А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ципромед (Cipromed)

міжнародна назва:

ципрофлоксацин

основні фізико-хімічні властивості: прозорий стерильний розчин від безбарвногодо безбарвного із жовтуватим відтінком кольору;

Склад лікарського засобу:діюча речовина1 мл розчину міститьципрофлоксацинугідрохлориду, еквівалентного ципрофлоксацину 3 мг ;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрієва сіль ЕДТА, молочнакислота, натрію хлорид, натрію гидроксид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби,що застосовуються в офтальмології.Протимікробнізасоби, ципрофлоксацин. Код АТС SOIAX 13.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ципромед (ципрофлоксацин) – антибактеріальнийпрепарат з групи фторхінолонів, має широкий спектр антибактеріальної дії, збактерицидним ефектом. Препарат інгібує фермент ДНК-гіразу бактерій, внаслідокчого порушується реплікація ДНК і синтез клітинних білків бактерій. Ципромеддіє як на мікроорганізми, що розмножуються, так і на ті, що знаходяться устадії спокою.Спектр антибактеріальної дії Ципромеду включаєграмнегативні мікроорганізми: Esherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp.,Proteus spp.(індопозитивний та індонегативний), Morganell morganii, Citrobacterspp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Vibrio spp., Campylobacter spp.,Hafnia spp., Providencia stuartii, Haemophilus influenzae, Pasteurellamultocida, Pseudomonas spp., Gardnerella spp., Legionella pneumophila,Neisseria spp., Moraxella catarrhailis, Acinetobacter spp., Brucella spp.,Chlamidia spp.До Ципромеду чутливі також грампозитивні мікроорганізми:Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes, St. Agalactiae, Corynebacterium,diphtheriae, Listeria monocitogenes. Препарат малотоксичний.Фармакокінетика.Очні крапліЦипромед (ципрофлоксацин) при місцевому застосуванні добре проникають у тканиниока. Після одноразової інстиляції його концентрація у волозі передньої камериока через 10 хвилин становить 0,1 мг/мл. Максимальна концентрація, визначеначерез 1 годину у волозі передньої камери складає 0,19 мг/мл.Через 2 годиниконцентрація починає знижуватись, але антибактеріальна його дія у тканинахрогівки зберігається до 6 годин, у волозі передньої камери- до 4 годин.При застосуванніочних крапель Ципромед (ципрофлоксацин) системна абсорбція незначна. Післящоденного 4-разового застосування протягом 2 днів концентрація у плазмі кровістановить не більше 5 нг/мл, в більшості випадків не перевищує 2,5 нг/мл.

Показання для застосування. Ципромед застосовують місцево для лікування бактеріальних запальнихзахворювань ока та його придатків.Гострі та підгострі кон’юнктивіти.Кератити.Передні увеїти.Блефарити та інші запальні захворювання повік.Дакріоцистити.Профілактика та лікування інфекційних ускладнень після поранень ока тайого придатків і при операціях на очному яблуці.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітямвід 1 року препарат закапують по 1-2 краплі у кон’юнктивальний мішок. Частотаінстиляцій залежить від тяжкості запального процесу.При гострихбактеріальних кон’юнктивітах, простих, лускатих та виразкових блефаритахЦипромед застосовують від 4 до 8 разів на день, залежно від тяжкостізахворювання. Курс лікування - від 5 до 14 днів.При кератитахпрепарат призначається по 1 краплі не менше 6 разів на день, за наявностіпозитивного ефекту максимальний курс лікування, залежно від тяжкості ураженнярогівки, становить 2-4 тижні.При ураженнірогівки синьогнійною паличкою Ципромед закапують якомога частіше – 8-12 разівна день по одній краплі.Курс лікуваннязалежить від перебігу хвороби та звичайно становить 2-3 тижні.При передніхувеїтах препарат закапують 8-12 разів на день по одній краплі.При гострихдакріоциститах і каналікулітах Ципромед застосовують 6-12 разів на день, прихронічних – 4-8 разів.При пораненняхока та його придатків для профілактики вторинної інфекції Ципромед призначаютьна 1-2 тижні по одній краплі 4-8 разів на день.Для профілактикизапальних захворювань після хірургічних втручань з розтином очного яблукаЦипромед призначають 4-6 разів на день на весь термін післяопераційногоперіоду, звичайно від 5 днів до 1 місяця.Препаратпризначений тільки для місцевого застосування.Передозування.При випадковому прийомі Ципромеду внутрішньо специфічні симптомивідсутні. Можливі нудота, блювання, діарея, головний біль, непритомність, відчуттятривоги. Лікування – звичайні заходи невідкладної допомоги, достатнє вживаннярідини, утворення кислої реакції сечі для запобігання кристалурії.При застосуванні очних крапель Ципромед у рекомендованих дозах явищпередозування не спостерігалося.

Побічна дія. Безпосередньо після інстиляції 10-15 % хворих відмічають відчуттялегкого печіння впродовж 1-2 хвилин. Можливий розвиток алергічних реакцій.

Протипоказання.Ципромед (очні краплі) протипоказаний хворим, які мають підвищенучутливість до компонентів препарату або до інших хінолонів.

ОсобливостізастосуванняІснують відомості про часткове виведенняципрофлоксацину з грудним молоком. Тому Ципромед рекомендується з обережністюпризначати вагітним та жінкам, які годують груддю.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.Розчин ципрофлоксацину несумісний з лікарськими препаратами з позначкоюрН 3-4, які фізично або хімічно нестабільні.Умови та термін зберігання.Зберігати при кімнатнійтемпературі (до 25 оС) у захищеному від світла та недоступному длядітей місці. Не заморожувати.Термін придатності – 2 роки.Після розкриття флакона термін придатності-1 місяць. Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці
Переглядів: 884 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я