А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цефадроксил ватхем (Cefadroxil vatchem)

міжнародна та хімічна назви: цефадроксил; [6R-[6альфа,7бета(R*)]]-7-[[аміно-(4-гідроксифеніл)ацетил]аміно]-3-метил-8-оксо-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0]окт-2-ен-2-карбоновакислота (у вигляді моногідрату).

основні фізико-хімічні властивості: гранули білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору;

склад: 5 мл готової суспензії містять 250 мг цефадроксилу;допоміжні речовини: магнію стеарат, титану діоксид, кремнію діоксидколоїдний, камедь гуарова, тальк, ароматизатор (персиково - абрикосовий),цукрин, цукроза.

Форма випуску. Гранули для приготування суспензії для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.Цефалоспорини.Код АТХ J01DA09.

Фармакологічні властивості.ФармакодинамікаЦефалоспориновий антибіотик першого покоління. Діє бактерицидно,порушуючи синтез клітинної стінки мікроорганізму. Високоактивний відносногрампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, таких як Staphylococcus spp.(продукуючих і непродукуючих пеніциліназу), Streptococcus spp.(у т. ч.Streptococcus pneumoniae, бета-гемолітичних стрептококів), Corynebacteriumdiphtheriae, Bacillus anthracis), частково активний відносно Shigella spp.,Salmonella spp., Escherichia coli, Haemophilus intluenzae, Klebsiella spp.,деяких штамів Proteus spp. (у т.ч. Proteus mirabilis), Moraxella catarrhalis. До препарату резистентні більшість штамів Enterococcus faecalis іEnterococcus faecium. Enterobacter spp., Proteus vulgaris. Pseudomonas spp.,Morganella morganii. Acinetobacter calcoaceticus.ФармакокінетикаШвидко і практично повністю всмоктується у верхньому сегменті тонкогокишечнику, пікові концентрації відмічаються через 1-2 год. Прийом їжі практичноне впливає на терапевтичну активність препарату. Біодоступність – 95%. За умовизастосування разових доз 500 мг і 1 г середня концентрація цефадроксилу всироватці крові становила відповідно 16 і 28 мкг/мл. Близько 15-20% зв’язуєтьсяз білками плазми. Визначається в плазмі крові в межах 12 год. Об’ємрозподілення – 0,31 л/кг. Цефадроксил проникає в тканини мигдаликів, легеневу ікісткову тканини, шкіру і підшкірну клітковину, м’язи, грудне молоко. Більше90% препарату через 24 год після його прийому виводиться з організму в незміненомувигляді із сечею. Після перорального прийому разової дози 500 мг піковіконцентрації в сечі досягали приблизно 1 800 мкг/мл. Підвищення дози призводитьдо пропорційного збільшення концентрації цефадроксилу в сечі. Після прийомудози 1 г концентрація в сечі досить стабільно перевищувала мінімально інгібуючуконцентрацію (МІК) для чутливих до препарату патогенів протягом 20-22 год.Добре виводиться при гемодіалізі.

Показання для застосування.Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препаратумікроорганізмами:інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів (синусити, фарингіти,тонзиліти, ларингіти, бронхіти, бронхопневмонії, бактеріальні пневмонії);інфекції шкіри і м’яких тканин (абсцеси, фурункули, піодермії, бешиха,вторинно інфіковані дерматози);інфекції сечостатевої системи (цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит,сальпінгіт); інфекції кісток і суглобів (остеомієліти);інфекції в офтальмології;септичний артрит;профілактика інфекційних ускладнень після операцій.

Спосіб застосування та дози.Препарат приймають внутрішньо. Режим дозування встановлюютьіндивідуально, враховуючи тяжкість перебігу захворювання, вік пацієнта. Середня доза для дітей з нормальною функцією нирок становить 25-50мг/кг маси тіла на день, котра призначається у вигляді однієї дози аборозділяється на дві рівні дози (з 12-годинним інтервалом). За необхідності дозаможе бути збільшена до 100 мг/кг маси тіла, залежно від тяжкості інфекції ічутливості збудника, який спричинює захворювання.

Вік (маса тіла)

Добова доза Цефадроксилу Ватхем Діти до 2 місяців (5 кг) 2х1/4 мірної ложечки суспензії Діти від 2 до 12 місяців (5-10 кг) 2х1/2 мірної ложечки суспензії Діти від 1 до 5 років (10-20 кг) 1х2 або 2х1 мірна ложечка суспензії Діти від 5 до 12 років (20-40 кг) 2х2 мірні ложечки суспензії Дорослі і діти старше 12 років (маса тіла більше 40 кг)

