А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Цетрин (Cetrin)

міжнародна та хімічна назва: цетиризин;

основні фізико - хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблеткибілого кольору;

склад: кожна таблетка містить: цетиризину гідрохлориду –10 мг; допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний,повідон, вода очищена, магнію стеарат, гипромелоза, макрогол 6000, тітанудіоксид, очищений тальк, кислота сорбінова, полісорбат 80, діметикон.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, по 10мг.

Фармакологічна група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування – похідні піперазину. Код АТС R06A E07.

Фармакологічні властивості. Цетрин – антігістамінний препарат із сильноюантиалергічною дією. Препарат має виражену спорідненість з гістаміновими Н1-рецепторами. Холінергічні та серотонінові рецептори ЦЕТРИН не блокує. Узвичайній терапевтичній дозі. Цетрин не пронікає через гематоенцефалічнийбар’єр і, таким чином, не впливає на центральну нервову систему та не викликаєседативного ефекту.

Фармакокінетика. Цетиризин добре всмоктується в шлунково-кишковомутракті. Абсорбція при пероральному застосуванні досягає 100%. Присутність їжіпрактично не впливає на всмоктування препарату. Піковий рівень концентраціїцетиризину в крові дорівнює 0,3 мкг/мл, досягається через годину після прийомупрепарату та утримується на терапевтичному рівні до 24 годин. Період напіввиведенняцетиризину – близько 10 годин. Препарат виводиться із сечею у незмінномустані. Зв’язується з білками до 93% введеної дози цетиризину.

Показання до застосування. Сезонні та постійні алергічні риніти ікон’юнктивіти.Хронічна рецидивуюча кропив’янка і ангіоневротичний набряк. Алергічнідерматози.

Спосіб застосування і дози. Дорослим і дітям старшим 6 років: 10 мг одинраз на добу з невеликою кількістю води.

Побічна дія. Цетрин добре переноситься. Побічні реакції призастосуванні рекомендованих доз були незначні та істотно не відрізнялися відреакцій, які виникали після прийому плацебо. Відзначалися: збудженність,слабкість, головний біль та запаморочення, розлади з боку шлунково-кишковоготракту. Реакції гіперчутливості до Цетрину зустричаються дуже рідко.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. До цього часу немає даних про взаємодіюЦетрину з іншими лікарськими засобами, але слід бути обережними, призначаючипрепарат разом із седативними засобами.

Передозування. Максимальна добова доза для дорослих – 20 мг.Симпотоми передозування (перш за все седативний ефект і слабкість) виявляютьсяпри призначенні Цетрину у дозі 50 мг на добу і вище. Спеціального антидоту неіснує.

Особливості застосування. Цетрин у терапевтичних дозах не посилює діюалкоголю, однак їх одночасне застосування не рекомендується. У терапевтичнихдозах Цетрин не впливае на час рекції та активність пацієнтів, однак особам,робота яких пов’язана з підвищеною увагою, не слід перевищувати терапевтичнудозу. Цетрин екскретується нирками, тому при нирковій недостатності слідзменшити дозу до 5 мг на добу. Ваагітним жінкам та матерям, які годують груддю,застосовувати Цетрин не рекомендується.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці, при температурі до 25°С.Термін придатності – 2роки з моменту виготовлення. Не застосовувати після закінчення вказаноготерміну придатності.
 
 
Переглядів: 1837 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я