А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Цераксон (Ceraxon)

міжнароднаназва:citicoline;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 ампула по 4 мл містить 500 мг або 1000 мгцитиколіну;допоміжні речовини: кислота хлористоводнева або натріюгідроксид для коригування рН, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.Код АТС N06BX06

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Цитиколін стимулює біосинтезструктурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращанню функціїмембран, в тому числі, функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів.Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін має протинабрякові властивостіі зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних зцеребральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як черепно-мозковітравми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівеньамнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах.Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку,включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанніповсякденних дій і самообслуговування.Фармакокінетика.Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичнефармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісноговизначення екзогенного і ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступностіпрепарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральномушляхах введення практично однакові. У фармакокінетичному дослідженніспостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення - дужеповільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб приймання приблизно16% дози було виявлено, що свідчить: решта дози була включена у метаболізм.Показання длязастосування.Гостра фаза порушень мозкового кровообігу.Лікування ускладнень та наслідків порушень мозковогокровообігу.Черепно-мозкова травма і її наслідки.Когнітивні, сенситивні, моторні і неврологічнірозлади, спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинногопоходження.

Спосіб застосування та дози.Для внутрішньовенного або внутрішньом’язовоговведення.При гострих та невідкладних станах максимальнийтерапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 год.Внутрішньовенно призначають у формі повільноївнутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або крапельного внутрішньовенноговливання (40-60 крапель на хвилину).Лікування розпочинають з призначення: перші 2 тижніпо 500 – 1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно.Потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добовадоза – 2000 мг. За необхідності, лікування продовжують препаратом Цераксон

®,розчин для перорального застосування. Рекомендований термін курсу лікування,при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить12 тижнів.Дітям рекомендовано призначати препарат Цераксон

®,розчин для перорального застосування.

Побічна дія.Дуже рідко Цераксон

® можестимулювати парасимпатичну систему, а також мати короткочасну гіпотензивну дію.Тривале призначення цитиколіну не супроводжувалосятоксичними ефектами, незалежно від способу введення.

Протипоказання.Не слід призначати хворим з високим тонусомпарасимпатичної нервової системи.

Передозування.З урахуванням низької токсичності препарату випадкине описанні, навіть у разі перевищення терапевтичних доз.

Особливості застосування.Період вагітності і годування груддю.Хоча доказів ризику для плода при застосуванніпрепарату одержано не було, в період вагітності лікарський препарат призначаютьтільки тоді, коли очікувана користь перевершує потенційний ризик.Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко тайого дія на плід невідомі.Вплив на здатність управляти автомобілем і працюватизі складними механізмами.Цитиколін не впливає на здатність управлятитранспортними засобами та працювати зіскладними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Цитиколін посилює ефект леводопи.Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами,що містять меклофеноксат.

Умови зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі не вище 30˚С!

Термін придатності 3 роки
Переглядів: 2244 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я