А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Целаскон червоний апельсин (Celaskon red orange)

міжнародна та хімічна назви: ascorbic acid; L-аскорбінова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі рожеві таблетки зі смакомапельсину, на поверхні допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить аскорбінової кислоти 500 мг;допоміжні речовини: кислота лимонна, сорбіт, натрію бікарбонат,лактоза, ароматизатор апельсиновий Bolexo, макрогол 6 000, ацесульфам К,барвник спеціальний червоний AC.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).Код АТС A11GA01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вітамін С (аскорбінова кислота)належить до групи водорозчинних вітамінів. Аскорбінова кислота є необхідною дляналежного функціонування та формування сполучних тканин, зокрема міжклітинноїречовини та колагену. При синтезі колагену вона бере участь у гідроксилюванніпроліну та лізину у пептидному ланцюжку. Аскорбінова кислота є частиноюбагатьох окисно-відновних реакцій в організмі і бере участь, наприклад, уметаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норепінефрину, гістамінута деяких ферментних систем, які беруть участь у синтезі ліпідів, протеїнів тау гідроксилюванні карнітину або серотоніну. Аскорбінова кислота стабілізує стінкукапілярів і підвищує абсорбцію заліза.Фармакокінетика. Аскорбінова кислота легко всмоктується вшлунково-кишковому тракті та проникає в тканини. Найвища концентраціявиявляється у надниркових залозах, гіпофізі та у кишковій стінці. Більшачастина аскорбінової кислоти оборотно окислюється до дегідроаскорбіновоїкислоти, яка має повну біологічну активність вітаміну С. Біотрансформація маємісце у печінці. Основним метаболітом аскорбінової кислоти є щавлева кислота,яка виводиться із сечею. Нирковий поріг для вітаміну С становить 1,4 мг/100 мл.Виділення із сечею є ознакою насичення організму вітаміном С. Аскорбіновакислота проникає крізь плаценту, потрапляє у грудне молоко. Її можливо вивестиз організму за допомогою гемодіалізу.

Показання для застосування. Лікування дефіциту аскорбінової кислоти ворганізмі:- С-авітаміноз (цинга);- для підсилення імунітету при інфекційних захворюваннях (застосуваннявітаміну С скорочує тривалість і знижує тяжкість перебігу грипу або застуди);- алкоголізм, тютюнопаління;- довготривале одужання, повільне загоєння ран;- кровотеча (гематурія, гематоптиз, гемофілія, ретинальний крововилив,геморагічний діатез);- метгемоглобінемія;- лікуванняпередцингових станів, пов’язаних з кровотечею з ясен, анорексією та підвищеноювтомлюваністю. Препарат застосовують як частину підтримуючої терапії пригрипоподібних вірусних захворюваннях, для лікування синільної пурпури,гіперхолестеринемії, особливо в осіб похилого віку; при печінкових хворобах настадії метаболічної недостатності, особливо з проявами холестазу; придовготривалому загоєнні переломів і ран, при трофічних виразках і варикознихсиндромах, пролежнях; - у випадках тривалого застосування лікарських засобів, наприкладатарактичних або саліцилатних препаратів; при анемії; при отруєнняхнітрозамінниками, аніліновими барвниками, анілідами.

Спосіб застосування та дози. Дітям старше 3 років призначають по 250 мг(1/2 таблетки), підліткам і дорослим призначають по 500 мг (1 таблетка) надобу. Вищі дози – до 1 000 мг на день – застосовують при лікуваннігіповітамінозу. Тривалість курсу лікування встановлює лікар індивідуально.Перед застосуванням таблетку слід розчинити в склянці води (приблизно150 мл), потім – випити.

Побічна дія. При пероральномузастосуванні препарат звичайно добре переноситься, але можливі деякі реакції:- з боку шлунково-кишковоготракту – нудота, блювання, діарея;- з бокукровоносної та лімфатичної систем – гемолітична анемія;- з боку імунноїсистеми – екзема, кропив’янка;- з боку нирок і сечовоготракту – оксалатні камені у нирках, ниркова недостатність;- алергічніреакції – шкірні висипання, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк;- інші –стомлюваність.

Протипоказання. Протипоказаний при підвищеній чутливості доаскорбінової кислоти або до будь-яких компонентів препарату, тромбози,тромбофлебіти. Препарат містить натрію бікарбонат, тому його не призначають дітям до 3років.

Передозування. Вітамін С дуже добре переноситься. Аскорбіновакислота є водорозчинним вітаміном, її надмірна кількість виводиться із сечею.Застосуваннявеликих доз препарату може призвести до блювання, нудоти або діареї, якізникають після його відміни. Специфічна терапія відсутня. Лікування єсимптоматичним.

Особливості застосування. Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам:- з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дозиаскорбінової кислоти можуть спровокувати гемолітичну анемію);- з нефролітіазом в анамнезі (ризик гіпероксалурії та осаду оксалатів усечовому тракті після прийому великих доз аскорбінової кислоти);- з діабетом (пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози);- з розладамиметаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз).Передозуванняможе призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот підчас ацилювання сечі з ризиком випадіння в осад оксалатних конкрементів. Довготривалезастосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власнийметаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальнийгіповітаміноз.При застосуваннірекомендованих доз препарату не було відмічено ніякого впливу на стан здоров’ямалюків, яких годують груддю.При прийомівисоких доз вітаміну С можуть змінюватися результати деяких лабораторнихтестів: оцінка рівня глюкози у крові, тест на приховану кровотечу в калі. Застосування високих доз вітаміну С у період вагітності може спричинитипарадоксальний гіповітаміноз у новонароджених, тому слід дотримуватисьрекомендованого дозування.Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містятьвітамін С.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні аскорбіновакислота підсилює ресорбцію заліза, V-пеніциліну та етинілестрадіолу.Ацетилсаліцилова кислота може знижувати рівень вітаміну С у крові, і вітамін Сможе підвищувати ниркову реабсорбцію саліцилатів. При високих дозах він можевплинути на ефективність антикоагулянтної терапії, вітамін С впливає нарезорбцію вітаміну В12.Вітамін С підсилює виділення оксалатів ізсечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 722 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я