А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Геморроїдал (Haemorrhoidal)

основні фізико-хімічні властивості: гомогенна мазева маса жовтувато-коричневогокольору із запахом риб’ячого жиру;

склад: 100 г мазі містять: густого екстракту беладони 3 г, епінефрину тартрату0,182 г, прокаїну гідрохлориду 0,300 г, вісмуту субгалату 10 г;допоміжні речовини: етанол 96%, риб’ячий жир, білий вазелін, ланолінбезводний, вода очищена. Форма випуску. Мазь.

Фармакологічна група. Вазопротектори, антигемороїдальні засоби. ATC-код:С05АХ03.

Фармакологічні властивості. Геморроїдал – комбінований лікарський засіб,компоненти якого мають сприятливий вплив на різні патогенетичні механізмизапалення і болю.Фармакодинамічні ефекти Геморроїдалу:спазмолітичний,судиннозвужувальний,в’яжучий,протизапальний,кровоспинний,місцевоанестезуючий.Вдало підібрані и кількісно збалансовані компоненти створюють умови длягарного терапевтичного ефекту.Екстракт беладони блокує периферичні М-холінорецептори і виявляєспазмолітичну дію у ділянці введення. Ця дія зумовлена вмістом в екстрактіалкалоїдів (атропін, гіосціамін, скополамін).Адреналін як симпатоміметик і збудник альфа-адренорецепторів спричиняєвазоконстрикцію. Прокаїн є місцевим анестетиком і має знеболювальну дію. Він також чіткорозширяє судини.Вісмуту субгалат, який входить до складу мазі, має в’яжучу дію.

Фармакокінетика. Атропін швидко резорбується у шлунково-кишковомутракті. Період напівжиття у плазмі становить 13-38 год. Приблизно 50% кількостізв’язуються з білками плазми. Через слизову тканину проникає до кровообігу.Часткова резорбція доведена при потраплянні на шкіру і в очі. Більша частинаалкалоїду виводиться із сечею протягом перших 12 год. Частково у незміненомувигляді (13-50%), а решта кількості – у вигляді метаболіту, який досі неідентифікований. Сліди атропіну виявляють у різних секретах, у тому числі і вмолоці.В організмі адреналін швидко руйнується під дією моноамінооксидази,катехолкиснедиметилтрансферази та інших ферментів.Прокаїн при парентеральному введенні значно резорбується. Таким чином,він швидко зникає з місця нанесення на шкіру. Для уповільнення резорбції допрокаїну можна додати вазоконстрикторний засіб (наприклад адреналін).Після резорбції прокаїн швидко підлягає гідролізу переважно укровообігу під дією естераз і головним чином холінестерази. Похідними цьогогідролізу є параамінобензойна кислота і діетиламіноетанол. Приблизно 80%параамінобензойної кислоти виводиться нирками у незмінній або кон’югованійформі. 30% діетиламіноетанолу екскретуються з сечею. Інша кількість підлягаєметаболічному розпаду.

Показання для застосування. Геморой і тріщини заднього проходу.

Спосіб застосування та дози. Наносять увечері, а також після кожноїдефекації. Після обмивання вводять 1-2 см3 мазі у пряму кишку длязмазування тканин заднього проходу. Побічна дія. При підвищенійчутливості до будь-якого компоненту препарату, особливо до прокаїну, можливівисипання і свербіж. Протипоказання. Підвищеначутливість до будь-якого з компонентів препарату. Діти віком до 14 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Прокаїну гідрохлорид при місцевомузастосуванні часто спричиняє місцеву алергічну реакцію; у хворих із підвищеноючутливістю до сульфонамідів може спричиняти перехресну алергію.Адреналін знижує токсичність прокаїну і подовжує ефект його впливу.Сульфонаміди при одночасному місцевому застосуванні зменшуютьанестетичну дію препарату.

Особливості застосування. Препарат слід з обережністю застосовувати занаявності гіпертрофії передміхурової залози, закриткутової глаукоми або частихзапорів.Не застосовувати протягом тривалого періоду.Мазь не слід вводити глибоко у пряму кишку, оскільки існує ризиквиникнення загальнорезорбтивних ефектів прокаїну або беладони.У разі виникнення висипань або свербежу припинити використанняпрепарату.Систематичних досліджень впливу препарату на плід під час вагітностітварин і жінок немає, тому вагітним жінкам слід застосовувати його тільки запризначенням лікаря. Слід також враховувати, що можлива резорбція окремихкомпонентів і їх проникнення до системного кровообігу.Слід пам’ятати, що, незважаючи на місцеве застосування, повністю невиключені системні ефекти, а до складу комбінації входить атропін, якийпротипоказаний вагітним жінкам і жінкам-годувальницям.Даних щодо негативного впливу препарату на здатність до концентраціїуваги немає, тому його можуть застосовувати водії автомобілів і операторимеханізмів.

Умови та термін зберігання. Зберігатив оригінальній упаковці, унедоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі невище 25єС. Термінзберігання. 2 роки
Переглядів: 699 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я