А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ципро-тз (Sіrro-tz)

основні фізико-хімічні властивості: жовтого кольору, овальної форми, двоопуклітаблетки, вкриті плівковою оболонкою, з лінією розлому;

склад: 1 таблетка містить ципрофлоксацину гідрохлориду еквівалентноципрофлоксацину 500 мг, тинідазолу 600 мг;допоміжні речовини: барвник тартразин супра, метилпарабен,пропілпарабен, крохмаль кукурудзяний, тальк очищений, магнію стеарат, натріюкрохмальгліколят;оболонка: шелак, тальк очищений, гідроксипропілметилцелюлоза, титанудіоксид, барвник тартразин лак, віск карнаубський.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Комбінованіантибактеріальні засоби. Код АТС J01R A04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ципро-ТЗ – комбінований протимікробний препарат,терапевтична дія якого зумовлена фармакологічними властивостями діючих речовин,що входять до його складу, а саме – ципрофлоксацину (антибактеріальний засіб,похідне фторхінолону) та тинідазолу (протипротозойний засіб з антибактеріальноюдією групи нітроімідазолу). Механізм дії ципрофлоксацину пов’язаний звибірковим впливом на бактеріальну ДНК-гіразу, що відповідає засуперспіралізацію хромосомної ДНК навколо ядерної РНК, тим самим порушує синтезДНК, перешкоджає реплікації бактерій, викликає виражені морфологічні зміни ташвидку загибель бактеріальної клітини.Ципрофлоксацин діє бактерицидно награмнегативні мікроорганізми в період спокою та поділу, на грампозитивнімікроорганізми – лише в період поділу. Ципрофлоксацин активний щодо грамнегативнихаеробних бактерій: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp.,Citrobacter spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Proteus mirabilis,Proteus vulgaris, Serratia marcescens, Hafnia alvei, Edwardsiella tarda,Providencia spp., Morganella morganii, Vibrio spp., Yersinia spp., Haemophilusspp., Pseudomonas aeruginosa, Moraxella catarrhalis, Aeromonas spp., Pasteurellamultocida, Plesiomonas shigelloides, Campylobacter jejuni, Niesseria spp.;грампозитивних аеробних бактерій: Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes,Streptococcus agalactiae; деяких внутрішньоклітинних збудників: Legionellapneumophila, Brucella spp., Chlamydia trachomatis, Listeria monocytogenes,Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium kansasii, Corynebacteriumdiphtheriae.Механізм дії тинідазолу зумовленийпригніченням синтезу та пошкодженням структури ДНК збудників.Тінідазол активний щодо Trichomonasvaginalis, Entamoeba histolytica, Lamblia intestinalis. Виявляє бактерициднудію відносноо таких анаеробних бактерій: Bacteroides spp., Clostridium spp.,Eubacterium spp., Fusobacterium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcusspp., Veillonella spp.Комбінація ципрофлоксацину і тинідазолу підсилює антибактеріальну діюпрепарату і значно розширює спектр дії чутливих до них мікроорганізмів. Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Лікування змішаних та ускладнених інфекцій,спричинених збудниками, чутливими до препарату: інфекції сечових, дихальних тажовчовивідних шляхів; інфекційно-запальні захворювання органів черевноїпорожнини та статевих органів; профілактика та попередження післяопераційнихінфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, особливо тих, які пов’язані зопераціями на товстій кишці, на шлунково-кишковому тракті та з гінекологічнимиопераціями; протозойні інфекції; передопераційна профілактика вофтальмологічній та стоматологічній хірургії.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування і тривалість лікуваннявстановлюється індивідуально, залежно від локалізації та складностіінфекційного захворювання, а також чутливості мікроорганізму. Дорослимпризначають по 1 таблетці 2 рази на добу. При тяжких формах захворювання дозу можназбільшити до 3 таблеток на добу, розділивши їх на 2 прийоми. Препарат слідприймати через годину після їди.Тривалість лікування – від 3 до 7 днів, занеобхідності курс можна продовжити до 15 днів, але тільки під суворим наглядомлікаря. Хворим похилого віку рекомендуєтьсязнижувати дозу до Ѕ таблетки (таблетки можна ділити) 2 рази на добу. Для хворих з помірною нирковою недостатністюмаксимальна доза не повинна перевищувати 2 таблеток на добу, а з вираженою – 1таблетки на добу. Хворим, які одержують лікуваннягемодіалізом, призначають по 1 таблетці 1 раз на добу, після сеансугемодіалізу.Максимальна добова доза становить 3 таблетки.

Побічна дія. Нудота, головний біль, блювання, анорексія, біль уживоті, наліт на язиці, свербіж, світлочутливість, васкуліт, шкірні висипання,запаморочення, порушення координації, безсоння, судоми, парестезії, порушеннязору (диплопія, зміна сприйняття кольорів), еозинофілія, лейкопенія, міалгія,тендиніт.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Захворювання центральної нервової системи, епілепсія, судоми в анамнезі,судинні захворювання, органічні ушкодження мозку, порушення кровотворення.Вагітність, період лактації. Діти до 15 років.

Передозування. Можливо виникнення диспептичних явищ, посиленнявираженості симптомів побічної дії. Лікування: промивання шлунка, форсованідіурез і гемодіаліз. Специфічного антидоту немає, терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Ципро-ТЗ слід з обережністю призначатихворим з вираженим порушенням функції нирок, печінки, особам похилого віку.Хворим, які перебувають на гемодіалізі, слід призначати половину дози. Слід контролювати стан системи згортаннякрові, тому що може спостерігатися збільшення протромбінового індексу.Рекомендується припинити прийом препарату при появі болю в сухожиллях. Слід утриматися від керуванняавтотранспортом і занять, що потребують підвищеної уваги та швидкої реакції.При лікуванні забороняється вживати алкоголь. Під час лікування Ципро-ТЗ необхіднозбільшити вживання рідини та уникати контакту з прямими сонячними променями.Під час лікування спостерігається потемніннясечі, що зумовлено вмістом тинідазолу.При появі побічних реакцій з бокуцентральної нервової системи необхідно припинити застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ципро-ТЗ підвищує концентрацію і подовжуєперіод напіввиведення непрямих антикоагулянтів і пероральних гіпоглікемічнихзасобів.При одночасному застосуванні з варфарином є ризикрозвитку кровотечі. При застосуванні разом із теофіліном підвищуєтьсяконцентрація останнього, що призводить до інтоксикації організму. Одночасне застосування антацидів іпрепаратів, що містять іони алюмінію, цинку, заліза або магнію, може спричинитизменшення всмоктування ципрофлоксацину, тому Ципро-ТЗ необхідно приймати за 2години до або через 6 годин після прийому антацидів. Одночасний прийом нестероїднихпротизапальних засобів (за винятком ацетилсаліцилової кислоти) можепотенціювати розвиток судом.При одночасному застосуванні препарату зциклоспорином підвищується вміст креатиніну в сироватці та посилюєтьсянефротоксичність циклоспорину.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, недоступному для дітей місціпри температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 756 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я