А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цинктерал (Zincteral)

міжнародна та хімічна назви: zinci sulfas, цинку сульфат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, фіолетово-рожевого кольоруз однорідною поверхнею;

склад: 1 таблетка містить цинку сульфату одноводного – 124 мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, полівінілпіролідон,тальк, магнію стеарат, оксипропілметилцелюлоза, титану діоксид,поліоксіетиленгліколь, лак з азорубіном.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Препарати цинку. Код АТС А12С В01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цинк – важливий мікроелемент, який входить до складубільш ніж 200 металоензимів (наприклад вуглецевої ангідрази, карбоксипептидазиА, алкогольдегідрогенази, лужної фосфатази, полімерази РНК та ін.).Цинкзалежними є такі життєво важливі гормони, як інсулін, кортикотропін,соматотропін, гонадотропіни. Цинк відіграє важливу роль у синтезі білків,обміні вуглеводів, впливає на ріст та розвиток клітин організму, роботунервової системи, функціонування імунологічної системи, сприяє збереженню нормальногорівня вітаміну А у крові, необхідний під час вагітності. Загальна кількість цинку в організмі дорослої людини – 1,4 – 2,3 г(21,4-35,1 ммоль), з яких 98% становить внутрішньоклітинний цинк. Добовапотреба в елементарному цинку дорівнює: у дорослих та дітей 10–15 років -приблизно 15 мг Zn2+; у дітей молодшого віку - 5-10 мг Zn2+;у жінок під час вагітності та годування немовлят – 15-19 мг Zn2+.Фармакокінетика. Захисна оболонка таблетки Цинктералу забезпечує їїрозпад у дванадцятипалій кишці. Всмоктування цинку відбувається удванадцятипалій та тонкій кишках. Біодоступність становить приблизно 20 - 30%від вжитої дози. Максимальна концентрація цинку у плазмі крові спостерігаєтьсячерез 2 години. Найвищий рівень цинку реєструється в ерітроцитах та лейкоцитах(75%), шкірі (20%), у незначній кількості -м’язах, кістках, нирках, печінці,підшлунковій залозі, сітчастій оболонці, передміхуровій залозі, сперматозоїдах,волоссі. З організму цинк виводиться головним чином з випорожненнями (90%), уневеликих кількостях з сечею та потом.

Показання для застосування. Цинктерал застосовується при:ентеропатичному акродерматиті;гніздовій плішивості та злоякісній алопеції;пустульозних та флегмонозних вуграх;генералізованому свербежі (пруриго);ламкості волосся, цвітінні та ламкості нігтів;при відміні довготривалої кортикостероїдної терапії;комплексному лікуванні ран, що важко загоюються, та ерозій (у томучислі виразкових процесів шлунково-кишкового тракту);необхідності покращання стану імунної системи при лікуванні тапопередженні вірусних, грибкових та протозойних інфекцій, алергічних станів,бронхіальної астми;некротичних та гнійних панкреатитах у післяопераційному періоді;макулодистрофії;профілактиці розвитку та лікуванні ускладнень при хіміотерапії онкологічнихзахворювань; профілактиці добро- та злоякісних процесів передміхурової залози;профілактиці розвитку сліпоти у старечому віці;профілактиці та лікуванні передменструальних розладів та дисменореї;потребі посилення потенції та статевого потягу, лікуванні чоловічоїнеплідності; хворобі Вільсона;мігрені.

