А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Цетиринакс (Cetirinax)

міжнародна та хімічна назви: cetirizine*;2-[2-[4-[(4-[хлорофеніл)фенілметил]піперазин-1-іл]етокси]оцтовоїкислоти дигідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: довгаста, вкрита оболонкою опукла таблеткабілого або майже білого кольору, з насічкою на одному боці;

склад: 1 таблетка містить цетиризину дигідрохлориду 10 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат,кросповідон, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; оболонка таблетки:гіпромелоза, макроголу стеарат, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь,титану діоксид Е171, вода очищена.

Форма випуску. Таблетки,вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.Похідні піперазину. Код АТС R06А E07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цетиризин є потужним селективним антагоністом Н1-рецепторів. Він пригнічує зумовлену гістаміном миттєву фазу алергічної реакції,а також зменшує міграцію клітин запалення та вивільнення медіаторів, якіпов’язані з уповільненою алергічною дією. Його вплив на інші рецепторинезначний, тому він не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії. Фармакокінетика. Цетиризин швидко резорбується з шлунково-кишковоготракту. Його резорбція не залежить від наявності їжі, але її швидкість моженезначно уповільнитись. Значною мірою зв’язується з білками плазми. Біологічнийперіод напівжиття у здорових варіює від 6 до 10 годин; у дітей – 6-7 годин; удітей до 4 років – 5, 5 години. Екскретується в незміненому вигляді переважноіз сечею ( майже на 70% протягом 5 днів, порівняно з калом – на 10%). Прилегкому та середньому ступені ниркової недостатності біологічний періоднапівжиття становить 19-21 годину.

Показання для застосування. Сезонний алергічний риніт (сінний нежить);Постійний (цілорічний) алергічний риніт;Хронічна ідіопатична кропив’янка.

Спосібзастосування та дози.Застосовують внутрішньо, таблетку ковтають не розжовуючи та запиваючи водою.Для дорослих і дітей старше 11 років – по 10 мг (1 таблетці) на добу;для дітей 6-11 років – по 5 –10 мг (1/2 – 1 таблетці) на добу.Хворим з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <11-31 мл/хв),хворим, які знаходяться на гемодіалізі (кліренс креатиніну <7 мл/хв) або припечінковій недостатності дозу необхідно зменшити до 5 мг (1/2 таблетки) надобу.

Побічна дія. Можуть спостерігатись побічні реакції з бокуЦНС – головний біль, запаморочення, сонливість, швидка стомлюваність,дратівливість;вегетативної нервової системи – втрата апетиту, почервоніння обличчя,значне слиновиділення;травного тракту – нудота, сухість у роті, дискомфорт;серцево-судинної системи – відчуття серцебиття, тахікардія;шкіри і слизових оболонок – висип.При виникненні подібних небажаних медикаментозних реакцій добову дозу10 мг можна розділити на 2 прийоми по 5 мг – ранком і ввечері.

Протипоказання. Підвищена чутливість до цетиризину або добудь-якої допоміжної речовини, яка входить до складу лікарського засобу.Препарат містить лактозу як допоміжний засіб, тому він незастосовується хворим з галактоземією або з глюкозогалактозним синдромоммальабсорбції.Лікування Цетиринаксом® у період лактаціїпротипоказане, тому що препарат виводиться з молоком.

Передозування. Симптоми передозування у дорослих включаютьсонливість, а у дітей – спочатку збудження і неспокій, а лише потім –сонливість. Лікування передозування – симптоматичне і підтримуюче. При випадковомузастосуванні великої дози рекомендується промивання шлунка. Специфічний антидот не відомий, гемодіаліз не є ефективним.

Особливості застосування. У деякихпацієнтівможливо виникненнясонливості.Хворим з нирковою недостатністю необхідно коректувати дозу.Під час лікування Цетиринаксом® не рекомендується вживання алкоголю тазастосування седативних лікарських засобів, оскільки такі комбінації впливаютьна здатність концентрувати увагу і порушають звичайну активність.Незважаючи на те, що застосування Цетиринаксу® непов’язується з підвищенням тератогенного ризику, його застосування в періодвагітності можливо тільки за призначенням лікаря після оцінки співвідношення“ризик/користь”.З обережністю призначають особам, які керують транспортними засобами,та операторам машин. При цьому не слід перевищувати призначену дозу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Теофілін зменшує кліренс цетиризину, не змінюючи його біотрансформації.Слід уникати одночасного застосування цетиризину і депресантів центральноїнервової системи, через можливе зменшення концентрації уваги, що порушуєзвичайну діяльність.

Умови та термін зберігання. При температурі не вище 25oС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 735 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я