А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Амброксолекстра (Ambroxolum extra)

міжнародна та хімічна назви: Ambroxol;транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил)аміно]-циклогексанолугідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого зкремуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми, краї поверхонь скошені,з однієї сторони - риска;

склад: 1 таблетка містить амброксолугідрохлориду 0,03 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний абокукурудзяний, цукор молочний, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засіби. Амброксол.Код АТС R05CB06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Амброксол Екстра - муколітичний препаратгрупи бензиламінів, який разом із бронхосекретолітичною виявляє такожсекретомоторну дію. Як метаболіт бромгексину, Амброксол Екстра ефективніший заостанній, менш токсичний, добре переноситься. Препарат нормалізує патологічнозмінену секрецію, яку здійснюють серозні клітини залоз слизової оболонкибронхів, сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує йоговиділення за рахунок посилення рухів миготливого епітелію дихальних шляхів.Діючи як муколітичний засіб і экспекторант, Амброксол Екстра поліпшує функціюзовнішнього дихання. У незначній мірі спроможний приглушувати кашель.Амброксол Екстра стимулює клітини Кларка й активуєгідролітичні ферменти, що також приводить до зменшення в’язкості мокротиння.Препарат зменшує спастичну гіперреактивність бронхів - одного з основнихчинників розвитку бронхіальної астми при алергії. Амброксол Екстра вільно проникає через плацентарний бар'єр,стимулює внутрішньоутробне утворення сурфактанту і за рахунок цього спроможнийзапобігати синдрому дихальної недостатності у новонароджених. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньоАмброксол Екстра практично повністю абсорбується із травного тракту, добрепроникає в тканини бронхів та легенів. Максимальна концентрація в плазмі кровідосягається приблизно через 2 години після прийому. Амброксол Екстра інтенсивнометаболізується в печінці з утворенням, в основному, глюкуронідів тадибромантранілової кислоти (до 30 % препарату зазнає біотрансформації припершому проходженні через печінку). Виводиться переважно нирками (близько 90 %препарату виводиться із сечею). Період напіввиведення становить 9 - 10 годин.

Показання для застосування. Препарат застосовують призахворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються утворенням в’язкого секрету,який погано відділяється: при гострих і хронічних бронхітах різної етіології,пневмонії, бронхоектатичній хворобі, ателектазі легенів, бронхіальній астмі,трахеїті, ларингіті, синуситі і риніті. Його можна застосовувати приреспіраторному дистрес-синдромі (шокова легеня), для профілактики і лікуванняускладнень після операцій на легенях, при догляді за трахеостомою, до і післябронхоскопії, при муковісцидозі.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшим 12років призначають внутрішньо по 1 таблетці, 2 - 3 рази на добу. При загостренніхронічних захворювань доза може бути збільшена до 2 таблеток, 2 рази на добу.Дітям віком від 5 до 12 років призначають по 0,5 таблетки, 2 - 3 рази на добу.Тривалість курсу лікування становить від 4 до 14 днів. Дітям у віці до 5 років препарат краще призначати увигляді сиропу або крапель.

Побічна дія. При застосуванні препарату в окремих випадкахможуть спостерігатися алергічні реакції у вигляді висипань на шкірі,кропив’янки, ангіоневротичного набряку. При тривалому застосуванні можливіслабкість, головний біль, біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання,діарея.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалоїкишки, перший триместр вагітності, підвищена чутливість до препарату.

Передозування. Випадків передозування не спостерігалось.

Особливості застосування. Таблетки Амброксолу Екстраприймають після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.Перед застосуванням препарату рекомендується припинитигодування груддю. Одночасне застосування Амброксолу Екстра з лікарськимизасобами, що виявляють протикашльову дію (наприклад, кодеїн), не рекомендуєтьсячерез утруднення виділення мокротиння з бронхів на фоні зменшення кашлю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При одночасномузастосуванні з лікарськими засобами, що мають протикашльову активність(наприклад з кодеїном), утрудюється виділення мокротиння з бронхів на фонізменшення кашлю. Можливе одночасне використання Амброксолу Екстра зантибіотиками, бронхоспазмолітичними засобами, кортикостероїдами, серцевимиглікозидами, діуретиками.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 303 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я