А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Аесцин (Aescin)

сновні фізико-хімічні властивості: безбарвний гель без помітних скупченьтвердих часток:

склад: 100 г гелю містять 2 г a-есцину, 5 г діетиламіну саліцилату, 5 000 МОгепарину натрію;допоміжні речовини: карбомер,триетаноламін, ізопропанол, метилгідроксибензоат, пропілгідроксибензоат,етилендіамінтетраоцтової кислоти динатрієва сіль, вода очищена.

Лікарська форма. Гель для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Ангіопротектори.Капіляростабілізуючі засоби. Код АТС С05С Х03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Аесцин – комбінований лікарський засіб, який справляє протизапальну,антиексудативну, капіляро- та венопротекторну дію. Препарат покращує венозну талімфатичну циркуляцію, попереджує розвиток варикозного розширення вен,утворення гематом і набряків нижніх кінцівок.Протизапальнийта протинабряковий ефект виникає за рахунок зменшення активності гіалуронідази– ферменту, який відповідає за підвищення проникності стінок судин. Також віндосягається завдяки ущільнюючій дії самого a-есцину, яка виникає внаслідокзменшення пор в стінках судин. Підвищеннятонусу стінок вен досягається завдяки стимулюючому впливу лікарського засобу навиділення гормонів корою надниркових залоз, утворенню простагландину PGF2aв стінках судин і вивільненню норадреналіну в нервових закінченнях, а такожзавдяки дії метаболітів a-есцину, що мають властивості гормонів коринадниркових залоз. Ці сполуки відповідають за рост напруження м’язових клітинстінок вен і пов’язане з цим підвищення венозного тонусу.Додаткові ефекти застосування препарату – це антиоксидантна дія(гальмування пероксидації ліпідів), зменшення міграції лейкоцитів, підвищення колоїдоосмотичного тиску крові, а також посилення виведення води таелектролітів з організму людини. Диетиламіну саліцилат знижує чутливість больових рецепторів клітинповерхневих тканин. Він гальмує дію ензиму циклооксигенази, яка стимулює синтезмедіаторів запалення, здійснюючи протизапальну та антиагрегантну дію. Гепарин порушує перехід протромбіну в тромбін (антиагрегантна дія),впливає на фактори згортання крові (пряма антикоагулянтна дія), гальмуєпроліферацію клітин артерій (попереджує утворення гематоми), пригнічуєутворення стабільних згустків фібрину за рахунок інгібування активації фібринстабілізуючогофактора (фібрінолітична дія), гальмує систему комплементу і реакцію“антиген-антитіло” (ослаблення запального процесу, імуносупресивна дія). Фармакокінетика. При зовнішньому застосуванні препарат добревсмоктується. Відмічається його висока концентрація в шкірі та м’язах підшкірою і низька - в крові та інших тканинах.

Показання для застосування. Хронічна венозна недостатність, варикозне розширення вен; флебіти, тромбофлебіти; післятравматичні та післяопераційні набряки;травматичні ушкодження (розтягнення або частковий надрив зв’язок); великі післятравматичні гематоми;попередження розвитку гематом (після операцій, внутрішньовеннихін’єкцій та інфузій);місцеві запальні реакції (з набряком або без);захворювання хребта з корінцевим синдромом (остеохондроз, люмбаго,ішіас);нейротрофічні розлади гомілки та ступні;порушення лімфатичної циркуляції.

Спосіб застосування та дози. Аесцин гель застосовують 3-5 разів на добу,накладаючи тонким шаром і втираючи в уражене місце. Ділянка шкіри, на якунаносять гель, повинна перевищувати розмір ураженої зони. Масаж, який передуєнакладанню гелю, прискорює всмоктування активних речовин препарату.

Побічна дія. Побічні явища спостерігаються у невеликого відсоткапацієнтів. Можливі: диспептичні прояви, відчуття жару, прискорене серцебиття

,свербіж і висипання на шкірі. Вищезазначені явища, як правило, слабовиражені і швидко минають після відміни лікарського засобу.

Протипоказання. Аесцин не можна застосовувати длялікування пацієнтів з нирковою недостатністю; у першому триместрі вагітності;при годуванні груддю; при алергії на компоненти препарату.

Передозування. При застосуванні рекомендованих доз неспостерігається.

Особливості застосування. Гель не можна наносити на відкриті рани, слизові оболонки та ділянкишкіри, що зазнають опромінення.Клінічні дані про безпеку та ефективність застосування препарату длялікування дітей до 12 років відсутні. Препаратне впливає на психофізичний стан, не обмежує здатностікерувати автотранспортними засобами та механічними пристроями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може посилити нефротоксичну діюаміноглікозидних антибіотиків та дію антитромботичних засобів (антиагрегантів).Аесцин не застосовують разом з препаратами, які гальмуютьовуляцію.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі 15 – 20°С, захищати від світла.Термін придатності - 2 роки. 
Переглядів: 1295 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я