А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цефалексин (Cefalexin)

міжнародна та хімічна назви: cefalexin; 7-(D-a-амінофеніл-ацетамідо)-3-метил-3-цефем-4карбонової кислоти моногідрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою. На поверхні таблетокдопускаються незначні вкраплення;

склад: 1 таблетка містить цефалексину 0,25 г або 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор молочний,полівінілпіролідон, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Цефалоспорини та споріднені речовини. Код АТС J01D A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Цефалоспориновийантибіотик, якому притаманна антибактеріальна бактерицидна дія. Має широкийспектр антимікробної дії: активний відносно до грампозитивних (стафілококи, якіне продукують і продукують пеніциліназу, стрептококи, пневмококи, паличкидифтерії) та грамнегативних мікроорга-нізмів (менінгококи, гонококи, шигели,сальмонели, кишкова паличка). Не ефективний відносно до синьогнійної палички,індолпозитивних штамів протея, мікобактерій туберкульозу, анаеробнихмікроорганізмів. Механізм бактерицидної дії зумовлений пошкодженням клітинноїмембрани бактерії в стадії розмноження (специфічне пригнічення ферментівмембран). Стійкий в кислому середовищі.Фармакокінетика.В шлунково-кишковому тракті всмоктується на30-40 %. При прийомі внутрішньо натщесерце швидко (через 1,5-2 год.) і майжеповністю адсорбується, дещо повільніше адсорбується після їди. Слабко зв’язується з білками плазми (10-30 %). Біодоступність припероральному прийомі – понад 90 %. Терапевтична концентрація в крові післяодноразового прийому внутрішньо зберігається протягом 4-6 годин. Поганопроникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Практично не підлягає біотрансформації.В значній кількості виділяється нирками в незміненому вигляді, невелика частинавиводиться з жовчю, у жінок під час лактації – з молоком.

Показання для застосування. Інфекції ЛОР – органів і нижніх дихальнихшляхів: отит, синусит, ангіна, тонзиліт, фарингіт, пневмонія, бронхопневмонія,емпієма плеври, абсцес легенів,; інфекції сечовивідних шляхів: гострий тахронічний пієлонефрит, цистит, простатит; інфекції шкіри та м’яких тканин:фурункульоз, абсцеси, піодермія, лімфангіїт, гострий та хронічний остеомієліт,гонорея, що спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози. Таблеткиприймають незалежно від прийому їжі, запиваючи водою. Дорослі приймають таблетки по 0,25 г 4 рази або по 0,50 г 2 рази на добу.Добову дозу можна підвищити до 2 г, а при важкому перебігу хвороби дозу можливомаксимально підвищити до 4 г на добу (4 таблетки по 0,25 г або 2 таблетки по0,5 г 4 рази на добу).Дітям віком до 3 років приймати препарат у вигляді таблеток нерекомендується. Середня доза для дітей з масою тіла менше 40 кг становить 25 –50 мг/кг маси тіла на добу в 4 прийоми (при необхідності таблетку можнарозтовкти). Максимальна доза для дітей становить 0,1 г/кг маси тіла на добу, в4 прийоми. Діти віком 9-12 років з масою тіла більше 40 кг приймають по 1 г (4таблетки по 0,25 г або 2 таблетки по 0,5 г) препарата на добу.Після зникнення клінічних симптомів лікування продовжують ще 2 дні.Тривалість курсу лікування становить 7 – 14 днів.При хронічних рецидивуючих або ускладнених інфекціях сечового шляхулікування проводять не менше 2-х тижнів, при стрептококових інфекціяхтривалість терапії не менше 10 днів.Передозування. Можливе виникнення диспептичних явищ, підсиленнявираженості побічних явищ (нудота, блювання, біль в животі). При появі цих явищпроведіть промивання шлунка, прийміть активоване вугілля і обов’язково негайнозверніться за медичною допомогою.

Побічна дія.Приприйомі Цефалексину можливі нудота, блювання, сухість у роті, втрата апетиту,діарея, алергічні реакції (висип на шкірі, свербіж, дерматит, еозинофілія,рідко – набряк Квінке, артралгія), кандидоз, головний біль, запаморочення,сонливість. У поодиноких випадках – зміна картини периферичної крові (оборотналейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія), транзиторне підвищення активностіпечінкових трансаміназ, галюцинації. Описані випадки розвитку холестатичноїжовтухи, гепатиту.

Протипоказання.Препаратпротипоказаний при гіперчутливості (алергії) до препаратів групицефалоспоринів. Препарат протипоказаний під час вагітності за відсутностіжиттєвих показань.

Передозування. Можливо виникнення диспептичних явищ, нудоти, блювання, підсиленняпобічних явищ. При появі цих реакцій проводять промивання шлунка, призначаютьактивоване вугілля; лікування передозування – симптоматичне. Форсований діурез,перитонеальний діаліз і гемодіаліз неефективні.

Особливості застосування. З обережністю призначають Цефалексин при порушенніфункції нирок і печінки, а також хворим, в анамнезі яких є реакціягіперчутливості до пеніцилінів.Не рекомендується призначати під час вагітності за відсутності життєвихпоказань (потенційна тератогенність досліджена недостатньо). Цефалексинпотрапляє в грудне молоко, тому в період лікування слід утримуватись відгодування груддю. В період застосування препарату можлива позитивна прямареакція Кумбса, а також хибнопозитивна реакція сечі на цукор. Під час лікуванняне слід вживати алкоголь.Вплив на здатність керуватитранспортними засобами. Пацієнтам, які відчувають під час застосуванняЦефалексину головний біль, запаморочення, сонливість, не варто сідати за кермоавтомобіля або працювати з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не слід одночасно призначати Цефалексин знепрямими антикоагулянтами, через посилення дії останніх.При одночасному застосуванні Цефалексину та пеніцилінів можливаперехресна алергія при підвищеній чутливості до пеніциліну.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі 15 – 25 оС. Зберігати в недоступному для дітеймісці.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1031 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я