А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Циніл (Cinyl)

міжнародна та хімічна назви: аміфостин, S-[2-[(3-амінопропіл)аміно]етил]дигідрофосфотіоат

основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла ліофілізована маса;

склад: 1 флакон містить 500 мг аміфостину;допоміжні речовини:кислота хлористоводнева, натрію гідроксид.

Форма випуску. Ліофілізований порошок для приготування розчинудля ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються для усунення токсичнихефектів протипухлинної терапії. Код АТС V03A F05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цитопротекторний засіб. Являє собою тіофосфат;здійснює захисну дію на клітини, що не змінені пухлинним ростом унаслідокцитотоксичних ефектів ДНК-зв’язуючих хіміотерапевтичних засобів (класичнихалкілуючих препаратів, таких як циклофосфамід, мітоміцин С, препарати платини).При застосуванні аміфостину зменшується ймовірність виникнення гемато-, нефро-,нейро- і ототоксичних реакцій, що спостерігаються при проведенні хіміотерапії.Фармакокінетика. Після проведення внутрішньовенної інфузії швидкодефосфорилюєтся (за участі лужної фосфатази) до вільного тіолу (активнийметаболіт) і потім - до неактивного дисульфідного метаболіту. Після15-хвилинної інфузії у дозі 910 мг/м2 Cmax становить 200мкмоль/л, активного метаболіту - 35 мкмоль/л; період напіврозподілу - менше 1хв, Т1/2 - не більше 10 хв, об’єм розподілу - 7 л, Cl - 2 л/хв. Через6 хв після введення в плазмі залишається менше 10% введеної дози, через 5-8 хвконцентрація активного метаболіту в клітинах кісткового мозку перевищуєконцентрацію в плазмі в декілька разів. Виводиться з сечею (у т.ч. у виглядіметаболітів).

Показання для застосування. Профілактика гематотоксичної дії, що спричинюєтьсяДНК-зв’язуючими хіміотерапевтичними засобами; профілактика нефротоксичної,нейротоксичнї та ототоксичної дії, що пов’язується з базисною терапієюпрепаратами платини.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих рекомендована початкова доза аміфостину 910мг/м2 1 раз на добу у вигляді 15-хвилинної внутрішньовенної інфузії,яку слід починати за 30 хвилин до початку введення хіміотерапевтичного засобу.Перед введенням 500 мг ліофілізованого порошку (вміст 1 флакона) розводять у9,5 мл стерильного 0,9% розчину натрію хлориду. Введення аміфостину необхідноприпинити, якщо спостерігається суттєве (у порівнянні з початковим) зниженняартеріального тиску. Якщо введення повної дози аміфостину неможливе, то принаступних вливаннях її необхідно скоротити до 740 мг/м2.

Побічна дія. Можливі зниженняартеріального тиску, нудота, блювання, зниження концентрації кальцію усироватці крові, шкірні висипання, еозинофілія, пропасниця, почервонінняобличчя, відчуття тепла, запаморочення, сонливість, гикавка, чихання; рідко –підвищення діастолічного артеріального тиску, дуже рідко – короткочасна втратасвідомості (як наслідок значного зниження систолічного артеріального тиску).

Протипоказання. Артеріальна гіпотензія, дегідратація, вагітність, годуваннягруддю, дитячий вік. Підвищена чутливість до сполук амінотіолу і маніту.

Передозування. Характеризується вираженою артеріальною гіпотензією.Лікування: симптоматичне: хворому надають положення Тренделенбурга,вводять внутрішньовенної ізотонічний сольовий розчин.

Особливості застосування. Рекомендується приймати протиблювотні засоби безпосередньо перед абопід час введення аміфостину, особливо при застосуванні хіміопрепаратів зематогенною дією. У пацієнтів з ризиком розвитку гіпокальціємії (наприклад принефротоксичному синдромі) слід контролювати рівень кальцію у сироватці крові.Антигіпертензивну терапію слід припинити за 24 години до введення аміфостину.При застосуванні аміфостину з хіміопрепаратами, що мають ематогенну дію,необхідно ретельно контролювати баланс рідини у організмі пацієнта. Аміфостинможна застосовувати з метою профілактики побічної дії променевої терапії. Нерекомендовано призначати аміфостин при значних порушеннях функції печінки і/абонирок; дітям і пацієнтам старше 70 років, оскільки досвід застосування у цихгруп хворих недостатній.Препарат слід вводити в положенні лежачи на спині, під постійниммоніторингом артеріального тиску.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарати, щоспричиняють артеріальну гіпотензію, у т.ч. антигіпертензивні, можуть підсилитизниження артеріального тиску.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 2 до 8 °С узахищеному від світла, недоступному для дітей місці. Готовий розчин зберігаютьне більше 5 год при температурі не вище 25 °C і не більше 24 год - притемпературі 2-8 °C.Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 757 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я