А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Циннаризин-фармак (Cinnarizine-farmak)

міжнародна та хімічна назви: Cinnarizine; N

-бензгідрил-N-транс-циннамоїл-піперазин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з двовипуклоюповерхнею;

склад: 1 таблетка містить циннаризину 0,025 г;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при вестибулярнихпорушеннях. Код АТС: N07C A02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Циннаризин-Фармак є блокатором іонів кальцію тагістамінових Н1-рецепторів. Має судинорозширювальну активність,переважно відносно церебральних і коронарних судин, зумовлену як безпосереднім впливомпрепарату на гладкі м’язи судин, так і його антагонізмом до деяких ендогеннихвазоконстрикторів (норадреналіну, ангіотензину та ін.). Потенціює такожсудинорозширювальну дію СО2 на судини мозку. На системнийартеріальний тиск, скоротливість і провідність міокарда суттєво не впливає.Збільшує деформуємість еритроцитів та зменшує в’язкість крові. В результатіантигістамінної Н1-активності справляє слабкий седативний ефект,зменшує збудливість вестибулярного апарату, знижує тонус симпатичної системи, підвищуєстійкість тканин до гіпоксії.Фармакокінетика. Циннаризин-Фармак добре всмоктується при прийомівнутрішньо. Максимальна концентрація в плазмі крові реєструється через 1-3години після прийому. Активно метаболізується в печінці. Приблизно 30 % метаболітіввиводиться із сечею, решта - через кишечник. Період напіввиведення - близько 4годин.

Показання для застосування. Порушення мозкового кровообігу (відновний періодішемічного інсульту, дисциркуляторна артеріальна енцефалопатія), залишковіявища черепномозкової травми, атеросклероз судин мозку. Препарат застосовуютьпри мігрені, хворобі Меньєра, запамороченні, шумі у вухах, втраті пам’яті тапорушенні здатності концентрувати увагу, головних болях з ангіоспастичнимкомпонентом.Циннаризин-Фармак призначають також як препарат для підтримуючоїтерапії при облітеруючому ендартеріїті, хворобі Рейно, тромбангіїті,діабетичній ангіопатії, переміжній кульгавості, трофічних порушеннях, трофічнихі варикозних виразках, парестезіях, акроціанозі, нічних спазмах у кінцівках тапри інших порушеннях периферичного кровообігу; для профілактики морської таповітряної хвороби.

Спосіб застосування та дози. Циннаризин-Фармак приймають внутрішньо післяїди по 1 таблетці (0,025 г) 3 рази на день. При порушенні периферичного кровообігу- по 0,05-0,075 мг (2-3 таблетки) 3 рази на добу. При вестибулярних розладахпризначають по 0,025 г 3 рази на день. Для профілактики морської та повітряноїхвороби приймають по 1 таблетці (0,025 г) за 30 хвилин до подорожі, занеобхідності прийом повторюють через 6 - 8 годин. Курс лікування від декількохтижнів до 2 – 3 місяців.

Побічна дія. Циннаризин-Фармак у окремих хворих в перші днілікування може спричинювати помірну сонливість. В окремих випадках можутьспостерігатися сухість у роті, подразнення слизової шлунка, диспептичні явища,пітливість. Ці явища, як правило, припиняються при зменшенні дози препарату.Рідко можливі алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. В осіб літнього вікуможлива поява чи підсилення екстрапірамідних симптомів, відчуття депресії. Втаких випадках прийом препарату треба припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,вагітність та період годування груддю.

Передозування. При передозуванні можливе підсилення побічнихефектів. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. Слід враховувати здатність препарату чинитиседативний ефект, особливо в перші дні лікування при призначенні його водіямтранспорту та іншим особам, робота яких потребує швидкої психічної та фізичноїреакції. З обережністю призначають пацієнтам на хворобу Паркінсона.

Особливі вказівки. Циннаризин-Фармак може вплинути на результат приантидопінговому контролі у спортсменів (хибний позитивний результат) та при шкірнихтестах на доказ алергії (хибний негативний результат).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Циннаризин-Фармак підсилює дію седативнихлікарських засобів та алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін зберігання препарату - 2 роки
Переглядів: 733 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я