А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цефікс (Cefixime)

міжнародна та хімічна назви: цефіксим;5-тіа-1-азабіцикло(4.2.0)окт-2-ен-2-карбоксильна кислота;

основні фізико-хімічні властивості: порошок від майже білого до світло-жовтогокольору, із запахом полуниці;

склад: 5 мл суспензії містять цефіксиму тригідратуеквівалентно 100 мг цефіксиму;допоміжні речовини: декстрин ксантановий, кислота лимоннамоногідрат, кремнію діоксид колоїдний, целюлоза мікрокристалічна,карбоксиметилцелюлоза, натрію бензоат, полуничний ароматизатор, натрійкроскармелоза, сахароза.

Форма випуску. Порошок для приготування суспензії.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Цефалоспорини. Код АТС J01D A23.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Активний відноснобагатьох грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів: Streptococcuspneumoniaе, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Haemophilusinfluenzae, Haemophilus parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, E.coli, Proteusmirabilis, Proteus vulgaris, N. gonorrhoeae, Klebsiella pneumoniae, Klebsiellaoxytoca, Pasteurella multocida, Providencia spp., Salmonella spp., Shigellaspp., Citrobacter diversus, Serratia marcescens та ін.Фармакокінетика.Швидковсмоктується в шлунково-кишковому тракті. Біодоступність – 40-50%. Cmax(максимальна концентрація) у сироватці крові досягає через 4 год. (при прийоміпід час їжі на 0,8 год. швидше). Зв’язування з білками плазми (в основному зальбумінами) - 65%. T1/2 (період напіввиведення) - 3-4 год. При порушенніфункції нирок при кліренсі креатиніну 20-40 мл/хв. T1/2 - 6,4 год.,при 5-10 мл/хв.. - 11,5 год. Виводиться із сечею (50%), переважно в незмінномустані та з жовчю (10%).

Показання для застосування. Фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит,гострий та хронічний бронхіт, пневмонія, неускладнені інфекції сечовивіднихшляхів, гонококова інфекція сечовивідного каналу і шийки матки.

Спосіб застосування та дози. Цефікс застосовують перорально під часїжі.Перед приготуваннямнеобхідно перевернути та струснути флакон, щоб розпушити порошок, додати кипўяченоїхолодної води до відмітки, зазначеної на флаконі, у два прийоми, кожного разузбовтуючи флакон до утворення однорідної суспензії. Приймати суспензію можна нераніше, ніж через 5 хвилин після приготування. Перед кожним прийомом готовусуспензію треба ретельно струсити.Суспензіяпризначена для застосування в педіатрії. Для дітей від 6 місяців до 12 роківзвичайна добова доза становить 8 мг/кг маси тіла дитини, яку можна приймати як1 раз на добу, так і поділену на 2 прийоми по 4 мг/кг маси тіла через кожні 12годин. Для дітей від 6 місяців до 12 років тривалість курсу лікування залежитьвід тяжкості захворювання та встановлюється індивідуально. При інфекціях, що спричиненіStreptococcus pyogenes, курс лікування має бути не менше 10 днів.Діти з масою тіла більше 50 кг або старше 12 роківповинні лікуватися дозами, які рекомендують для дорослих (400 мг 1 раз на добуабо по 200 мг на прийом через кожні 12 годин).

Побічна дія. Побічні ефекти, спричинені Цефіксом, незначні і виникають рідко. Можливісвербіж, розлади шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, пронос, блювання,підвищення активності трансаміназ крові, креатиніну, головний біль,транзиторні тромбоцитопенія, вагініт. Тривале застосування Цефіксу можепризвести до дисбактеріозу та суперінфекції (кандидоз).

Протипоказання. Підвищена чутливість до цефалоспоринів, дитячий вікдо 6 місяців.

Передозування. Симптоми: посилення побічних реакцій,особливо з боку шлунково-кишкового тракту.Лікування: промивання шлунка, призначення антигістаміннихпрепаратів і глюкокортикоїдів; оксигенотерапія.

Особливості застосування. Препарат слід з обережністю призначатипацієнтам з нирковою недостатністю. Доза коригується з урахуванням кліренсукреатиніну. Якщо кліренс креатиніну більший або дорівнює 60 мл/хв., призначаютьстандартну дозу, якщо кліренс 21 до 60 мл/хв. приймають 75% від стандартноїдози, якщо кліренс менше 20 мл/хв., призначають половину стандартної дози.Вагітність і лактація.ЗастосуванняЦефіксу під час вагітності можливо лише тоді, коли очікувана користь для матеріперевищує потенційний ризик для плоду. За необхідності застосування Цефіксу вперіод лактації слід відмінити годування груддю.У лабораторній діагностиці слід враховувати, щоЦефікс може стати причиною хибнопозитивного результату дослідження сечі нацукор та позитивної реакції Кумбса. Ефективність і безпека застосування Цефіксудля лікування дітей віком до 6 місяців не встановлені, тому використовуватипрепарат для даної категорії пацієнтів не рекомендовано.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Повідомлень про будь-які значущі взаємодіїз лікарськими засобами не надходило.Умови та термін зберігання. Зберігатисухий порошок при температурі нижче 25 °C у недоступномудля дітей місці, готову суспензію - у холодильнику та використати протягом 14діб. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 2443 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я