А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цинаризин-лх (Cinnarizine-lh)

міжнародна та хімічна назви: cinnarizine;[(Е)-1-дифенілметил-4-(3-феніл-2-пропеніл)-піперазіну];

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить цинаризину 0,025 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, кремніюдіоксид колоїдний (аеросил), магнію стеарат, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при вестибулярнихпорушеннях. Код АТС N07C A02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат Цинаризин-ЛХполіпшує мозковий,периферичний та коронарний кровообіг. Має високу тропність до судин головногомозку. Препарат інгібує надходження до клітини і зменшує вміст у депо їїплазмолеми іонів кальцію, що більшою мірою пов’язано з блокадою ним мембраннихкальцієвих каналів. Знижує тонус гладкої мускулатури артеріол, безпосередньовпливає на гладку мускулатуру судин, зменшує реакції на біогеннісудинорозвужувальні речовини (адреналін, норадреналін, ангіотензин), посилюєстійкість тканин до гіпоксії. Має помірну антигістамінну активність, зменшуєзбудливість вестибулярного апарату, знижує симпатичний тонус. Не впливає насистемний артеріальний тиск, провідність, частоту і силу скорочення серця.Фармакокінетика. Максимальна концентрація в плазмі крові після прийомувнутрішньо відзначається в межах 1–3 години при періоді напіввиведення близько4 годин. З білками плазми крові зв’язується 91%. Повністю метаболізується впечінці за допомогою дезалкілірування. 2/3 метаболітів виділяється ізвипорожненнями, 1/3 – з сечею.

Показання для застосування. Препаратзастосовують при порушенняхкровообігу, зумовлених ішемічним інсультом, спазмом судин, атеросклерозом, уперіод доліковування геморагічного інсульту та черепно-мозкових травм, придисциркулярній енцефалопатії, мігрені, хворобі Меньєра, для профілактики талікування порушень периферичного кровообігу (облітеруючий тромбангіїт, хворобаРейно, діабетична ангіопатія, акроціаноз), цереброваскулярній недостатності(запаморочення, шум у вухах, зниження концентрації уваги і пам’яті),профілактика хвороби пересування.

Спосіб застосування та дози. ПрепаратЦинаризин-ЛХпризначаютьвнутрішньо після їди. При порушенні мозкового кровообігу цереброваскулярнійнедостатності застосовують по 1 таблетці (25 мг) 3 рази на добу. При порушенняхпериферичного кровообігу призначають по 2-3 таблетки (50-75 мг) 3 рази на добу.При необхідності перед пересуванням у будь-якому транспорті приймають за 30хвилин 1 таблетку (25 мг), при вестибулярних розладах дозу підвищують до 1таблетки (25 мг) 3 рази на добу. Дітям дозу знижують вдвічі. Курс лікуваннястановить декілька тижнів або місяців.

Передозування.Симптоми: блювання, сонливість, тремор,артеріальна гіпотензія, кома.Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля;симптоматична терапія. Специфічного антидота немає.

Побічна дія. Можливі сонливість, слабкість, втомлюваність,головний біль, сухість у роті, гіпотензія, холестатична жовтуха, підвищенняпотовиділення, поява червоного вовчака чи плоского лишаю, диспептичні явища,алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. У осіб похилого віку з’являютьсячи посилюються екстрапірамідні симптоми, депресія. В таких випадках слідзменшити дозу препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Препарат Цинаризин-ЛХ не рекомендується вагітним жінкам та в період лактації.

Особливості застосування. Необхідно враховувати седативний ефект препарату(особливо в перші дні лікування) при призначенні водіям транспорту та іншимособам, праця яких потребує швидкої психічної та фізичної реакції. Притривалому прийомі необхідний контроль функцій печінки, нирок, периферичноїкрові. З обережністю застосовувати при хворобі Паркінсона.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. ПрепаратЦинаризин-ЛХ підсилює діюседативних засобів та алкоголю, трициклічних антидепресантів ноотропнихзасобів, засобів, що розширюють судини.

Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15° С до 25° С. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 964 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я