Показання

Добова доза

Суспензія, 250 мг/5 мл Інфекції нижніх відділів сечових шляхів без ускладнень 1-2 г 2-4х2 або 4-8х1 мірні ложечки Всі інші інфекції сечових шляхів 2 г 4х2 або 8х1 мірні ложечки Інфекції шкіри і м'яких тканин 1 г 4х1 або 2х2 мірні ложечки Фарингіт* і тонзиліт 1 г 4х1 або 2х2 мірні ложечки Інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів: легкі інфекції середньої тяжкості і тяжкі 1г 1-2 г 2х2 або 4х1 мірні ложечки 2-4х2 або 4-8х1 мірні ложечки Остеомієліт і септичний артрит 2 г 4х2 або 8х1 мірні ложечки *При фарингітах, що зумовлені бета-гемолітичними стрептококами групи А,тривалість лікування ― не менше 10 днів. Курс лікування ― 7-10 днів, але лікування слід продовжуватипротягом принаймні 48-72 год після зникнення симптомів захворювання або появиознак усунення бактеріальної інфекції. При інфекціях, спричиненихбета-гемолітичними стрептококами групи А, рекомендується продовжити лікуванняпринаймні протягом 10 днів. Хворі з порушеною функцією нирок. Хворим з розладом функції нирок(кліренс креатиніну менше 50 мл/хв) дозу препарату Цефадроксил Ватхем слідпризначати залежно від величини кліренсу креатиніну, як зазначено в наведенійнижче таблиці. Кліренс креатиніну (мл/хв) Креатинін сироватки (мг/100 мл) Початкова доза Підтримуюча доза Інтервал між прийомами 25-50 14-25 1 г 500 мг 12 год 10-25 25-56 1 г 500 мг 24 год 0-10 > 56 1 г 500 мг 36 год За 48 год до проведення гемодіалізу хворі отримують половину добовоїдози Цефадроксилу, призначеної для хворих з нормальною функцією нирок іаналогічною масою тіла. При проведенні гемодіалізу два або три рази на тижденьнаступна половинна добова доза призначається за 48 год до проведення наступногогемодіалізу.Приготування суспензіїДля приготування суспензії слід використовувати очищену воду абоохолоджену до кімнатної температури переварену воду.Перевернути флакон і злегка струсити, щоб порошок став розпушеним.Потім розкрити флакон і налити води приблизно до чверті його об’єму. Закритифлакон і ретельно збовтати. Відкрити флакон і додати води до позначки нафлаконі. Закрити флакон і збовтати його вміст.

Побічна дія.Алергічні реакції: явища у вигляді висипань, кропив’янки, пропасниці ісудинного набряку. Ці реакції звичайно минають після припинення застосуванняпрепарату. Рідко ― мультиформна еритема, шкірний свербіж, пропасниця,артралгії, набряк Квінке, синдром Стівенса – Джонсона; анафілактичний шок― в окремих випадках.З боку ШКТ: нудота, блювання, діарея, сухість у роті, холестатичнажовтуха, в окремих випадках ― псевдомембранозний коліт.З боку кровотворних органів: рідко – агранулоцитоз, тромбоцитопенія,панцитопенія.З боку сечо - статевої системи: рідко – розвиток інтерстиціальногонефриту, свербіж у ділянці статевих органів, вагініти, кандидоз геніталій.

Протипоказання.Протипоказаний хворим, які мають алергію на антибіотикицефалоспоринової групи. Особливої уваги вимагають пацієнти з підвищеноючутливістю до пеніцилінів, можлива перехресна алергія (частота випадків ―5-10 %).

Передозування.Симптоми: нудота, блювання, галюцинації, гіперрефлексія. На підставіданих клінічних випробувань можна припустити, що застосування препарату у дозіменше 250 мг/кг не призводить до тяжких наслідків і не потребує спеціальноголікування. Необхідно забезпечити загальну підтримуючу терапію і нагляд. Якщовведені дози, що перевищують 250 мг/кг, слід очистити шлунок – викликатиблювання або провести промивання шлунка, за необхідності – гемодіаліз.

Особливості застосування.До уваги хворих на діабет: приблизний вміст цукру в одній мірнійложечці ― 3,4 г! У випадку розвитку діареї необхідно виключити розвитокпсевдомембранозного коліту, який спричинюється токсинами Clostridium difficile.Якщо явища коліту помірні, достатньо відміни препарату. У тяжких випадкахпоказано парентеральне введення рідини,електролітів, білкових препаратів.Препарат може бути причиною позитивного прямого тесту Кумбса.З особливою обережністю потрібно призначати пацієнтам з тяжкимиалергіями та з астмою в анамнезі.Застосування препарату під час вагітності та лактації: дотепертератогенних, мутагенних, ембріотоксичних ефектів описано не було. Однак слідвраховувати, що встановлена наявність препарату в грудному молоці, тому жінкампід час годування груддю слід зціджувати і виливати молоко під час лікування іпротягом двох днів після його закінчення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Не слід призначати Цефадроксил Ватхем з іншими бактеріостатичнимиантибіотиками, такими як тетрациклін, еритроміцин, хлорамфенікол, черезможливий антагоністичний ефект. Слід уникати призначення Цефадроксилу разом заміноглікозидами, поліміксином В або з великими дозами діуретиків, яківпливають на реабсорбцію в петлі Генле, оскільки такі сполучення підсилюютьнефротоксичний ефект. При одночасному застосуванні пробеніциду можливопідвищення концентрації цефадроксилу в сиворотці крові протягом тривалого часу.У комбінації з інгібіторами агрегації тромбоцитів підвищується ризик розвиткукровотеч.Цефадроксил зменшує ефективність естрогенвмісних пероральнихконтрацептивів.

Умови та термін зберігання.Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище25єС.Зберігати у місцях, недоступних для дітей.Термін придатності – 3 роки. Термін придатності зазначений на упаковці.Готову суспензію зберігати не більше 14 днів при температурі 4-14єС.Не використовувати після закінчення терміну придатності
Переглядів: 951 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я