А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ц е ф а др о к с и л (C e f a dr o x i l)

міжнародна назва: Cefadroxil;

oсновніфізико-хімічні властивості

: бордово-білі капсули розміром “0”, які містять білий абомайже білий порошок;

склад: діюча речовина: цефадроксил;1 капсула містить цефадроксилу моногідрату, еквівалентноцефадроксилу - 500 мг;допоміжні речовини: тальк очищений, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби длясистемного застосування. Цефалоспорини. Код АТС J01D A09.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Цефадроксил – напівсинтетичнийантибіотик цефалоспоринового ряду. Має бактерицидну дію. Механізм діїпов’язаний з порушенням синтезу компонентів мембрани клітин бактерій. Доцефадроксилу чутливі: бета-гемолітичний стрептокок (Streptococcus рyogenes),пневмококи і стафілококи (коагулазопозитивні і коагулазонегативні, а також пеніциліназо-продукуючіштами). Частково чутливі Klebsiella, Escherichia coli, Proteus mirabilis,Haemophilus influenzae, Salmonella spp., Shigellaе spp. Цефадроксил не активнийвідносно більшості штамів Enterobacter, Proteus, Pseudomonas і Streptococcus faecalis.Фармакокінетика. Після приймання внутрішньоцефадроксил майже повністю всмоктується у верхньому сегменті тонкого кишечнику.Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 1 – 2 год.Одночасне приймання їжі практично не впливає на абсорбцію. Порівняно з іншимипероральними цефалоспоринами цефадроксил виводиться з організму значноповільніше, тому інтервал між прийманнями може бути 12 – 24 год. 15 – 20%цефадроксилу зв’язується з білками плазми. Клінічно значимі концентраціївизначають у багатьох тканинах, особливо в мигдаликах, тканинах і рідинахдихальних шляхів, в рідинах середнього вуха, ока, а також шкіри, м’язовійтканині, кістках і суглобах, печінці і жовчі, в сечі, передміхуровій залозі іжіночих статевих органах.Концентрація цефадроксилу в крові плода і амніотичнійрідині становить приблизно третину від концентрації препарату в сироватці кровіматері. Цефадроксил в незначній кількості міститься в материнському молоці.Приблизно 90% цефадроксилу виводиться в незмінному стані з сечею. Виведеннязатримується у хворих з порушеною функцією нирок.

Показання для застосування. Інфекції, викликані чутливими доцефадроксилу мікроорганізмами, а саме: хронічний середній отит і синусит,фарингіт, тонзиліт, інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий і хронічнийбронхіт, пневмонія), інфекції сечових шляхів (ускладнені і неускладнені),інфекції шкіри і м’яких тканин, інфекції кісток і суглобів.

