А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цинаризин форте (Cinnarizine forte)

міжнародна та хімічна назви: cinnarizine;(Е)-1-(дифенілметил)-4-(3-феніл-2-пропеніл)піперазин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого з кремовим відтінкомкольору, із двоопуклою поверхнею, рискою;

склад: цинаризину в перерахуванні на 100% речовину – 0,075г;допоміжні речовини: гранулак-70, віск монтановийгліколевий, ойдрагіт RL 100, ойдрагіт RS 30D, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при вестибулярнихпорушеннях (запамороченні). Код АТС N07C A02.

Фармакологічні властивості. Цинаризин форте є пролонгованою формоюцинаризину, що забезпечує тривале вивільнення і надходження у кров активноїречовини.Фармакодинаміка. Цинаризин є блокатором кальцієвихканалів і гістамінових Н1-рецепторів. Має судинорозширювальнуактивність щодо церебральних, коронарних і периферичних судин, обумовленої якбезпосереднім впливом препарату на гладкі м’язи судин, так і його антагонізмомдо деяких ендогенних вазоконстрикторів (норадреналін, ангіотензин та ін.).Потенціює також судинорозширювальну дію СО2 на судини мозку. Насистемний артеріальний тиск, скоротність і провідність міокарда істотно невпливає. Підвищує стійкість тканин до гіпоксії. Підвищує здатність еритроцитівдо деформації і зменшує в’язкість крові. Зменшує збудливість вестибулярногоапарату. У результаті антигістамінної H1-активності виявляє слабкийседативний ефект.Фармакокінетика. При пероральному застосуваннімаксимальна концентрація в плазмі крові визначається через 1 – 3 години післяприйому. З білками плазми зв’язується близько 91% препарату. Цілкомметаболізується і виводиться з організму у вигляді метаболітів: 1/3 із сечею і2/3 з калом. Період напіввиведення – 4 години.

Показання до застосування. Порушення мозкового кровообігу, пов’язані зіспазмом судин, атеросклерозом, черепно-мозковими травмами та інсультом. Явищацеребрастенії (васкулярні головні болі, запаморочення, шум у вухах,дратівливість, зниження пам’яті і порушення здатності до концентрації).Лабіринтові розлади (у т.ч. для підтримуючої терапії при запамороченні, шумі увухах, ністагмі, нудоті і блюванні лабіринтового походження), хвороба Меньєра.Профілактика нападів мігрені. Як профілактичний засіб при хворобі руху.Профілактика і лікування порушень периферичного кровообігу (облітеруючийатеросклероз, облітеруючий тромбангіт, хвороба Рейно, діабетична ангіопатія,акроціаноз).

Спосіб застосування і дози. Цинаризин форте приймають за призначеннямлікаря, не розжовуючи, усередину після їди. При порушеннях мозкового кровообігуі при порушеннях периферичного кровообігу призначають по 1 таблетці 1 – 2 разина добу (75 − 150 мг/добу). В інших випадках із профілактичною метоюпризначають по1 таблетці 1 раз на добу (75 мг/добу). Максимальна добова доза −3 таблетки (225 мг/добу). Дітям до 6 років Цинаризин не призначають. Дітям ввіці 6 – 12 років призначають половинну дорослої дози.При передозуванні можливі: сонливість, зниженняартеріального тиску, блювання, тремтіння кінцівок. Специфічних антидотів неіснує. У випадку виникнення даних симптомів необхідно припинити прийомпрепарату і промити шлунок.Цинаризин форте призначають курсами від декількохтижнів до 2 – 3 місяців.

Побічна дія. У деяких хворих (особливо в перші дні лікування)прийом препарату може викликати помірну сонливість. У поодиноких випадкахможуть спостерігатися сухість у роті, болі в ділянці шлунка, диспепсичні явища,пітливість і алергічні реакції у вигляді шкірної висипки. Ці явища, як правило,зникають при зниженні дози препарату. У людей літнього віку можливе посиленняекстрапірамідних симптомів, почуття депресії. У таких випадках лікуванняЦинаризином форте варто припинити.

Протипоказання. Цинаризин форте не можна призначати хворим згіперчутливістю до Цинаризину чи до будь-яких інгредієнтів препарату.

Особливості застосування. З обережністю Цинаризин форте призначаютьпацієнтам, що страждають на хворобу Паркінсона. На початку лікування препаратомварто утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагаютьпідвищеної уваги. Застосування препарату в період вагітності можливотільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плоду. При призначенні препарату в період лактації вартовирішити питання про припинення грудного вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Цинаризин форте підсилює дію трицикличнихантидепресантів, седативних лікарських засобів і алкоголю, а також може спотворюватирезультати діагностичної проби до факторів шкірної реактивності.

Умови і терміни зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25 °С.Термін придатності − 2 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці
Переглядів: 998 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я