А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Амбросан (Ambprosan)

міжнародна та хімічна назви: Ambroxol (транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил) аміно]-циклогексанол гідрохлорид);

основні фізико-хімічні властивості: майже білі, круглі, пласкі таблеткидіаметром 9,0 мм, з одного боку канавка, що ділить їх навпіл ;

склад: в 1 таблетці 30 мг амброксолу гідрохлориду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлозамікрокристалічна, коповідон, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичний засіб. Код АТС R05C B06.

Фармакологічні властивості. Амброксол є метаболітом бромгексину і маєбільш виражений відхаркувальний ефект.Амброксол стимулює серозні клітинизалоз слизової оболонки бронхів, збільшує кількість слизового секрету, змінюєпорушене співвідношення серозного і слизового компонентів харкотиння, а такожактивує гідролізуючі ферменти. Нормалізує патологічно змінене утвореннябронхіального секрету, що полегшує його виділення, прискорює мукоциліарнийкліренс, зменшує в’язкість харкотиння. Як наслідок, – покращується вентиляціялегень і зменшується кашель.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо амброксолшвидко і повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Добре проникає вслизову оболонку бронхів і легеневу тканину. Максимальна концентрація в плазмікрові – через 1,5-2 год. Біодоступність препарату становить 70-80%. Періоднапіввиведення – 8-10 год. На відміну від бромгексину амброксол не потребуєдодаткової біотрансформації у печінці, що дозволяє призначати його пацієнтам зсупутніми захворюваннями печінки. Метаболізується в печінці. Екскреціяамброксолу з організму людини в основному відбувається нирками приблизно 90%.

Показання для застосування.АМБРОСАН® призначають у таких випадках:гострий бронхіт, трахеїт, ларингіт, фарингіт;хронічний бронхіт у стадії загострення;бронхіальна астма;бронхопневмонія;муковісцидоз;бронхоектатична хвороба;профілактика застійних явищ у бронхолегеневійсистемі після великих оперативних втручань, травм.

Спосіб застосування та дози.Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 30 мг (1 таблетка) 2-3рази на добу внутрішньо (в особливо тяжких випадках добова доза може бутизбільшена до 180 мг). Дітям віком 5-12 років – по 15 мг (половина таблетки) 2-3рази на добу; 3-5 років – по 7,5 мг (1/4 таблетки) тричі на добу. Дітям до 3-хроків амброксол в таблетках не призначають. Препарат приймають під час або післяприйому їжі, запиваючи невеликою кількістю води.

Побічна дія.Алергічні реакції у вигляді шкірних висипів,кропив’янки, ангіоневротичного набряку спостерігаються менше, як у 1% хворих.При тривалому застосуванні – біль у ділянці жовчногоміхура, нудота, блювання.

Протипоказання.Перший триместр вагітності.Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки у стадіїзагострення.Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.

Передозування.Діапазон між терапевтичною і токсичною дозами дужеширокий, тому можливість передозування практично відсутня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При одночасному використанні амброксол можепосилювати ефективність антибактеріальних засобів (ампіцилін, амоксицилін таін.) і теофіліну, підвищуючи їх концентрацію в крові.

Умови та терміни зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому, темномумісці при кімнатній температурі. Термін зберігання - 3 роки з дативиготовлення
Переглядів: 839 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я