А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цизам (Cisam)

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули. Корпус капсулибілого кольору, кришечка бежевого кольору. Вміст капсули – кристалічнапорошкоподібна суміш білого або майже білого кольору;

склад: 1 капсула містить пирацетаму 400 мг, циннаризину 25 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код ATC N06BX53**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, щопокращує кровообіг і метаболізм головного мозку. Пірацетам - ноотропний засіб.Позитивно впливає на процеси обміну і кровообігу в мозку, збільшує йогоенергетичний потенціал, стимулює окисно-відновні процеси, збільшує утилізаціюглюкози, покращує мікроциркуляцію в ішемізованих ділянках мозку. Пірацетампокращує інтегративну діяльність головного мозку, сприяє консолідації пам’яті,покращує процеси навчання.Циннаризин є блокатором іонів кальцію тагістамінових Н1-рецепторів. Має судиннорозширювальну активність,переважно щодо церебральних і коронарних судин, зумовлену як безпосереднімвпливом препарату на гладкі м’язи судин, так і його антагонізмом до деякихендогенних вазоконстрикторів (норадреналіну, ангіотензину та ін.). Потенціюєтакож судинорозширювальну дію СО2 на судини мозку. На системнийартеріальний тиск, скоротливість і провідність міокарда істотно не впливає.Збільшує еластичність еритроцитів та зменшує в’язкість крові. В результатіантигістамінної Н1-активності виявляє слабкий седативний ефект,зменшує збудливість вестибулярного апарату, знижує тонус симпатичної системи,підвищує стійкість тканин до гіпоксії.Обидва компонента взаємно потенціюють антигіпоксичнудію один одного. Токсичність комбінації не перевищує токсичності окремихкомпонентів. Фармакокінетика. Комбінований препарат швидко та повністю всмоктуєтьсяв шлунково-кишковому тракті. Терапевтичний ефект проявляється через 1-6 годин. Максимальний рівень пірацетаму в плазмі крові відзначається через 2-6годин. Розподілення пірацетаму протікає швидко у всі важливі органи. Пірацетамне зв’язується з білками плазми крові і не метаболізується в організмі, добрепроникає в тканини, крізь гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Пірацетамвиводиться з сечею в незмінному вигляді приблизно за 30 годин. Максимальний рівень циннаризину через 1-4 години відзначають не тількив крові, а також у печінці, нирках, серці, легенях, селезінці та мозку.Зв’язується на 91% з протеїнами плазми. Циннаризин активно метаболізується впечінці. Приблизно 30% метаболітів виводиться із сечею, решта - через кишечник.Період напіввиведення - близько 4 годин.

Показання для застосування.порушення мозкового кровообігу при атеросклерозі судин мозку,ішемічному інсульті, у відновному періоді після геморагічного інсульту; післячерепно-мозкових травм; порушення пам’яті, функції мислення і концентрації уваги; порушення настрою (при пригніченності і дратівливості); енцефалопатії різного генезу; лабіринтопатії різного генезу: запаморочення, шум у вухах, ністагм,нудота і блювання; синдром Меньєра; профілактика кинетозів; профілактика мігрені;для покращення навчання і пам’яті у дітей з відставаннямінтелектуального розвитку.

Спосіб застосування та дози. Звичайна доза для дорослих - 1-2 капсули 3рази на добу. Дітям старше 5 років по 1-2 капсули 1-2 рази на добу. Тривалістьлікування 1-3 місяці, залежно від тяжкості захворювання. Курс лікування принеобхідності повторюють 2-3 рази на рік.

Побічна дія. Дерматологічні реакції: в окремих випадках висип,свербіж, фотосесибілізіція.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість, паркінсонізм,психомоторне збудження, вагітність, період годування груддю. Препарат у данійлікарській формі не рекомендується призначати дітям віком до 5 років.

Передозування. Даних за передозування препарату немає.

Особливі вказівки. Необхідно враховувати, що через вміст циннаризинупрепарат може вплинути на результат при антидопінговому контролі у спортсменів(хибний позитивний результат) та при шкірних тестах на доказ алергії (хибнийнегативний результат). У терапевтичних дозах (якщо основне захворюваннядозволяє) застосування препарату допускається при керуванні транспортнимизасобами і роботі з машинами та обладнанням. Цизам є препаратом вибору увипадках, коли монотерапія пірацетамом викликає напруженість та безсоння.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі можливепотенціювання седативної дії засобів, що пригнічують діяльність центральноїнервової системи, алкоголю, а також ноотропних та гіпотензивних засобів. Судиннорозширюючізасоби посилюють дію препарату, а гіпертензивні - її зменшують.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 1817 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я