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньо за 1 год. перед їжеюабо через 2 год. після неї, доза залежить від виду та тяжкості патології.При ентеропатичному акродерматиті, гніздовій плішивості та злоякіснійалопеції дорослим та дітям старшим 4 років призначають до 4 таблеток на добу;по досягненні клінічного покращання дозу знижують до 3 таблеток на добу, потімдо 1–2 таблеток один раз на добу (лікування препаратом у підтримуючій дозі продовжуютьдо повного зникнення симптомів захворювання). При злоякісній алопеції у тяжких випадках дітям призначають до 8таблеток на добу, дорослим до 10 таблеток на добу. Волосся починає рости через кількамісяців від початку лікування. У хворих, які раніше отримували лікуваннякортикостероїдними препаратами (у тому числі місцеве), цей період може бутидовшим. Лікування злоякісної алопеції може тривати до 3-4 років. Для прискорення загоювання ран приймають 1-2 таблетки на добу, длялікування ерозій та виразкових процесів шлунково-кишкового тракту призначають1-2 таблетки тричі на добу.При пустульозному та флегмонозному вугровому висипі, генералізованомусвербежі, відміні довготривалої кортикостероїдної терапії дітям віком від 3років та дорослим призначають 1-2 таблетки тричі на день. При покращанніперебігу захворювання дозу зменшують до 1–2 таблеток двічі на добу, приймаютьдо повного зникнення симптомів.При ламкості волосся, цвітінні та ламкості нігтів призначають по 1таблетці тричі на добу. Для покращання стану імунної системи при лікуванніта запобіганні вірусним,грибковим та протозойним інфекціям, алергічнимпроявам, бронхіальній астмі, мігрені призначають по 2-3 таблетки двічі на добу протягоммісяця. Для профілактики розвитку та лікування ускладненьпри хіміотерапії онкологічних захворювань приймають по 2-3 таблетки двічі надобу протягом усього курсу хіміотерапії.У післяопераційному періоді при некротичному тагнійному панкреатиті після відновлення перистальтики застосовують по 2 таблетки3 рази на день протягом місяця.При лікуванні макулодистрофії призначають по 2таблетки на добу 1,5–2 місяці.Для запобігання розвитку сліпоти у старечому віці призначають 1-2таблетки двічі на добу.Для посилення потенції та статевого потягу, лікування чоловічоїнеплідності, профілактики добро-та злоякісних процесів передміхурової залозипризначають від 2 до 10 таблеток на добу, залежно від віку та стану хворого,протягом від 3 тижнів до 3 місяців. Підтримуюча доза – 1 таблетка на добу.При хворобі Вільсона приймають 1-2 таблетки тричі на день.

Побічна дія. Іноді – диспептичні явища (нудота, біль у шлунку,печія), головний біль. металевий присмак у роті, зниження в крові рівня міді.Зрідка гематологічні розлади: лейкопенія (підвищення температури, біль у горлі,озноб), нейтропенія (виникнення виразок або біль у ротовій порожнині та горлі),сидеробластична анемія (відчуття втоми, слабкість.

Протипоказання. Ниркова недостатність, непереносимість компонентівпрепарату.

Передозування. При передозуванні препарату можуть спостерігатисяпечія у ротовій порожнині та горлі, відрижка, жовтяниця, водянистий абокривавий пронос, запаморочення, біль у грудях, утруднення дихання (проявинабряку легенів),кров у сечі, анурія, судоми, гемоліз, колаптоїдний стан. У разі виникнення симптомів передозуванняслід дати пацієнту молоко або воду та внутрішньом’язово або у вену застосуватиЕDТА (тетацин-кальцій) у дозі 50-75 мг/кг ваги за добу, розподілений на 3-6разів, але не довше, ніж уздовж 5 діб.

Особливості застосування. Якщо під час застосування Цинктералуспостерігаються диспептичні явища (нудота, біль у шлунку, печія), то прийматипрепарат слід разом з їжею.Молочні продукти, хлібобулочні вироби, продукти, багаті на фібрин(наприклад висівки), гальмують всмоктування солей цинку у травному тракті(перерва між вживанням вищезгаданих продуктів та препаратами цинку повинна бутине менш ніж 2 години). Під час лікування Цинктералом слід уникати вживання алкоголю.При тривалому застосуванні препарату слід вживати препарати міді (завинятком хвороби Вільсона).Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортними засобами таобслуговувати механічні пристрої.Вплив Цинктералу на вагітних жінок та у період лактації вивченонедостатньо.

Взаємодія з лікарськими засобами. Цинктерал зменшує абсорбцію тетрациклінів утравному тракті, гальмує всмоктування міді (у разі застосування великих дозпрепаратів цинку), тому Цинктерал повинен застосовуватися не раніше, ніж через2 години після прийому цих препаратів. Великі дози заліза та комплексоутворюючі сполуки (пеніциламін)погіршують абсорбцію цинку (перерва між застосуванням цих препаратів та солейцинку повинна бути не менше, двох годин), фолієва кислота теж незначно порушуєвсмоктування цинку. Тіазидні діуретики посилюють виведення цинку зсечею.При застосуванні разом з Цинктералом полівітамінних препаратів змінералами, до складу яких входить цинк, слід пам’ятати про можливістьпередозування.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей місті притемпературі 15-25°С. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 3058 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я