Спосіб застосування та дози. Капсули приймають внутрішньо з достатньоюкількістю води незалежно від прийняття їжі. Середня доза для дітей з нормальноюфункцією нирок становить 25 – 50 мг/кг маси тіла на добу за 1 або 2 приймання з12-годинним інтервалом. У випадку необхідності добова доза може бути збільшенадо 100 мг/кг маси тіла. Дітям віком до 5 років рекомендується застосовуватиЦефадроксил у вигляді сиропу, а з 5 років можна застосовувати у вигляді капсул.Дітям віком 9 – 12 років (з масою тіла 30 – 40 кг) по 1 г на добу на 1 або 2приймання. При тяжких інфекціях доза може бути збільшена вдвічі. Дорослим іпідліткам з масою тіла більше 40 кг при нормальній функції нирок призначають 1– 2 г на добу на 1 – 2 приймання, при тяжких інфекціях доза може бути подвоєна.Тривалість лікування становить 7 – 10 днів.Лікування слід продовжити протягом 2 – 3 діб післязникнення гострих клінічних симптомів. При інфекціях, викликаних Streptococcusрyogenes, лікування повинно тривати не менше 10 днів (дітям призначають 30мг/кг на добу на 1 – 2 приймання, дорослим 1г/добу на 1 – 2 приймання). Приускладнених інфекціях сечових шляхів дорослим призначають по 1 г 2 рази на добупротягом 7 – 10 днів. При інфекціях опорно-рухового апарату дітям призначають50 мг/кг маси тіла на добу на 2 – 4 приймання з 6 – 12-годинними інтервалами, дорослим1 г на 4 приймання на добу з 6-годинними інтервалами протягом 3 – 5 тижнів(залежно від клінічної картини).При хронічній нирковій недостатності (залежно від кліренсукреатиніну), щоб уникнути кумуляції цефадроксилу, потрібно збільшити тривалістьінтервалів між прийманнями препарату. При кліренсі креатиніну 40 – 80 мг/хв. –12 год. між прийманнями, 20 – 40 мл/хв. – 24 год., <20 мл/хв. – 48 год.Хворі, що знаходяться на гемодіалізі, одержують половину добової дози, якувводять за 48 год. до діалізу, а другу половину - після діалізу. Наступнуполовину добової дози при проведенні діалізу 2 – 3 рази на тиждень призначаютьза 48 год. перед наступною процедурою діалізу.

Побічна дія. Найчастіше побічна діяспостерігається з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, діарея,біль у животі), зрідка можливі алергічні висипи на шкірі, дуже рідко – глосит,запаморочення, безсоння, анафілактичний шок. В окремих випадках спостерігаєтьсяріст опортуністичних мікроорганізмів (гриби), що може призвести до вагінальнихмікозів, кандидозного стоматиту та ін.

Протипоказання. Підвищена чутливість до цефалоспоринів. При гіперчутливостідо пеніцилінів є потенційна можливість перехресної алергії. Вагітність, періодгодування груддю.

Передозування. Симптоми передозування: нудота,галюцинації, гіперрефлексія, екстрапірамідні розлади, сплутаність свідомості,кома, порушення функції нирок. Перша допомога при прийнятті токсичної дози:промивання шлунка, при необхідності – гемодіаліз. Моніторинг, при необхідності- корекція водно-електролітного стану, моніторинг функції нирок.

Особливості застосування. Можлива перехресна алергія напеніциліни (5 – 10% випадків). У хворих на ниркову недостатність інтервали міжприйманнями Цефадроксилу потрібно збільшувати. При тривалому застосуванніЦефадроксилу слід контролювати склад крові і функціональний стан печінки інирок. При появі алергічних реакцій і діареї лікування Цефадроксилом слідприпинити. При підозрі на псевдомембранозний коліт, викликаний прийманнямантибіотиків, слід розпочати лікування ванкоміцином. Антиперистальтичні засобипротипоказані.При тривалому лікуванні можливий гіповітаміноз К(геморагії), гіповітаміноз В (стоматит, глосит, неврит, анорексія і т.д.) тахибно-позитивний прямий тест Кумбса: треба мати на увазі, що позитивнірезультати тесту Кумбса пов’язані з застосуванням Цефадроксилу. Це стосуєтьсятакож новонароджених, матері яких лікувалися цефалоспоринами перед пологами.При лікуванні матерів-годувальниць молоко потрібнозціджувати і не використовувати. Годувати груддю можна через 2 дні післязакінчення лікування.

Взаємодіяз лікарськими засобами. Застосування Цефадроксилу в комбінації заміноглікозидними антибіотиками, поліміксином В, колістином або високими дозамидіуретиків, що впливають на реабсорбцію в петлі Генле, небажане, оскільки такакомбінація сприяє потенціюванню нефротоксичного ефекту. При триваломузастосуванні антикоагулянтів або інгібіторів агрегації тромбоцитів збільшуєтьсяризик геморагічних ускладнень. Цефадроксил може зменшувати ефективністьпероральних контрацептивів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 °С, всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.
Переглядів: 1223 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я