А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цефеконд (Cefeconumd)

основні фізико-хімічні властивості: супозиторіїторпедоподібної форми, білого або білого з кремуватим або жовтуватим відтінкомкольору;

склад: 1 супозиторій містить парацетамолу0,05 г або 0,10 г, або 0,25 г;допоміжні речовини: вітепсол.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики таантипіретики. Код АТС N02BE01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Цефекон ® Д (парацетамол) виявляє болезаспокійливу, жарознижувальну та слабкупротизапальну дію. Препарат добре переноситься, характеризується швидкимрозвитком ефекту після застосування. Парацетамол має як центральний, так іпериферичний механізм дії. Механізм жарознижувальної та аналгетичної діїпарацетамолу пов’язаний з пригніченням синтезу простагландина, переважнимвпливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі.Фармакокінетика. Препарат швидко ірівномірно розподіляється у тканинах організму. Метаболізм препаратувідбувається у печінці під дією мікросомальних ферментів. Період напіввиведеннястановить 1,25-3 години. Близько 85% введеної дози препарату виводиться з сечеюу вільному або кон”югованому вигляді.

Показання для застосування. Цефекон® Д застосовуютьдля лікування дітей від 3 місяців до 12 років при:- пропасниці, яка супроводжує інфекційно-запальнізахворювання (грип, гострі респіраторно-вірусні захворювання);- больовому синдромі слабкої та помірноїінтенсивності різного походження, у тому числі при головному болю, невралгії,мігрені, зубному болю, болю при травмах, опіках;

Спосіб застосування та дози. Застосування препарату по усім показанням можливетільки за призначенням лікаря.Препарат застосовують ректально. Розрізавши ножицямиупаковку і звільнивши супозиторій, його вводять у задній прохід дитини післяочищувальної клізми або довільного очищення кишечнику.Препарат застосовують 2-3 рази на добу. Разові дози для дітей:1-3 місяці – по 1 супозиторію, що містить 0.05 гпарацетамолу;3–12 місяців - по 1,5–3 супозиторія, що містять 0,05г парацетамолу;або 0,5–1 супозиторій, що містить 0,1 гпарацетамолу;1–3 роки - по 1–1,5 супозиторія, що містять 0,1 гпарацетамолу;3–5 років - по 1,5–2 супозиторія, що містять 0,1 гпарацетамолу;5–10 років - по 1-1,5 супозиторія, що містять 0,25 гпарацетамолу;10–12 років - по 1,5–2 супозиторія, що містять 0,25г парацетамолу.Середня разова доза становить 10-12 мг/кг маси тіладитини.Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40мг/кг маси тіла. Тривалість курсу лікування як жарознижувальногозасобу - 3 дні, як болезаспокійливого засобу - 5 днів. За потреби можливопродовження курсу лікування після консультації з лікарем.

Побічна дія. Можливі нудота, блювання,алергічні реакції (висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке),подразнення слизової оболонки прямої кишки, тенезми. В окремих випадках –анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія.При тривалому застосуванні у великих дозах можливагепатотоксична та нефротоксична дія.

Протипоказання. Індивідуальна підвищеначутливість до парацетамолу, виражені порушення функції печінки та нирок,дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові. Зобережністю слід застосовувати препарат при синдромі Жильбера.

Передозування. При ректальномузастосуванні препарату у зазначених дозах передозування препарату малоймовірне.Ознаки гострого передозування – нудота, блювання, болі у шлунку, пітливість,блідість шкірних покривів, на другу або третю добу виявляються ознаки ураження печінки.При значному передозуванні розвивається ниркова недостатність, енцефалопатія.При появі перших симптомів передозування слід відмінити препарат. Лікуванняпередозування включає очищення кишечнику та застосування сорбентів. У тяжкихвипадках призначають антидотну терапію ацетилцистеїном і симптоматичнелікування.

Особливості застосування. При застосуванніЦефекону®Д більше тижня необхідний контроль картини периферичної крові тафункціонального стану печінки.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Приодночасному використанні барбітуратів, протисудомних засобів, рифампіцинузначно підвищується ризик гепатотоксичної дії. При одночасному застосуванні злевоміцетином (хлорамфеніклом) екскреція останнього уповільнюється тапідвищується його токсичність. Тривале застосування парацетамолу разом зпрепаратами, які знижують рівень зсідання крові (антикоагулянтами непрямоїдії), повинно відбуватися під постійним наглядом лікаря.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,недоступному для дітей місці, при температурі не вище 20 єС. Термінзберігання - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці.
Переглядів: 867 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я