А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гельмінтокс (Helmintox)

міжнародна та хімічна назва: Pyrantel;

основні фізико-хімічні властивості: рідина жовтувато-рожевого кольору з запахомчорно-смородинової карамелі;

склад: 2,5 мл містять пірантелу ембонат у перерахуванні на пірантел – 0,125г; допоміжні речовини: сорбітол 70% кристалізований, гліцерин, полісорбат,соєвий лецитин, полівідон, лимонна кислота ангідридна, натрію бензоат, силіконуемульсія, штучна ароматизована сполука чорно-смородинової карамелі, силікаталюмінію та колоїдної магнезії, вода очищена.

Форма випуску. Суспензія для перорального застосування.

Фармокотерапевтична група. Протипаразитарні засоби. Протигельмінтні засоби.Код АТС Р 02С С01.

Фармакологічні властивості. Гельмінтокс –ефективний засіб протиентеробіозу, аскаридозу, анкілостомідозу. Деполяризуюча дія пірантелу спричиняєрозвиток нейромускулярного блоку, внаслідок чого виникає спазм м’язівгельмінта, і останній видаляється з організму перистальтикою кишечнику.Гельмінтокс діє як на статевозрілих, так і на статевонезрілих особин паразитів.Фармакокінетика. Внутрішньокишкове всмоктуванняпрепарату дуже незначне внаслідок нерозчинності пірантелу ембонату.Концентрації у плазмі крові невисокі - від 0,05 мг/мл до 0,13 мг/мл. Адсорбціяпрепарату, яка оцінюється рівнями вмісту незміненої речовини та метаболітів вурині, нижча за 3,8 %. Основним метаболітом є К-метил-1,3- пропандіамін,концентрація якого в урині 1,2 - 4,6 %. Понад 93% препарату видаляється зфекаліями у незміненому вигляді.

Показання для застосування. ентеробіоз; аскаридоз; анкілостомідоз; некатороз.

Спосіб застосування та дози. Гельмінтокс завжди приймають одноразово,незалежно від прийому їжі та часу доби; немає необхідності застосовуватипроносні засоби або утримуватися від приймання їжі.Режим дозування: При ентеробіозі, аскаридозі дітям віком від 6місяців - 1 мірна ложка на 10 кг маси тіла; підліткам та дорослим вагою до 75кг - 6 ложок суспензії, вагою понад 75 кг – 8 ложок суспензії.При анкілостомідозі та некаторозі рекомендуютьсятакі ж дози, або (при тяжких формах захворювань) по 20 мг/кг на добу в 1 - 2прийоми протягом 2-3 днів.При лікуванні ентеробіозу з метою покращання ефектурекомендовані чітке дотримання правил особистої гігієни (особливо дітям) таповторний прийом препарату через 4 тижні після попереднього.Дорослим доцільніше призначати препарат у виглядітаблеток.

Побічна дія. Нудота, блювання, біль в епігастрії, пов’язані зелімінацією паразита. В окремих випадках - головний біль, вертиго, відчуттявтоми.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,порушення функцій печінки.

Передозування. У зв’язку з мінімальними кількостями пірантелу, щоабсорбуються, навіть значне передозування не спричиняє жодних ознакінтоксикації. Через відсутність специфічного антидоту у випадках прийомунадмірної дози препарату рекомендується симптоматичне лікування (промивання шлунка,пероральне введення активованого вугілля), у разі необхідності – підтримуючатерапія серцевими та аналептичними засобами.

Особливості застосування. Після прийняття Гельмінтоксу послаблюючі засоби непризначають. При ентеробіозі необхідно проводити одночасне лікування всіх осіб,які мешкають в одному приміщенні з хворим. Після закінчення курсу лікуваннянеобхідно провести контрольні лабораторні дослідження (аналізи калу нанаявність паразитів).Вагітність, лактація. В експериментальних дослідженнях тератогеннихефектів Гельмінтоксу не встановлено. Застосування під час вагітності і лактаціїможливо, коли очікувана користь перевищує можливий ризик.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується застосовувати препаратразом з левамізолом (потенціювання токсичності останнього) та з піперазином,який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світда місці,при температурі не вище 25˚С.Зберігати в недоступному для дітей місці
Переглядів: 1377 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я