А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цефодокс (Cefodox)

міжнародна та хімічна назви: цефподоксим; 1-(ізопропокси карбонілоксил)етил (6R, 7R)-7-[2-(2-аміно-4-тіазоліл)-(z)-2-(метіоксиіміно)ацетамідо]-3-метиоксиметил-3-цефем-4-карбоксилат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки овальної форми з двоопуклоюповерхнею, вкриті плівковою оболонкою, кремово-білого кольору, з рискою.Поверхня таблеток має відбиток «PhI» з одного боку та «CF 1» або «CF 2» - зіншого;

склад: 1 таблетка містить цефподоксиму проксетилуеквівалентно 100 мг цефподоксиму;1 таблетка містить цефподоксиму проксетилуеквівалентно 200 мг цефподоксиму;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натріюкроскармелоза, натрію лаурилсульфат, натрію крохмаль гліколят, кремнію діоксидколоїдний, магнію стеарат, заліза оксид жовтий, опадрі OY-L білий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Цефалоспорини. Код АТС J01D A.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Активний відноснобагатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів: Staphylococcusaureus (включаючи пеніциліназопродукуючі), але не метицилінрезистентні штами),Staphylococcus saprophyticus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes,Streptococcus agalactiae, Streptococcus spp. (групи C, F, G), Escherichia coli,Haemophilus influenzae (включаючи бета-лактамазопродукуючі штами), Klebsiellapneumoniae, Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae (в т.ч.пеніциліназопродукуючі штами), Proteus mirabilis, Citrobacter diversus,Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella oxytoca, Proteus vulgaris, Providenciarettgeri, анаеробів (Peptostreptococcus magnus).Фармакокінетика.Всмоктуєтьсяз шлунково-кишкового тракту та деетерифікується, утворюючи цефподоксим. Післяприйому до їжі 100 мг всмоктується 50%, Cmax (максимальнаконцентрація у сироватці крові) - 1,4 мкг/мл. Прийом їжі збільшує Cmax,але не час її досягнення (Tmax) при застосуванні таблеток, та Tmax,але не Cmax при використанні суспензії. Зв’язується з білками крові(20-30%), Tmax - 2-3 год. Проникає в тканини, в т.ч. мигдалики,легені та рідини, утворюючи в них концентрацію, яка перевищує МПК50(мінімальна пригнічуюча концентрація) для більшості мікроорганізмів. T1/2(період напіввиведення) - 2,09-2,84 г. Приблизно 30-35% дози виводиться ізсечею в незмінному стані протягом 12 год. При порушенні функції нирок екскреціязнижується: якщо кліренс креатиніну 50-80 мл/хв., то Т1/2 становить3,5 год., 30-49 мл/хв. - 5,9 год., 5-29 мл/хв. - 9,8 год.

Показання для застосування. Інфекції ЛОР-органів (фарингіти, тонзилітита середні отити). Інфекції нижніх дихальних шляхів, включаючи загостренняхронічних бронхітів, інфекційні бронхіти та пневмонії. Інфекції шкіри та м’якихтканин. Інфекційні захворювання сечовивідних шляхів. Гостра неускладненауретральна, цервікальна та аноректальня гонорея.

Спосіб застосування та дози. Цефодокс застосовують перорально під час їжідля покращання всмоктування за рахунок фактору їжі, що підвищує біодоступністьцефподоксиму проксетилу.Дорослі та діти віком від 12 років:Тонзиліт/фарингіт – 200 мг, поділені на 2 прийоми.Бронхіт і загострення хронічного бронхіту – 400 мг,поділені на 2 прийоми.Пневмонія – 400 мг, поділені на 2 прийоми.Інфекції шкіри та м’яких тканин – 800 мг, поділеніна 2 прийоми.Інфекції сечових шляхів без ускладнень – 200 мг,поділені на 2 прийоми.Гонорея без ускладнень – 200 мг одноразово.Дітям віком до 12 років призначають Цефодокс,порошок для приготування суспензії, по 50 мг/5 мл або по 100 мг/5 мл(максимальна добова доза для дітей віком до 12 років – 400 мг).Термінлікування залежить від важкості захворювання та визначається лікареміндивідуально для кожного хворого.

Побічна дія. Побічні ефекти,спричинені Цефодоксом, незначні і виникають рідко. Можливі свербіж, розладишлунково-кишкового тракту, такі як нудота, пронос, блювання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до цефалоспоринів.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, дискомфорт вепігастрії, діарея. Лікування: гемодіаліз або перитонеальний діаліз,особливо при порушенні функції нирок. Промивання шлунка.

Особливості застосування. Доза Цефодоксу у хворих з нирковоюнедостатністю коригується з урахуванням креатинінового кліренсу.Тривале застосування цефподоксиму проксетилу можепризвести до надлишкового росту нечутливих мікроорганізмів. При прийомі знефротоксичними препаратами рекомендують контролювати функцію нирок.Застосування Цефодоксу під час вагітності можливелише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик дляплоду. За необхідності застосовувати Цефодокс в період лактації слід відмінити годуваннягруддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Блокатори гістамінових H2-рецепторівта антацидні препарати знижують ступінь абсорбції на 27-32%, а Cmax- на 24-42%. Пероральні антихолінестеразні засоби збільшують Тmax на47%, але не впливають на ступінь всмоктування.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 30 °C у недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 3085 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я