лікарів — не можуть безпроблемно їх отримати, тобто така система їм ускладнює життя. Але, завжди треба вибирати якийсь компроміс, ставити на терези проблеми і уникати важчих.


Шкода, що не існує тої омріяної Арістотелем “золотої середини”, бо все було б набагато простішим. Хоча, ідеальним світ би не міг існувати. Все пізнається в порівнянні і красота існує в різноманітності. Тому завжди приходиться чимось жертвувати, всім і кожному зокрема. Але це і є сенсом ВИБОРУ, як прояву самостійності людини в загальному. Краще хай незручність при купівлі ліків хоч би частково обмежить загибель сотень тисяч молодих і перспективних людей від наркотиків. Краще повірити в нашого виробника і підтримати його, ніж завжди залежати від імпорту з інших країн. Зважуйте, думайте, вирішуйте!

Переглядів: 74 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я